Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 9067 wyświetleń

Ełk: nowe ustalenia

Jeden z dwóch cudzoziemców podejrzanych o zabójstwo w noc sylwestrową 21-letniego mieszkańca Ełku otrzymał decyzję odmowną na wniosek o prawo stałego pobytu w Polsce - potwierdziła prowadząca to śledztwo prokuratura suwalska.

"Ubiegał się o prawo stałego pobytu, ale dostał decyzję odmowną. Czyli de facto nie ma prawa pobytu w Polsce" - powiedział prok. Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Dodał, że decyzja odmowna jest "świeża" i "zbiegła się czasowo" ze zdarzeniami w Ełku. Drugi z podejrzanych w tej sprawie cudzoziemców uzyskał prawo stałego pobytu w Polsce i polskie obywatelstwo.

Śledczy nie podają informacji, który z podejrzanych nie ma prawa pobytu w naszym kraju (jeden z nich jest z pochodzenia Tunezyjczykiem, drugi Algierczykiem). Według informacji podawanych wcześniej przez media, osobą która uzyskała polskie obywatelstwo jest Algierczyk - właściciel lokalu.

Przejęte przez suwalską prokuraturę śledztwo dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w noc sylwestrową w pobliżu jednego z barów z kebabem w Ełku. Według dotychczasowych ustaleń, awantura przed lokalem zaczęła się po tym, jak wybiegł z niego młody mężczyzna, zabierając stamtąd dwie butelki coli.

W pościg za 21-latkiem ruszyły dwie osoby z baru: tunezyjski kucharz oraz właściciel, który ma pochodzenie algierskie. Gdy dogonili mężczyznę, doszło do szarpaniny. Według ustaleń prokuratury, Algierczyk szarpał i przytrzymywał Daniela, a Tunezyjczyk zadał chłopakowi ciosy nożem, które okazały się śmiertelne. Obaj zostali szybko zatrzymani, po postawieniu zarzutów zabójstwa decyzją sądu trafili do aresztu. Jak informuje prokuratura, obrońca jednego z nich złożył zażalenie na areszt (PAP).

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (18)

skasowali złodzieja i zaoszczędzili pieniądze podatników - zasłużyli na upomnienie a nie więzienie

Co jest nikt nie komentuje czyżby wszystkich zamknęli haha

a moze ktos opisze kim byl chopak co zginal , jakie mial wyroki i czemu nie przyjeli go do sluzby wojskowej... taki swiety to on nie byl jednak...

smutne jak sprzed monitora latwo wam szydzic ze smierci mlodego chlopaka, skasowali zlodzieja ? zastanow sie co ty piszesz czlowieku

Ludzie czy w naszym kraju jest prawo o zabijaniu za dwie puszki coli żal. Polska dla Polaków

zabili mlodego czlowieka a ty piszesz skasowali zlodzieja ciekawe , jak ty bys zabil jakiegos islamiste na ich terenie to od razu by ci glowe obcieli bez sadu

A ty jak byś się zachował jak by ci okradano twój majątek być może nie pierwszy raz?

Do.elo.... czy ten młody człowiek nie szukał problemów- na zasadzie- nosił wilk razy kilka ,ponieśli i wilka- może ,to ty powinieneś się zastanowić za nim się wypowiesz !

Mial juz wczesniej wyroki do swietych nie nalezal

elo może i as napisał brutalnie - ok , zgadzam się z tym ale prawda jest taka , że tamten był chuliganem , miał wyroki a w dodatku okradł ich i prowokował aż sprawy potoczyły się za daleko . Nie oceeniam tego jako morderstwo a raczej jako wypadek ze skutkiem śmiertelnym . Obcokrajowcy pracowali uczciwie , z pewnością płacili podatki i nie stali w kolejce po zapomogi . Bardziej żal mi obcokrajowców bo byli pod wpływem wzburzenia i sprawy zaszły za daleko , nie planowali tego zabójstwa . Lobuzeria zdemolowała im lokale i stanęła po stronie swego kolegi nie patrząc na całość zaistniałej sytuacji .

do : as . Ciekawe czy tak samo bys pisał jak by chodziło o kogos z twojej rodziny? a po dwa to nie oni dali mu życie i nie oni powinni mu je odbierać!

Odebrać obywatelstwo i wygnac na pustynię! !!

w naszym smutnym kraju wielu mlodych szuka problemow z roznych powodow ale to nie znaczy ze jakis obcokrajowiec przebywajacy tu nielegalnie moze komus wbic kose za kradziez nie bedaca de facto przestepstwem tylko wykroczeniem , widze za kazde wykroczenie niektorzy zabijaliby ludzi.

ateista : "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3

Do elo... twoja wiara- twój problem z dogmatami i belkami- mnie to nie dotyczy, ponieważ , biblia , to nic innego jak historia żydów. Nie mam nic przeciwko żydom w przeciwieństwie do "prawdziwych katolików"- ale nie intersuję się tak dogłębnie ich historią bym mógł zacząć wierzyć w bajki biblijne- Amen !

nie swiruj sam jestes ochrzczony jak nie w kosciele to w urzedzie stanu cywilnego jesli tatus byl w milicji ;)

Do ...elo... po twoim wpisie nie trudno jest stwierdzić,że masz problemy z logicznym rozumowaniem ! Od kiedy odbywają się chrzty w Urzędzie Stanu Cywilnego?
Odnosząc się do faktów... człowiek rodząc się nie ma osobiście wpływu na rytuał chrztu i wybór wiary- czynią to rodzice- ale o takiego myślenia zapewne jesteś bardzo odległy !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.