sobota, 28 stycznia 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 5830 wyświetleń

Ełk. Zamienili stare buty na nowe

Rodzeństwo: 28-latka i 32-latek wraz ze swoimi dziećmi w sklepie obuwniczym ukradli buty o wartości blisko 840 złotych. Nałożyli na nogi nowe i wyszli ze sklepu nie płacąc, a pozostawili w kartonach własne używane buty. Szybko przekonali się, że ten pomysł był nieudany i… karalny. Zostali zatrzymani przez policjantów i usłyszeli zarzuty kradzieży, a buty zostały im odebrane.

 


Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów obuwniczych w Ełku (18.11.2022r.). Ze zgłoszenia wynikało, że do sklepu weszły osoby dorosłe z 2 dzieci. Osoby te zaczęły przymierzać buty.

 

W końcu, wykorzystując tłok w sklepie i chwilową nieuwagę personelu, wszyscy pospiesznie wyszli ze sklepu. Jak się okazało – w nowych butach, za które nie zapłacili, a stare, zużyte obuwie zostawili w pudełkach. Wartość obuwia to blisko 840 złotych.

Policjanci szybko ustalili wizerunek tych osób oraz ich tożsamość. Kradzieży dokonali wspólnie i porozumieniu 32-latek oraz 28-latka. Nie spodziewali się, że tak szybko zostaną rozpoznani i zatrzymani przez policjantów. Jak się sami przekonali ich pomysł był ryzykowny i nieopłacalny. Nowe buty zostały im odebrane, a teraz czekają ich konsekwencje prawne. Już usłyszeli zarzuty kradzieży.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(akdn/kh)

Komentarze (4)

Ucza juz swoje dzieci fachu. Masakra w tym wieku majac rodziny byc takimi durniam.

Te na zdjęciu to są stare czy nowe?

Będą kraść nie tylko buty ale wszystko , drożyzna jak cholera !!!!! Biedne dzieci że muszą żyć w takim ubóstwie .

Prędzej ukradnie ten co ma niż ten biedny jak w tym powiedzeniu czemu biedny bo głupi a czemu głupi bo biedny.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.