Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 10766 wyświetleń

Forum energetyczne

VI Forum energetyczne w Białymstoku

Rosnące ceny paliw płynnych i gazu pociągają za sobą konieczność stosowania nowych, bardziej wydajnych i energooszczędnych technologii związanych z ich wykorzystaniem. W związku z tym Podlaska Agencja Zarządzania Energią, wchodząca w skład Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego oraz Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych NOT w Białymstoku organizują "VI Forum energetyczne - Prawdy i mity o paliwach gazowych". Data i miejsce: 26 października 2005 r, Białystok, sala konferencyjna w Domu Technika, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 2. Wstęp - bezpłatny, na podstawie przesłanych formularzy zgłoszeniowych.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 19 października. Więcej informacji pod nr tel. (085) 740 86 74 lub 740 86 90 oraz na www.paze.pl.

Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom związanym z wykorzystaniem gazu do celów energetycznych i źródłom finansowania inwestycji z tej dziedziny. Zaproszeni eksperci przedstawią nowe możliwości stosowania paliw gazowych jako źródła energii w budownictwie wielo- i jednorodzinnym, przemysłowym, w transporcie publicznym i chłodnictwie. Omówione zostaną również kwestie związane z projektowaniem i finansowaniem inwestycji wykorzystujących paliwa gazowe i odnawialne źródła energii, takich jak pompy ciepła, kotły na biomasę oraz instalacje do wytwarzania biogazu. Będzie to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z nowymi urządzeniami i technologiami związanymi z energetyką, pozyskania informacji przydatnych przy planowaniu nowych przedsięwzięć inwestycyjnych oraz doskonała sposobność do nawiązania kontaktów z przodującymi firmami i instytucjami aktywnymi na rynku paliw i urządzeń energetycznych.

Szczegóły na temat programu VI Forum i zgłaszania uczestnictwa pod numerem telefonu (085) 740 86 74 lub 740 86 90 oraz na www.paze.pl.


PROGRAM KONFERENCJI:
09.15 Rejestracja uczestników.
10.00 Otwarcie VI Forum energetycznego.
10.10 Omówienie obecnego stanu i perspektyw rozwoju rynku gazu ziemnego na terenie województwa podlaskiego.
Mazowiecka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Gazownia Białostocka
10.30 Wykorzystanie gazu ziemnego w ogrzewaniu, transporcie i chłodzeniu.
Mazowiecka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Gazownia Białostocka
11.00 Obecny stan wykorzystania gazu ziemnego sprężonego do napędu samochodów na terenie Polski.
Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych
11.30 Przerwa na kawę Restauracja "Zebra"
11.50 Praktyczne zastosowania gazu ziemnego i biogazu w przemyśle i gospodarce komunalnej. Sanitech Bogojło, Polecki S.J.
12.20 Nowe urządzenia i technologie związane z wykorzystaniem gazu ziemnego
i odnawialnych źródeł energii w ofercie firmy Viessmann. Cz. I
Viessmann
12.50 Poczęstunek "Golf Park Lipowy Most" z Supraśla
13.30 Nowe urządzenia i technologie związane z wykorzystaniem gazu ziemnego
w ofercie firmy Viessmann. Cz. II Viessmann
14.00 Kotłownie na biomasę. Energotechnika Sp. z o.o.
14.20 Omówienie krajowych i zewnętrznych źródeł finansowania ekologicznych źródeł energii - w tym kotłowni wykorzystujących paliwa gazowe.
Bank Ochrony Środowiska S.A.
14.40 Doświadczenia w realizacji inwestycji związanej z wytwarzaniem biogazu
w oparciu o biomasę na terenie województwa podlaskiego.
Ekoprąd Sp. z o.o.
15.40
Dyskusja. Zamknięcie VI Forum energetycznego.

PR FIRST COMMUNICATIONS

Komentarze (3)

Gaz ziemny do napędu samochodów - przyszłość i jedyna alternatywa. Stacja Paliw w każdym domu wystarczy wstawić trójnik przy kuchence gazowej. Jedyny problem i główna bariera braku postępu w tej dziedzinie to ..... jak kontrolować i pobierać akcyzę od paliwa-gazu ziemnego do pojazdów? pozdrawiam

Tylko gaz ziemny do napedu samochodow i to zarowno do nisko- i wysokoobrotowych silnikow.Problemem jest znikoma liczba stacji napelniajacych.Cena domowej stacji to ok. 10000 euro.Pozdrowionka!

zielony, taka stacja kosztuje około 6-7 tys złotych, a nie Euro, trochę przesadziłes...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.