środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 13212 wyświetleń

Dzień bez Samochodu

22 września w całej Europie obchodzony jest Dzień bez Samochodu.

W wielu miastach ludzie narzekają na skutki zbyt dużego natężenia ruchu samochodowego. Do tych najbardziej uciążliwych należą zanieczyszczenie powietrza, stres, wysoki poziom hałasu, wypadki i narastająca ciasnota spowodowana tym, że samochody zajmują w miastach coraz więcej miejsca.

Podczas obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu w wielu polskich miastach biorących aktywny udział w kampanii część ulic zostanie wyłączona z ruchu samochodowego. Będą się na nich odbywać pikniki rodzinne, podczas których policjanci i strażnicy miejscy będą zachęcać kierowców do rezygnacji z jeżdżenia własnym samochodem, zwłaszcza na krótkich dystansach, i przesiadania się na rowery.

Jak zarazie Grajewo nie uczestniczy aktywnie w tej akcji.

 

(fot.e-Grajewo.pl)

foto 2 - radna Joanna Kosielska na dzisiejszą sesję RM przyjechała rowerem 

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (5)

No właśnie, z samochodów na motocykle !!!

ale u nas nie ma komunikacji miejskiej

jadąc rowerem można zginąć. Akcja dobra dla tych co nie maja nic do roboty.

facet z poloneza i tak jezdzil i krzyczal spier... w ten dzien bez samochodu a zreszto jechlem tez bo jak niby do roboty dojechac 20 km ? i calkiem nie widzialem mniejszego ruchu.. co ta ue robi z ludzi

Samochodu nie ukradną tak szybko jak roweru w tym mieście.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.