poniedziałek, 24 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

Europejski Dzień Języków w ZSM1


26 września 2013 w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie obchodzono Europejski Dzień Języków. Święto języków ustanowione zostało z inicjatywy Rady Europy.

Z tej okazji uczniowie z klubu Comenius (SP1 i PG1) pod opieką nauczycieli przygotowali scenki teatralne w języku angielskim pt.: „Last Animals”, „Trip to the Safe Island” oraz „Endangered Species”. Akcja odbyła się w ramach realizowanego projektu Comenius „Let Us Save The Endangered Species”. Ponadto uczennice z PG1 zaprezentowały kilka utworów muzycznych w języku angielskim. Przedstawione zostały również ciekawostki na temat języków obcych.

Celem tej inicjatywy jest uświadomienie ogółowi społeczeństwa znaczenia wielojęzyczności w Europie, pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz wspieranie nauki języków obcych również poza formalnym cyklem kształcenia. Nauczyciele, którzy przygotowali uroczystość to Jakub Czyż, Agnieszka Wilczewska i Izabela Bołtruczuk.

Szkolny Koordynator Programu Comenius
Jakub Czyż


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.