środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

Dzień Otwarty w US 14 IV

URZĄD SKARBOWY W GRAJEWIE 
Z A P R A S Z A
w dniu 14 kwietnia 2007 r. ( w sobotę )
w godz. od 9 do 13
na "DZIEŃ OTWARTY"

      


    W dniu tym:
      
1.  Przedstawimy Państwu zasady organizacji urzędu skarbowego i jego poszczególnych komórek oraz zasady naboru do pracy w Urzędzie.
2.  Zaprezentujemy zasady wypełniania zeznań  podatkowych PIT.
3.  Zaprezentujemy zasady wypełniania formularzy NIP. 
4.  Poinformujemy o sposobach i możliwościach uzyskiwania informacji i  interpretacji przepisów prawa podatkowego
5.  Umożliwimy złożenie zeznań podatkowych.
6.  Umożliwimy zwiedzanie Urzędu.

Naczlnik Urzędu Skarbowego
Andrzej Piotrowski

 

Komunikat

Na rozliczenie się z „fiskusem” za 2006 rok mamy jeszcze miesiąc!

Podatnicy, którzy do tej pory nie złożyli swoich deklaracji podatkowych za 2006 rok, mają jeszcze miesiąc na rozliczenie się z „fiskusem”. Do tej pory do podlaskich urzędów skarbowych wpłynęło średnio o 30 proc. mniej zeznań podatkowych w porównaniu z rokiem ubiegłym
 
Mniejsza liczba zeznań podatkowych składanych w urzędach skarbowych w pierwszych miesiącach kampanii rozliczeniowej jest najprawdopodobniej związana z likwidacją części ulg podatkowych. Podatnicy, którzy nie mogą sobie w tym roku niczego odliczyć, jak i ci którzy muszą fiskusowi dopłacić, ze złożeniem deklaracji czekają zapewne na ostatni moment.
Pracownicy urzędów skarbowych województwa podlaskiego, jak co roku chcą jak najbardziej ułatwić podatnikom rozliczenie się z podatku. Jedną z innowacji wprowadzonych w większości urzędów skarbowych na Podlasiu, jest uruchomienie dodatkowych specjalnych okienek, w których urzędnicy w obecności podatnika wprowadzają dane z zeznania do systemu komputerowego POLTAX. Chociaż czas oczekiwania w wyznaczonych do tego okienkach jest nieco dłuższy, to pracownik urzędu może na bieżąco wyłapać ewentualne błędy w deklaracji, a podatnik ma możliwość usunięcia ich na miejscu, bez konieczności ponownego fatygowania się do urzędu.

Dyżury dla podatników
Kolejną propozycją skierowaną do podatników są spotkania informacyjne na których urzędnicy udzielają informacji nt. rozliczeń i odpowiadają na pytania podatników. Takie spotkania dają najczęściej możliwość nie tylko zdobycia informacji na temat prawidłowego rozliczenia się z podatku dochodowego za 2006 rok, ale również uzyskania aktualnych formularzy PIT, złożenia swojego zeznania podatkowego, czy też wyjaśnienia wątpliwości w zakresie zwrotu podatku VAT w budownictwie.
Organizowane spotkania informacyjne często kierowane są do podatników, którzy wymagają szczególnej pomocy w zakresie rozliczania się z podatku, m.in. do osób niepełnosprawnych, niewidomych i słabowidzących.    

Strona internetowa
Ponadto przypominamy, że wychodząc naprzeciw potrzebom podatników poszukujących w Internecie informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego, Izba Skarbowa w Białymstoku przygotowała, na swojej stronie internetowej pod adresem www.is.bialystok.pl specjalną zakładkę „PITY 2006”. Można tam znaleźć aktualne formularze PIT oraz broszury informacyjne do zeznań i załączników, „Informator o rozliczeniu za 2006 rok”, listę dyżurów przygotowanych przez pracowników urzędów skarbowych województwa podlaskiego oraz listę błędów merytorycznych i formalnych. najczęściej pojawiających się w rozliczeniach podatkowych.

 

Radosław Hancewicz
Rzecznik prasowy
Izby Skarbowej w Białymstoku

 

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.