sobota, 25 maja 2024

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 14156 wyświetleń

Dzień Godności 2013

6 maja br. już po raz czwarty odbyły się w powiatowe obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Społeczność Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie już po raz czwarty zaprosiła mieszkańców naszego miasta do wspólnego świętowania Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tradycyjnie obchody tego dnia rozpoczęły się Mszą Św., tym razem odprawioną w kaplicy pw. Św. Ojca Pio skąd - po jej zakończeniu - osoby niepełnosprawne z różnych środowisk, ich rodzice i opiekunowie, nauczyciele i wychowawcy, uczniowie szkół powiatu grajewskiego, sympatycy i zaproszeni goście  przemaszerowali ulicami miasta  do siedziby Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Ełckiej.

Na szkolnym boisku na uczestników obchodów czekało wiele atrakcji. Można było przyczynić się do powstania dzieła plastycznego „Chodź pomaluj nasz świat”, skorzystać z uroków nadmuchiwanych zjeżdżalni, wziąć udział w konkurencjach sportowo rekreacyjnych; oklaskiwać występy wokalistów i zespołów wokalnych i tanecznych, wśród których znaleźli się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie (instruktor Wojciech Żabiński), Krzysztof Żołdak z Domu Pomocy Społecznej w Grajewie (instruktor Radosław Naumowicz), Elżbieta Nagel (instruktor Marta Kozicka) i zespół taneczny z Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie (instruktor Iwona Zagórska), wychowanki Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji w Goniądzu (Tomasz Sokołowski i Mariola Gadomska). Występom towarzyszyły popisy taneczne rozentuzjazmowanych widzów.

Na zmęczonych imrezowiczów czekała gorąca, aromatyczna grochówka.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował:
  - Burmistrz Miasta Grajewo Pan Adam Kiełczewski
Współorganizatorami byli:
-  Urząd Miasta Grajewo
-  Starostwo Powiatowe w Grajewie
-  ZS ”Strzelec” OSW JS1011
- wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu,

Wydarzenie to mogło zaistnieć dzięki hojności sponsorów:
- Urzędu Miasta w Grajewie,
- Starostwa Powiatowego w Grajewie,
- firmy "Juan” SP.J ,
- firmy "Ekolex” w Grajewie
- Rady Rodziców ZSS im. Jana Pawła II w Grajewie

Dzień Godności to także efekt pracy nauczycieli jak i pracowników administracji i obsługi. Bez ich pomocy, nie było by możliwe zorganizowanie przedsięwzięcia o tak dużym zasięgu. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne obchody zgromadzą liczniejsze rzesze sympatyków Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Do zobaczenia za rok!
                                             
    Organizatorzy
Anna Jarząbek, Wioletta SkwiotGALERIA ZDJĘĆ 

 


Komentarze (3)

NAJUKOCHAŃSI MOI DRODZY BRACIA I UKOCHANE SIOSTRY ! Z okazji Waszego Święta bardzo serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i życzę zdrowia oraz wszelkiego Błogosławieństwa Bożego ! Pisząc Waszego – dodam NASZEGO bo ja także z moją żoną i z synem oraz s naszymi Przyjaciółmi z SDS zaliczamy się do Waszego Grona , do Waszej Rodziny ! Musimy wiedzieć i zawsze wierzyć , że mimo naszych chorób także jesteśmy LUDŹMI W PEŁNI TEGO ZACNEGO SŁOWA ZNACZENIU ! Jesteśmy ludźmi i mamy ludzkie , konstytucyjne i Boże Prawo do swojej godności osobistej ! Mamy prawo do godnego ludzkiego życia ; do swych pragnień , marzeń ! Mamy ludzkie prawo do szacunku, przyjaźni i miłości ! Ale nie tylko mamy takie prawa ale i obowiązek według innych niepełnosprawnych oraz całkowicie zdrowych ! A nawet do tych , którzy nami gardzą i opluwają lub brzydzą się nami ! A jest to odwieczne PRAWO MIŁOŚCI nadane nam wszystkim ludziom przez Chrystusa – naszego Pana ! „" MUSICIE BYĆ SILNI MIŁOŚCIĄ , KTÓRA WSZYSTKO ZNOSI , WSZYSTKIEMU WIERZY , WSZYSTKO PRZETRZYMA ! TĄ MIŁOŚCIĄ , KTÓRA NIGDY WAS NIE ZAWIEDZIE !!! " Bł. Jan Paweł II !!! - bardzo piękne słowa ! Zdaje sobie sprawę , że czasem jest trudno szanować i kochać kogoś , kto nami pogardza ! To bardzo trudne ale jest to całkowicie możliwe i wykonalne ! „ Takie jest prawo miłości,które dał Pan ! Takie jest prawo miłości ! Jest kluczem nieba bram. Takie jest prawo miłości ! Więc jego strzeżmy i miłość wszystkim dokoła ze sobą nieśmy ! „. Bardzo żałujemy , że podczas tego Święta mamy w Środowiskowym Domu Samopomocy – do którego należymy – dyżur na kuchni ! Ale jesteśmy zawsze i będziemy z Wami myślami i sercem ! „ MOI PRZYJACIELE PRZYTULAM DO WAS WSZYSTKICH MOJĄ MIŁOŚĆ I WDZIĘCZNOŚĆ MOJĄ W MODLITWĘ ZAMIENIAM !!! „ „ TAKIE JEST PRAWO MIŁOŚCI,KTÓRE DAŁ PAN ! TAKIE JEST PRAWO MIŁOŚCI !!! „ SZCZĘŚĆ BOŻE WAM WSZYSTKIM oraz INICJATOROM i ORGANIZATOROM a także GOŚCIOM WASZEGO – sorki – NASZEGO ŚWIĘTA - jak również TYM WSZYSTKIM , KTÓRZY BEZINTERESOWNIE INNYM NIOSĄ WIARĘ , NADZIEJĘ , MIŁOŚĆ , POKÓJ I WSZELKIE DOBRO !!! BARDZO SERDECZNIE WAS WSZYSTKICH POZDRAWIAMY !!!

Drogi Lechu i Ewo Redykowie. Tak ciepłe i mądre, ludzkie i katolickie słowa płyną z Waszego serca do tych ludzi, którzy doskonale znają konstrukcję Bożego Świata i celu jego istnienia. Tych innych, bardziej kontrowersyjnych też kochacie i wyciągacie do nich swoje ręce, niosąc na dłoniach swoich miłość czystą. Źle jest, jeśli prawo do miłości widziane w szacunku, pomocy i radości, ludzkość przekształca, deformuje, a zniewalając rolę tego prawa, zamienia jasną wyżynę miłości na doliny apokaliptycznej moralności. Póki patrzymy na te same gwiazdy, póki oświetla nas to samo słońce, mamy czas na refleksje i ich konsekwencje. Przy okazji powiatowych obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną życzę w imieniu własnym i czytelników e- Grajewo cierpliwości w trwaniu, pełni zdrowia, uśmiechu i wiary w to, że świat nie jest taki zły, że żyć warto i cierpieć potrzeba, bo jest taki Ktoś, kto na nas czeka z miłością. Kłaniam się.

Jaką rolę pełnili wolontariusze?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.