niedziela, 5 grudnia 2021

Kraj

  • 1 komentarzy
  • 1250 wyświetleń

Dzień Ojca 2006

Wszystkim zapominalskim przypominamy, że 23 czerwca w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Warto w tym dniu podziękować tatusiom za trud pracy włożony w nasze wychowanie. 23 czerwca to termin o tyle trudny bo to koniec roku szkolnego i... niestety okazanie świadectw szkolnych. Choć z drugiej strony możemy już pomyśleć o wakacjach i  wspólnie zaplanować wypoczynek.

Wszystkim tatusiom życzymy pogody ducha oraz dużo radości z pociech.


Historia Dnia Ojca

W Polsce Dzień Ojca obchodzimy dopiero od 1965 niedługo po wizycie w Polsce sekretarza generalnego KC KPZR Leonida Breżniewa. Jednak nie z tej strony świata przywędrowało do nas Święto Ojca. Dzień Ojca to pochwała pewnego amerykańskiego farmera John'a B. Dodd'a, który był weteranem wojennym i wychowywał samotnie po śmierci żony sześcioro dzieci.

W 1924 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Calvin Coolidge okazał poparcie dla tego święta. Jednak oficjalnie zatwierdził je dopiero w 1966 prezydent Lyndon Johnson, który nadał Dniu Ojca znaczenie święta narodowego. Od tej pory w USA obchodzone jest w trzecią niedzielę czerwca.

e-Grajewo.pl

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (1)

Wszystkiego Najlepszego Dla Mojego Taty Mirka..;*;*

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.