Powiatowe Święto Dziękczynienia za Plony połączone z odsłonięciem tablicy
pamiątkowej poświęconej ś.p. pilotowi ppor. Kazimierzowi Sztramko.
w dniu 20 września 2015 r. w Grajewie
SPONSORZY dożynek powiatowych
Sponsorzy główni:
Spódzielnia Mleczarska "Mlekpol" w Grajewie
Pfleiderer Grajewo S.A.
Masarnia w Rajgrodzie
Masarnia w Grajewie
Bank Spóldzielczy w Szczuczynie
Bank Spółdzielczy w Jedwabnem
PKO BP
MDK w Grajewie
PHU "Jędruś" w Rajgrodzie
Sponsorzy pozostali:
Hurtownia w Grajewie p. Januszewscy
p. Cezary Babik Grajewo, p. Ireneusz i Wojciech Łaguna Grajewo, p. Czesław i Janusz Skrodzcy Konopki, p. Andrzej i Robert Nerkowscy Rajgród, p. Halina i Sławomir Mieńkowscy Wąsosz , p. Mariusz Kuczyński i Marcin Kossakowski Radziłów
Mirosław Morchat
Danielewscy Radziłów
Czyżewscy Wąsosz
Instytucje, które udzieliły pomocy w organizacji dożynek:
Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie
Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie
MOSiR Grajewo
OSP w Grajewie; Orkiestra OSP Grajewo
Organizacja "Strzelec"
Zespół Szkół w Niećkowie
Zespół Szkół w Wojewodzinie
Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie
Zespół Szkół nr 2 w Grajewie
Parafia pw NMP w Rajgrodzie
KRUS O/Grajewo
ARiMR O/Grajewo
Zespół Doradztwa Rolniczego w Grajewie
Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
Komenda Powiatowa Policji w Grajewie
Starostwo Powiatowe w Grajewie
Urząd Miasta Grajewo
Urząd Gminy Grajewo
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grajewie
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie
Grajewska Izba Historyczna
22 Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku
Organizatorzy uroczystości tj. Starosta Grajewski, Burmistrz Grajewa, Wójt Gminy Grajewo oraz Ksiądz Proboszcz Parafii Pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, kierownictwu i pracownikom organizacji i zakładów pracy, które pomogły w organizacji Święta Dziękczynienia za Plony.
Serdeczne podziękowania Organizatorzy kierują do realizatorów części artystycznej.
W części tej wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie”, Zespoły: SLASH, „Jesienne Kwiaty”, „Szczuczyniacy”, TEQUILA, VICE VERSA, „Kolorowy Tabor” z Radziłowa, „Kłosek” z Niećkowa, „Paka z Grajewa”, AKORD, Grupa 18+VAT, Solistki ze Stowarzyszenia Kultura Niezależna, Soliści z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie i Chór Miejski. Gwiazdą wieczoru był Zespół MIG.
Uczestnicy uroczystości mogli również zobaczyć Obrzęd pieczenia sękacza w wykonaniu pań ze stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kurejewka i Chojnówek „Wiejski Zakątek”.
Organizatorzy dziękują Ryszardowi i Wiesławowi Sztramko - Synom ś.p. pilota za przekazane Grajewskiej Izbie Historycznej pamiątek po Ojcu, w tym m.in. mundur, dziennik pokładowy pilota, legitymacje oraz wielu fotografii. Organizatorzy jeszcze raz dziękują wszystkim rolnikom na czele ze Starostami tegorocznych Dożynek Panią Agnieszką Bagińską z Grajewa i Panem Marianem Wszeborowskim z Toczyłowa, wystawcom, twórcom ludowym oraz mieszkańcom Grajewa i gościom za udział w uroczystościach.
SP Grajewo
foto, wideo e-Grajewo.pl
piątek, 16 maja 2025
piątek, 16 maja 2025
proszę o program!!!!
będę miał dobry widok z balkonu
A kto oprocz mig wystapi
gdzie można znaleźć program imprezy?!
krus, rolnicy, disco polo - odpadam to nie dla mnie
do tak to ja ty potrzebujesz terapeuty a morze pomocy psychologa bo po twoim komentarzu tak to rozumiem
Zaproszenia na dożynki bardzo brzydko wypisane. Wstyd? No raczej
Kurwa czego się czepiasz ,a czy ty zorganizowałeś jakąkolwiek imprezę i jaką ty miałeś frekwencję to do ciebie [ tak to ja ]
Będę miał dobry widok z balkonu
Miasto ludzi w podeszłym wieku, młodzież jak rodzynki. Szkoda. To moje zdanie po obejrzeniu zdjęć.
do ja , nie ulega wątpliwości, że ty potrzebujesz korepetycji z języka polskiego.
Świetne ,płody rolne to w koszyku banany czy ktoś się zastanawiał przecież mamy wspaniałe jabłka to tylko tak dla przypomnienia.
fajnie, że coś się dzieje w Grajewie, ludzie się spotykają i solidaryzują. Media powinny bardziej nagłaśniać co się będzie działo a nie co się wydarzyło
Figura Papieża w wieńcu dożynkowym to chyba raczej nie powinna się znaleźć, a może rodzi się nowa tradycja.
Nie wiedziałam, że u nas rosną banany... (fot. 24).
I te zachowanie "szybli "pod sceną mało co się nie pozabijali o te płyty żałosne hahahha pozdrawiam
MIG rewelacja Panie Burmistrzu szacun za taka impreze oby wiecej takich zespolow pozdrawiam :P
Do banana jak nie odróźniarz banana od kukurydzy to uważaj abyś nie pomylił kobiety z kozą
do nie rolnika kup se okulary i wyprostuj te banany a najlepiej daj je swojej kozie
Było za......e.Ktoś się obudził i pomyślał, że w Grajewie powinno grać disco polo.Zespół rewelacja!!!
szkoda, że ozdoby z siana wytrzymały tylko do wieczora, bo małe sztybluki przyszli i rozwalili, skopali i poszli dumni, a jak uwagę się zwróciło to się usłyszało ''zaraz ci zaje***bie'' MASAKRA, gówniarze po 10 lat, a może i mniej... matki przyszły dumne i zabrali bacharów, bo inaczej ich nazwać nie można.. niedaleko spada jabłko od jabłoni. Na takie imprezy powini mieć wstęp wzbroniony, i tak dobrze ktoś mądry pomyślał, żeby im bramę zamknąć :)