sobota, 22 stycznia 2022

Wiadomości

  • 45 komentarzy
  • 19703 wyświetleń

DNI MŁODZIEŻY

15 i 16 marca 2008 roku w Grajewie obchodzono XXIII Światowe Dni Młodzieży. Kilka tysięcy osób przybyłych w sobotnie popołudnie do hali MOSiR przy ul. Strażackiej rozpoczęło spotkanie wspólną modlitwą i śpiewem.

Tego dnia odbył się koncert ewangelizacyjny na motywach orędzia Benedykta XVI – Gloriosa Trinita, przedstawiono też widowisko teatralne pt. „Tajemnica Eucharystii – Tajemnica Miłosierdzia”. Licznie przybyła młodzież i mieszkańcy miasta pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa T. Bronakowskiego wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami Grajewa. Tłum wiernych po podniosłym dwugodzinnym marszu adorował krzyż w kościele MBNP. Nawiązując do wieloletniej tradycji młodzi ludzie Diecezji Łomżyńskiej wspólnie przeżywają obchody Światowych Dni Młodzieży tym razem w mieście Grajewo z pomocą parafii Szczuczyn. Spotkanie młodych prowadzonych przez Pasterza Diecezji, pomaga ożywiać i pogłębiać wiarę. Warsztaty i rozmowy w grupach, muzyka, pantomima - każdy sposób jest dobry by potwierdzać swoją więź z Panem. Bardzo ważnym punktem obchodów była integracja młodych z rodzinami, które przyjęły ich w swoich domach.

Niedziela 16-go marca w hali MOSiR rozpoczęła się jutrznią z homilią, młodzież słuchała recitalu muzycznego, rozmawiała jak żyć w wierze na co dzień, celebrowała Słowo Boże.
O godz. 14.00 wyruszyła uroczysta procesja palmowa do kościoła MBNP. Radość z przeżytych wspólnie chwil przeplatała się ze smutkiem i żalem z powodu rozstania. Takich wydarzeń sie nie zpomina, wielu spotka się podczas kolejnych dni w innym miejscu...„Serdecznie zapraszamy – w Grajewie jest jak w niebie, w Szczuczynie jak w rodzinie...!”  - "śpiewające" zaproszenie rozbrzmiewało wiele dni przed obchodami
PROGRAM:
Piątek – 14 marca – spotkanie formacyjne animatorów małych grup w Grajewie (miejsce będzie podawane przy zgłoszeniach). Rozpoczęcie o godz. 18.00, odpowiedzialny za spotkanie ks. Aleksander Suchocki.
Sobota – 15 marca 2008 r. 
godz. 11.00 – 13.00 – zjazd i zakwaterowanie – recepcje w parafiach:
Pw. Trójcy Przenajświętszej – dla dekanatów: Łomża – Katedra, Myszyniec, Ostrołęka - Fara , Ostrów Maz. – Wniebowzięcia NMP, Jedwabne, Różan.
Pw. MB Nieustającej Pomocy – dla dekanatów: Ostrołęka - Klasztor, Łomża - św. Brunona, Łapy, Zambrów, Krasnosielc, Wyszków.
Pw. Św. Ojca Pio – dla dekanatów: Chorzele, Kadzidło, Wysokie Maz., Kolno, Czyżew, Kobylin.
Parafia Szczuczyn – dla dekanatów: Piątnica, Szepietowo, Rzekuń, Ostrów Maz. – Dobrego Pasterza.g
godz. 14.00 – rozpoczęcie spotkania (hala sportowa przy ul. Strażackiej obok kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej). Pantomimy przygotowane przez młodzież z Ostrołęki, par. pw. Św. Franciszka z Asyżu (Ks. J. Dąbrowski)
godz. 14.30 – Koncert Ewangelizacyjny na motywach Orędzia Benedykta XVI na XXIII ŚDM – Gloriosa Trinita.
godz. 16.00 – Widowisko teatralne Pt. Tajemnica Eucharystii – Tajemnica Miłosierdzia – Teatr im. Józefa Węgrzyna z Ełku.
godz. 17.00 – przerwa na posiłek
godz. 17.45 – Droga Krzyżowa ulicami Grajewa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa T. Bronakowskiego, z udziałem młodzieży i mieszkańców miasta: śpiew – Łapy, par. pw. Świętego Krzyża (ks. D. Niwiński); teksty rozważań: Łomża, par. pw. Miłosierdzia Bożego (ks. M. Loba).
ok. godz. 19.30 – Wspólna Adoracja Krzyża w kościele pw. MB Nieust. Pomocy – zespół młodzieżowy par. pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie (Ks. M. Jabłoński)
Powrót do miejsc zakwaterowania.

Galeria zdjęć 1

Galeria zdjęć 2

Komentarze (45)

a co bedzie w niedziele ??

DSC_5264 .. piekne zdjecie.. az mnie sciska haha :)

PRZEDSTAWIENIE NAJBARDZIEJ MI SIE PODOBALO ..BRAWO

Jeste wspaniale. Młodzież ktora do nas przyjechała jest wspaniała:):) Pozdro dla Was:):

nie powiedziałbym ze jest wspaniala, wystarczylo wyjsc wczoraj ok godz 22 na ulice i zobaczyc "wspaniałą młodzież"

> Świetna zabawa , poznawanie nowych osób >>> :D:D:D fajni chłopcy są ;] heh myślę , że te Dni Młodzieży to wydarzenie , które Grajewo zapamięta do końca istnienia > a dziś o 11 spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską > mam nadzieję , że będzie fajnie > coś czuję , że za rok na Dni Młodzieży to 2 autobusy to będą z samego Grajewa :) > oby tak było
Pozdrawiam Młodzież :P

popieram żal wczoraj na drodze krzyzowej dało sie zauwazyc jaka ta mlodziez jest wspaniała,wychowana i ile ma szacunku dla Paba Boga i dla ludzi

Na Drodze Krzyżowej trudno było się skupić na modlitwie bo trzeba było się skupiać na tym co pod nogami. Wyszczerbione chodniki z powyrywanymi płytkami chodnikowymi, nierówności i nawet nie kałuże tylko bajora wody co chwila. Ludzie się potykali, wpadali po kostki w wyrwy wypełnione wodą. To główna ulica, wizytówka naszego miasta. Przed wojną był tu bruk ale równy i rynsztoki na odpływ wody. To taka uwaga na marginesie tej jednak poniosłej i wprowadzającej nas w Wielki Tydzień uroczystości. Słowa uznania dla organizatorów za ich zapał i włożony wysiłek.

wczoraj kilka kolesi z tego zgrupowania dostala w lampe na poludniu ok godz 19.00

do złaaaa: a nie sądzisz że ważne jest to że w ogóle przychodzą do Boga .To młodzi ludzie których rozpiera energia i chyba dobrze że rozładowują ją właśnie podczas takich spotkań a nie na przykład pijąc czy ćpając.

ta moldziez jest wspaniala?? zal;/;/;/ siedza pod blokiem pod oknami i mordy dra;/;/;/ taki przyklad daje mlodziez ktora przyjechala do kosciola??? zal;/;/;/

Do złaaaa: Jan z Czarnolasu (Kochanowski) pisał: Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli. Młodzież musi się wyszumieć, ale to nie znaczy, że jest zła. Jest może tylko bardziej wrażliwa na obłudę, fałsz i konformizm starszych pokoleń. A ja, choć już zbliżam się do sześćdziesiątki, pamiętam mimo to, że też przechodziłem przez to, co stary Goethe nazywał "Sturm und Drand Periode". Jeśli młodzież jest zła, to zapytajmy samych siebie, jak ją wychowaliśmy. Zanim Jezus przypomni nam, że "cokolwiek uczynilisciejednemu z tych maluczkich, mnie to uczyniliscie". I z tego będziemy rozliczeni...

dni młodzieży to dzień który był naprawdę super a szczególnie śliczni chłopacy którzy przyjechali do nas mmmmmm..... słodkość ;)))) szkoda ze juz pojechali ehh pozdroo immm ;*;*;*;*;*;*;*;*;*;*;*;*;*;*;*

A skąd wiesz czy ta młodzież o 22 nie była z Grajewa, bo jak mi wiadomo to oni o tej godzinie juz byli w domach

Nie uogólniając, ale były przypadki, gdzie później piwo lało się litrami, a na drodze krzyżowej celem nadrzędnym były "FaZkiii z EkiPoM" czy też słuchawy w uszach ;/

Całe DM było przewspaniałe. NIepowtarzalna atmosfera, a to ze bylo kilka osob ktore przyjechaly dla rozrywki a nie dla Boga to inna sprawa. NIe trzeba mówic jacy oni są zli tylko nalezy skupic sie na tym ze było bardzo dużo osób prawdziwie zakochanych w Bogu. A najlepszym tego swiadectwem była Celebracja Słowa Bożego. Przdrawiam cała młodzież i dziekuję wam wszystkim za to ze potrafiliśmy stworzyc cos tak wspaniałego. Chwała Panu!

Było cudownie. Świetny program i mnóstwo fantastycznych ludzi ;) ! Takich dni w roku powinno być więcej ! ;) .. i ta czarna gitara ;)) eh. ;)

Ej,nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.Były u mnie wspaniałe dziewczyny,na zakończenie podziękowały.Szkoda,że u nas długo nie będzie takiego zjazdu młodzieży.W tamtym roku od Matki Bożej było 2 autokary.

Ludzie ja was nie rozumiem, mam taki zaszczyt a w co ??? narzekacie:/:/ wiadomo ze młodzież nie przyjachała tu do nas żeby pod linijke chodzić i mieć buzie zamknietą na klucz. Do "obserwator" i :grajewianka" i całej reszty ktorai ch popiera... dajcie spokoj przecież to nie nie emeryci ze mają być cich "szleś nie znaczy być złym" zastanowcie sie czy wy jako mlodzież jesteście tacy wspaniali:/

NA szczęście u mnie nikt z ulicy nie wyprawiała takich głupot jak bujki. Przyjeliśmy ich z calym sercem, a oni byli nam za to wdzięczni. I denerwuje mnie jak ktos mowi ze oni nie umieli sie zachować, to co z tego ze byli o nieco glośniej to są tylko młodzi i tak apropo jeszcze nie bylo 22 więc mieli prawo sobie pod blokiem posiedzieć i pogadać ( bo napewno nikt sie nie darł jak ktoś tam powiedział) ja ich rozumiem bo mam tyle lat co oni. Ludzi których poznałam na pewni nie zapomne. Pozdrawiam Was Kochani:*:*

Zatanówmy sie jacy sami jesteśmy a potem oceniajmy... nic się nie zmienilismy do czasu tej drogi krzyżowej sprzed 2 tys. lat jedni przyszli popatrzeć, inni z czystej ciekawości, drudzy dlatego bo jest okzaja do poznania nowych ludzi, trzeci żeby polamentować i popłakac nawet nie wiedząc nad czym (tak jak płaczace niewiasty) wierzę, że byli też ludzie tacy jak Maryja, która szła z pokora i cichościa serca nie okozaując swego bólu bo był to ból prawdziwy połaczny z nieustanną modlitwą

no tak popieram po młodzieży wszystkiego można się spodziewać chodzili szukali wrażeń dla jednych był to czas modlitwy skupienia dla innych szukanie przygód poznanie ludzi fajnych chłopców tylko po co było brac udział w takich dniach wrażeń można poszukać innego dnia.

a co to was obchodzi co moje paszteciki i ciastek robili? :D mi się wydaje, że byli grzeczni raczej :D a co do dni młodzieży to jestem zadowolona i czekam ŁOMŻY do zobaczenia za rok krejzole :* pozdrawiam wszystkich uczestników i organizatorów i księży i kleryka Wiesława :)

do obserwatora a skąd wiadomo czy przyjezdni może miejscowi darli się a ci co wzieli na nocleg to co ślepi byli najlepiej młodzież oczernić a samemu umyć ręce!! nie ładnie po co pisać głupoty dni były piekne nie każdy jest święty ale i w grajewie na co dzień drą się

uważam że to nie bylo tylko kilka osób...niestety . a młodzież moze sie "wyszumiec",jak ktos tu określił, u siebie w domu. Czy tak doniosła uroczystość jak dzoeń młodzieży to powód do wyszumienia sie? Uwazam że takie obchody powinny raczej nakłonić młodzież do reflekcji a nie do jakis szaleństw.

o co wam wogole chodzi?? sie dziwicie ze jest tak a nie inaczej ?? Pokazcie mi miejsca gdzie mlodziez moze sie rozerwac czy spedzic czas ... Mosir ? gdzie non stop hala jest zajeta bo gra policja warmia i jeszcze jakies dziadki smiech normalnie

mmm.. było fajowoooooo.... pozdrawiam wszytskich!

rozerwac sie mozesz, owszem. u siebie w domu. a nie jesli sa obchodzone dni młodzieży. nie rozumiem o co ci chodzi. my tu piszemy o dniach mlodziezy a nie o zwyklych dniach.

moim zdaniem porażka!!!
bo napic sie i popatrzec na chlopakow to mozna i gdzie indziej!!!
wystarczylo byc na drodze krzyzowej i zobaczyc nawalone dzieci... wystarczylo wyjsc na ulice i zobaczyc tlumy drące sie wniebogłosy... wystarczyło popatrzeć ile osób z tych co powinno znajdowało się na hali...
A jeszcze jedna uwaga- skoro byli oni podzieleni na grupy to dlaczego nie byli liczeni? przeciez na hali siedzieala mzoe polowa ich a reszta szwędała się po budkach z piwem...
Gratuluje... może następnym razem warto byłoby wziąć na takie Dni Młodzieży młodziez która naprawde sie do tego nadaje i poprostu zrobic hmm selekcje? Ci ktorzy maja niezbyt dobra opinie nie udzielaja sie zbytnio w kosciele, wiadomo po co przyjadą...
!!!

była to młodzież niepełnoletnia, wiec kto jej sprzedawał alkohol?

skoro tak wszyscy negować tylko potraficie to powtarzam jeszcze raz!!1 spójrzcie na siebie! a czy choc jeden/a z was zwróciła uwage tym ludziom, ze zachowuja sie nieodpoiwednio?? "Grzeszacych upominac.."

do Oburzonej i wszystkich innych oburzonych: fakt, to przykre, ze niektorzy potraktowali DM jako wyjazd do innego miasta by sie pobawić. ale bylo bardzo duzo osób ktore nie po to tu przyjechały. dlatego nie sądzę, ze DM w Grajewie byly porażką. dla mnie byly udane i mam nadzieję że zaowocują nie tylko w Grajewie [gdyby nie - to bylaby gorsza porażka niz piijana młodzież], ale tez w parafiach, które nas odwiedziły.
a co do selekcji, to jakie wymagania postawilabyś?
x. Dawid wczoraj powiedział że Chrystus nikomu nie mówi "won!" skad wiesz, moze dzięki świadectwu innych w kims kto miał inne cele przyjeżdzając do G-wa cos sie zmieniło, mimo że w sobote zamiast na adorację Krzyża poszedł do Savony?
Trzeba wierzyc w ludzi, Bóg w nas wierzy, a Dni Młodziezy nie odbywały sie w Grajewie przypadkiem. pozdrawiam.

ja zwróciłem uwagę

Czy ktoś zauważył, że jakiś idiota obsmarował już sprayem budynek kina? Dziwnym trafem zbiegło się to z obchodami Dni młodzieży. A poza tym, gdzie byli opiekunowie przyjezdnych? Każdy mógł sobie pójść gdzie chce i na jak długo chce? To nie były wyjazdy zorganizowane z opiekunami? Może opiekunowie też nieźle się "bawili". Nawet w niedzielę widać było grupki młodzieży z plecakami na plecach, śpiworem pod jedną pachą i torbą puszek z piwem pod drugą. Alleluja, chwalmy Pana i naszą cudowną młodzież!

NO własnie to ze DM młodzieżybyły w gwo to nie przypadek to zaszczyt i weście pod uwagę ze to zostło wybrne nie przez jedną osobę ale przez bardzo wiele i uważam ze ten dzien gwo zapamięta do końca swojego instnienia. Nie prędko befdzie okazaja to potworzyć i nawet nie wiecie jak mi jest szkoda az wzy sie w oczach zbierają. Pamietam tych wszystkich mlodych ludzie i byłam dumna z naszego miasta ze chceili to przyjechać...TO ZASZCZYT...A tak apropo do 'OBURZONA!!!" chyba sobie żartujesz z tą selekcją, każdy ma prawo do wiary i ty nie możesz nikomu tego zabronić. Nawet możesz nie zadawać sobie z tego sprawy ile ludzi po tych Dniach zmieniło swoje zdanie na temat Boga. A na dodateko mówisz ze to porażka, widać jak słuchałaś księdza na hali jak mówiła kazanaie. Bog nikomu niegdy nie powiedziała "WON" dlatego i my nie powienniśmy tak mowić, a Ty tu z taką propozycją wyskakujesz. Kto chciał sie modlił to sie modlił wcale niemusiałas patrzeć na te inne osoby wystarczyło porozmawiać z Bogiem i pomodlić sie za tych młodych ludzi...

a może ktoś mi powiedzieć dokładnie z jakich wszystkich miast była ta młodzież ?? Byłbym wdzięczny :D

Nie pierwszy raz wielu ludzi ocenia coś, w czym nie brało udziału. Jest takie pojęcie jak CAŁOKSZTAŁT ... Jeśli już ktoś bierze się do krytykowania ŚDM, a ma do tego święte prawo, niech przynajmniej zachowa obiektywizm. Na podstawie 5 minutowego widoku z okna nie można przecież oceniać inicjatywy, w przygotowanie której masa młodych ludzi włożyła całe swoje serce i wolny czas. Spotkanie Młodych, które odbywało się w Grajewie 15-16 III było wspaniałym wydarzeniem, które w dobie upadku ideałów broniło podstawowych i najważniejszych wartości. Jednak aby to dostrzec nie wystarczyło być jednak tylko na drodze krzyżowej ... Mt 7, 20

Porażka i wstyd to dla tych co nier umieli się zachować powinno byc a my powinniśmy być dumni że G-wo dało z siebie wszystko co mogło wielu szykowowało co mogło i denerwowało się zAWSZE ZNAJDZIE SIĘ ZAGUBIONA OWIECZKA A CO DO ALKOHOLU TO JUZ MAJA CI NA SUMIENIU CO SPRZEDALI policja straż strzelcy pilnowali więc każdy niech odpowie sam przed sobą czy byłem fer czy do niczego złego nie przyczyniłem się i dajcie już spokój bo samki macie też dzieci i nie wiedzie jak sie oni zachowują DNI WSPANIAŁE I DUMA DLA GRAJEWA i odczepcie się już od młodych bo starsi na codzień w kościele też nie święci i spójższmy za swoje kołnierze!!!1

Bylo bosko gdybym miala jechac jeszcze raz pojechalabym bez wahania. ;)))
Pozdrawiam

Widzę, że wiekszosc z Was wypisuje herezje;) po pierwsze mlodziez przyjechala owszem, ale takze pelnoletnia i nikt im nie zabronil pic alkoholu , nikt nie byl napity na dniach mlodziezy, nikt nie stal z piwem za budynkiem hali ;) my mlodziez jeszcze myslimy i wiemy jak mamy sie zachowac w takich dniach ;) snujecie pochopne wnioski ludzie opamietajcie sie . ja np. nie slyszalam aby ktos'darl sie' na drodze krzyzowej ;) po drodze krzyzowej mogli wszyscy robic co chca i nikt im tego nie zabronil ;) z tego co wiem mlodziez ze wszystkich parafii trafila do domow w stanie trzezwosci ;)

OczyWiŚcie byŁo ZajEbiścIe... moimm zdaniem wszystko było w porządku...
Pzdr. dla Daniellka Z Południa ;* ... bo te oczy nie mogą kłamać.. ;*
PS: wiecej takich imprez.. i z niecierpliwościa oczekuję Lednicy ;)

W tym roku na Dniach Młodzieży było 1 raz, ale było ekstra, uwielbiam tego typu spotkania, potem zawszę tęsknę i czekam na kolejne. A te pioesnki i zespoł Emaus ....... poprostu brak mi słów.

<;]]]><

Swietni prowadzący :D bardzo mocno pozdrawiam:) Tylko jeszcze jak oni się nazywali:P Mam nadzieję ze bedzie więcej takich imprez :)

mmm jacy przystojni chłpcy a szczególnie łukasz śniadach nie wiecie ma on dziewczyne??????????????????????

dzięki wszystkim i za wszystko, a szczególnie naszemu kochanemu księdzu Dawidowi za to ze zabrał nas ze sobą,

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.