Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 8444 wyświetleń

Drogowy "pirat" namierzony

 

118 km/h – to prędkość, z jaką pędził jedną z ulic Rajgrodu kierowca osobowego Mercedesa. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 45 – letni obywatel Łotwy stracił już prawo jazdy. Jest to kolejny przypadek potwierdzający fakt, że propagowanie mapy zagrożeń na terenie powiatu grajewskiego przynosi efekty.

1 lutego br. policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie prowadzili kontrole drogowe na jednej z ulic w Rajgrodzie. Wybór tego miejsca nie był przypadkowy – wynikał bowiem ze zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w związku ze zdarzającymi się tam przypadkami przekraczania prędkości przez kierujących pojazdami. W ramach weryfikacji tego miejsca, grajewscy policjanci dokonywali dzisiaj w godzinach porannych kontroli prędkości. Około godziny 3:30 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 118 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującego osobowym mercedesem do kontroli drogowej. 45–letni obywatel Łotwy nie kwestionował tego, że popełnił wykroczenie. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące. - informuje KPP Grajewo

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (2)

Między 1 a 4 godziną w Rajgrodzie powinna być dopuszczalna prędkość 120km/h. Porządni Rajgrodzianie o tej porze śpią i nawet będzie lepiej jak samochody nie będą generowały smogu w mieście.

powiedz to tym którzy na trasie 61 stracili bliskich przez głupotę taką jak twoja. według mnie na odcinku od cmentarza od strony Grajewa do "Rykowej Góry" powinno obowiązywać 40km/godz, pod rygorem natychmiasdtowego utraty prawo jazdy bezterminowo

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.