wtorek, 28 marca 2023

Kultura i rozrywka

Erasmus+. SP1 w Chorwacji

W dniach 27 luty – 3 marzec 2023 r. delegacja z SP1 Grajewo brała udział w spotkaniu projektowym Erasmus+ „Cultural Similarities and Differences Between European Countries” w Omis, w Chorwacji. Ponadto w spotkaniu brali udział partnerzy z Turcji, Grecji, Bułgarii, Portugalii i Chorwacji.

 

Pierwszego dnia odbyła się ceremonia otwarcia i powitanie gości. Uczniowie z każdej szkoły partnerskiej prezentowali tradycyjne tańce swoich krajów. Następnie uczestnicy mogli poznać szkołę gospodarzy, uczniów oraz nauczycieli. Podczas wizyty wszyscy wymienili się swoimi doświadczeniami. Na zakończenie dnia zwiedzano muzeum w Poljici. Uczestnicy poznali historię tego miejsca oraz spróbowali tradycyjnej chorwackiej potrawy. Na końcu wizyty uczniowie wykonali samodzielnie pocztówkę przedstawiającą tradycyjny, chorwacki strój. 

Drugiego dnia zespół Erasmus+ zwiedzał miasto Split oraz starożytne miasto Salona.

 

Po powrocie do hotelu każde z państw przedstawiło prezentację o najważniejszych okresach historycznych swojego kraju. 

Kolejnego dnia grupa zwiedzała z przewodnikiem Dubrovnik. Po drodze można było zobaczyć mury obronne Stonu. 

Następnie zwiedzano Sinj oraz tradycyjne muzeum, Muzeum Stella Croatica – Muzeum Drzew Oliwkowych, Kliski Uskoci, gdzie odbyły się warsztaty strzelania z łuku i walki mieczem. Wieczorem odbyła się pożegnalna kolacja, a uczestnicy otrzymali certyfikaty.

Następne spotkanie projektowe odbędzie się w Turcji. 

 


Szkolny koordynator programu Erasmus+,Jakub Czyż

poniedziałek, 27 marca 2023

Niećkowo. "Warsztaty integracyjne"

poniedziałek, 27 marca 2023

Erasmus+. SP1 w Turcji

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.