DĄB Dąbrowa-Warmia 0:4

Srodze się zawiedli ci, którzy liczyli na potknięcie grającej bez podstawowej linii defensywy WARMII, która w sobotę zmierzyła się w Dąbrowie Białostockiej z ostatnim w tabeli DĘBEM. Nasz zespół bez pauzujących za kartki Edisona, Randzio, Arciszewskiego i Tuzinowskiego a także pracującego w tym dniu Krupy pokonał 4:0 gospodarzy. Hat trickiem popisał się Tomasz Dzierzgowski.

Od początku meczu grajewianie przeważali, ale do 42 minuty gospodarze skutecznie się bronili. Właśnie tuż przed końcem pierwszej połowy po świetnym dośrodkowaniu Mikuckiego Dzierzgowski strzałem głową zdobył prowadzenie dla WARMII. Niedługo po rozpoczęciu drugiej części gry grajewianie zdobyli drugiego gola. Ponownie po akcji duetu Mikucki – Dzierzgowski, którą nasz napastnik wykończył strzałem z bliska. W 62 minucie kapitalną bramkę zdobył Piotr Chyliński, który po indywidualnej akcji precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w „okienku” bramki Doroszczyka. Dwie minuty później Dzierzgowski został sfaulowany w polu karnym i sam skutecznie wykonał „jedenastkę”. Szansę na drugiego gola miał też Chyliński, gdy sędzia w 82 minucie podyktował drugi rzut karny w tym meczu dla WARMII po faulu na Hołtynie. Niestety, tym razem bramkarz gospodarzy wyczuł zamiary naszego zawodnika.  WARMIA kontrolowała przebieg spotkania pewnie wygrywając, choć rozmiar zwycięstwa mógł i powinien być wyższy. Ambitni gospodarze nieprzypadkowo są na końcu tabeli i zmierzają w kierunku opuszczenia KEEZA IV ligi podlaskiej.

Teraz przed WARMIĄ mecz z ŁKS 1926 Łomża, który odbędzie się w sobotę 5 czerwca o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.

29.05.2021 Dąbrowa Białostocka, Stadion Miejski

DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Tomasz Dzierzgowski 42′, 0:2 Tomasz Dzierzgowski 53′, 0:3 Piotr Chyliński 62′, 0:4 Tomasz Dzierzgowski 64′ (rzut karny)

DĄB: 1.Doroszczyk – 10.Szydłowski, 26.Żybura, 27.Staszkiewicz, 25.Korotkiewicz, 18.Niedźwiecki, 7.Ołów, 9.Dudziuk, 6.Sołowiej, 68.Pająk, 12.Dąbrowski

REZERWA: 5.Kozioł, 17.Woźny, 3.Rychtarczyk

TRENER: Mateusz Solowiej

WARMIA: 12.Święciński – 4.Mikucki, 15.Koszczuk, 3.Domurat, 2.Kwieciński – 8.Bińczak (68′ 11.Hołtyn),  16.Chmielewski, 10.Popławski, 19.Wójcicki (74′ 9.Bogdaniuk) – 7.Dzierzgowski (Kpt)  (68′ 5.Niebrzydowski), 6.Chyliński

REZERWA: 1.Sobolewski – 5.Niebrzydowski, 11.Hołtyn, 9.Bogdaniuk,

TRENER: Leszek Zawadzki

Sędzia: Kamil Niewiński (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Dudziuk, Staszkiewicz, Szydłowski (DĄB)