poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

Debata nad matematyką

"Zmiany w zakresie realizacji programów szkolnej matematyki" - pod takim tytułem odbywa się w dniach 16 - 17 maja br. w SP Nr 2 w Grajewie konferencja matematyczna. W spotkaniu udział bierze 30 nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjów z Grajewa i okolic. Konferencję poprowadzi p. Marek Pisarski, kierownik Pracowni Dydaktyki Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku.

Przewodnimi tematami konferencji będzie m.in. dostosowanie metod nauczania do standardów wymagań, przyczyny trudności i niepowodzeń uczniów podchodzących do sprawdzianów i egzaminów kończących poszczególne etapy kształcenia, czy jak przygotować uczniów do zmian w materiale i celach kształcenia matematycznego.

Imprezę zorganizowali Burmistrz Grajewa i dyrekcja SP Nr 2 w Grajewie.

- Konferencja planowana była od wielu lat. Zależy nam na wskazaniu czego należy nauczyć w szkole podstawowej, by uczeń sprawdzał się w gimnazjum oraz czego uczyć w gimnazjach, by uczeń był przygotowany w szkole średniej. Jednocześnie tematyka konferencji nawiązuje do zmian w podstawie programowej z matematyki - powiedziała Urszula Mazurek, dyrektor SP Nr 2 w Grajewie.   


e-Grajewo.pl 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewo. "Gang Olsena" w akcji

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.