sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10672 wyświetleń

Echa działań Straży Miejskiej

Na zdrowie !!!
 W trakcie służby patrolowej na trenie naszego miasta, na jednej z niezagospodarowanych działek w rejonie Targowicy Miejskiej patrol Straży Miejskiej zauważył torbę, w której znajdowało się 2100 szt. wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Po przeprowadzonym wywiadzie okazało  się,  iż  jak  zwykle zguba nie ma właściciela. Znalezisko przekazano do Urzędu Celnego w Łomży, który prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Na bani, na dwóch kółkach :)
 Podczas służby patrol Straży Miejskiej zauważył podejrzanego rowerzystę. Na pierwszy rzut oka widać było, że jego umiejętności jazdy na dwóch kółkach budzą wiele wątpliwości -  jechał „wężykiem”.  Jak  się  okazało  po dłuższej rozmowie  ze  strażnikiem,  mężczyzna  nie  jest  pod wpływem alkoholu  (czego się domyślano),  a  jego  budząca  wiele  wątpliwości   jazda   wynika  z omijania błota pośniegowego zalegającego na ulicy.

Pseudo niepełnosprawni.
 Mimo informacji w mediach i prawidłowego oznakowanie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, kierowcy nagminnie łamią przepisy w tym zakresie. „Czy chcieliby być na ich miejscu?!”. Jeden z kierowców zapytany dlaczego zaparkował na miejscu przeznaczonym DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH !?, tłumaczył, cyt.: „... przywiozłem żonę na zakupy a nigdzie nie było wolnego miejsca”. Za złamany przepis strażnik wystawił mandat.

Nie mam odpadów...
 Jednym z wielu zadań Straży Miejskiej jest dbanie o czystość i porządek na terenie naszego miasta. Strażnicy dokonują kontroli pod kątem posiadania umów na wywóz nieczystości stałych zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. „Nie mam odpadów, nie produkuję śmieci” - tak najczęściej odpowiadają mieszkańcy Grajewa, nieposiadający aktualnej umowy. Informujemy, iż taką umowę należy posiadać.

W parku na browarku.
 Każdego dnia park miejski przy ul. Strażackiej w Grajewie jest odwiedzany przez mieszkańców  naszego miasta. Cisza, spokój jaki tam panuje zakłócany jest czasami przez młodzież, która odwiedza park w ramach wagarów oraz tytoniowych, a nawet alkoholowych spotkań. Strażnicy  często  odwiedzają  park  i  „wyłapują”  obywateli  niestosujących  się  do  przepisów.  Tak  było   i   tym   razem.   Trzech   mężczyzn   siedzących   na   ławeczce   w   parku  z  puszką  piwa   w  dłoni  zauważył  patrol  Straży.  Podjęto  interwencję, która zakończyła się jednym mandatem i skierowaniem dwóch wniosków o ukaranie do Sądu.

„Latające ziemniaki”.
 Otrzymano  anonimowe   zgłoszenie,   iż starsza   mieszkanka   jednego   z grajewskich  osiedli  rzuca  ziemniakami w przechodniów  zbliżających  się  do  osiedlowego  śmietnika.  Po   dotarciu  patrolu  Straży  Miejskiej pod  adres  w/w  obywatelki  nikogo  nie  zastano.  Z   przeprowadzonego   wywiadu   wśród sąsiadów  wynika,  iż  jest  to  osoba  z  zaburzeniami  psychicznymi.

Awaria...
 Strażnicy Miejscy otrzymali zgłoszenie o zalewaniu mieszkania na jednym z grajewskich osiedli. Natychmiast udano sie, aby zabezpieczyć wraz z odpowiednimi służbami miejsce awarii. Po przeprowadzonych działaniach okazało się, iż główną przyczyną było pęknięcie rury. Właściciel zalewanego mieszkania oszacował poniesione straty na 20 000 zł.
SM w Grajewie

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (4)


SKORO JEDNYM Z WAŻNYCH ZADAŃ STRAŻY MIEJSKIEJ JEST DBANIE O PORZĄDEK PROSZĘ SPRAWDZIĆ JAK WYGLĄDA ZAŚMIECONA DZIAŁKA POŁOŻONA W SĄSIEDZTWIE BLOKU NR 72/16 PRZY UL WOJSKA POLSKIEGO. CAŁY TEREN PO PRAWEJ STRONIE UL. RTM. KONOPKI AŻ DO GRANIC DZIAŁKI W/W BLOKU DO PRZEJŚCIA OD TYLNIEJ STRONY TEGO BLOKU W KIERUNKU UL. WOJSKA POLSKIEGO ZAWALONY JEST OD WIELU LAT ŚMIECIAMI I WOGÓLE NIE SPRZĄTANY. lATEM GDY POROSNĄ POKRZYWY I INNE CHWASTY NA WYSOKOŚĆ OK 1 M. ŚMIECI SĄ ZASŁONIĘTE. JEDNAK TERAZ DOKŁADNIE WIDAĆ CAŁĄ ILOŚĆIOWĄ I RODZAJOWĄ DEKORACJĘ. NIE ZNAJDUJĘ POWODU DLA KTÓREGO SŁUŻBY MIEJSKIE NIE ZAJMUJĄ SIĘ TYM TERENEM A JEDYNIE KOSZĄ TRAWĘ SPRZĄTAJA TEREN W REJONIE HADESU I WOKÓŁ NIEGO W ODLEGŁOŚCI OK 100 M. CZYŻBY POZOSTAŁY TEREN BYŁ OSIEROCONY. ZATEM INFORMUJĘ STRAŻ MIEJSKĄ BY ODBYŁA SPACER POD KĄTEM "ZNALEZIENIA UMOWY NA SPRZĄTANIE I WYWÓZ NIECZYSTOŚCI" Z PRZEDSTAWIONEGO TERENU.

Jaka jest podstawa prawna rzekomego obowiązku posiadania umowy na odbiór śmieci? I co z mieszkańcami którzy z przyczyn ekonomicznych sami odworzą swoje śmieci na jeden z okolicznych śmietnikuw (Siedliska, Rajgród,itp...)?

Na podstawie wszechobowiązującej ustawy o utrzymaniu i czystości w gminach każda gmina miejska bądź wiejska miała obowiązek do chyba roku 2006 wprowadzić na swoim terenie tzw Regulamin utrzymania czystości i porządku. Znając życie nie kazdy obywatel-mieszkaniec wie o tym, ale to nie przedszkole ma obowiązek wiedzieć także Panowie strażnicy nie pouczać karac bo zarosniemy śmieciami.

A co z właścicielami psów (mam na myśli kilku-kilkunastu niereformowalnych) którzy ciągle sobie bezkarnie puszczają luzem psy w parku na ślepym jeziorku. Niektóre z tych psów rzucają się do ludzi!! Najczęściej do dzieci wracających ze szkoły!! Często-gęsto widzę jak stoi sobie radiowóz policyjny na obrzeżach parku i nie zwracają w ogóle na to uwagi. Czy można to nazwać nieuwagą Policji? A może ich to nie interesuje??

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.