wtorek, 28 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 9565 wyświetleń

Dzieła Szekspira - Ełk 14 III

"Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)" to dynamiczne przedstawienie teatralne i kabaretowe zarazem. To piorunująca dawka humoru.

Trzech aktorów w ciągu niespełna półtorej godziny pod własnymi imionami prowadzi nas przez świat tragedii i komedii Williama Szekspira w prawdziwym duchu Elżbietańskiego Teatru – teatru o ludziach i dla ludzi. Spektakl przywołuje sztandarowych bohaterów szekspirowskich dramatów we współczesnym kontekście (wydarzeń, filmów czy telewizyjnych hitów). Cytaty, pastisz i parodie to tylko elementy teatralnej prowokacji. Bezpośredni kontakt aktorów z publicznością wystawia ją na nie lada próbę. Sprowokowani przez nich mimowolnie śmiejemy się z samych siebie, z tempa naszego życia, z naszej zewnętrznej i wewnętrznej powierzchowności, z naszych gustów i guścików, z naszego upodobania do streszczeń. Siłą spektaklu jest nie tylko wybitna dramaturgia, choć przedstawiona w krzywym zwierciadle naszych stereotypów ale, a może przede wszystkim sprawność, odwaga improwizacyjna i energia aktorów. Zachęcamy niniejszym do sięgnięcia po dzieła wszystkie geniusza ze Stradfordu w oryginalnym wydaniu Teatru 30 Minut.

Terminy:
14 marca 2009 r. (sobota)     godz. 1800

Czas trwania:
90 minut

Cena biletu:
10 zł

Miejsce:
scena ECK, ul. Wojska Polskiego 47, Ełk

Ełckie Centrum Kultury 19-300 Ełk ul. Wojska Polskiego 47 tel./fax. (087) 621 52 50 centrum@eck.elk.pl http://www.eck.elk.pl

Komentarze (3)

polecam byłem już bardzo fajna i śmieszna sztuka na prawde polecam

beznadziejne ;/

lepsze 100% od miernego kabaretu Młodych panów, który odwiedził Grajewo. Tu chlopaki dali z siebie wszystko, są naprawdę rewelacyjni, dawno się tak nie ubawiłam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.