niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 26 komentarzy
  • 10050 wyświetleń

Czy to już baby boom?

Efekty programu 500 plus są dobre; jeżeli tempo przyrostu liczby urodzeń dzieci się utrzyma, to przekroczenie magicznej liczby 400 tys. urodzeń w 2017 roku jest prawie pewne - powiedziała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. 

Rafalska oceniła w środę w RMF FM, że efekty działania programu 500 plus są dobre. "Chcemy, żeby one się utrzymały" - podkreśliła. 

Minister powiedziała, że wzrost liczby urodzin dzieci, dzięki programowi 500 plus jest jak najbardziej oczekiwany. "Nasze prognozy były oszczędniejsze, niż efekt końcówki tego roku" - przyznała. Jak poinformowała, w listopadzie 2016 r. urodziło się o 5 tys. więcej dzieci, w porównaniu do listopada 2015 r. 

 

zobacz:
Urodzeni VII 2016 - I 2017

Pierwsze noworodki 2017!

 

Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl. 

Komentarze (26)

Dobrze..? Jak dla mnie to trzeba się martwić, że dzieci przybywa tylko dlatego że są opłacalne... Kto normalny rodzi dzieci dla pieniędzy..? Jak ktoś jest inteligentny i potrafi kalkulować, to wie, że wychowanie dziecka to wydatki i obowiązki warte więcej niż 500 zł.. Ale dla patoli to pokusa, dzieciaka urodzić i niech biega samopas, a kasa od państwa wpływa.. dla mnie to czysta korupcja ze strony rządu- wybierz nas a my ci za to zapłacimy..

Dokładnie tak jest jak piszę Pani Grażyna! Dzieci rodzi się też więcej dlatego, że rodzą kobiety z wyżu demograficznego z lat osiemdziesiątych. A te deb... z rządu się cieszą i wciskają nam ciemnotę. Już w połowie tamtego roku mówili że 500+ daje efekty gdzie kur... kobiety były jeszcze w ciąży ( 500+ dopiero było od kwietnia a deb...z rządu widzieli już liczbę urodzeń )

do Grażyna, typowe myślenie liczę się tylko ja, 500+ dało możliwość godnego i bezpiecznego finansowo wychowywania dzieci, większość decyduje się bo dało to szansę na łatwiejsze wychowanie dziecka a nie by na tym zarobić ( bardzo żałosne myślenie) zaraz usłyszę o patologi, może są nadużycia ale to jak zwykle, tego się nie uniknie, ja znam spora ludzi mających 500+ i jakoś nikt nie rzucił pracy nie zauważyłem również by ktoś nagle zaczął spożywać nadmiernie alkohol, ja osobiście widzę pozytywne efekty programu a w przyszłości te dzieciaki będą pracowały na NASZE EMERYTURY bo tylko głupiec myśli że jak odłoży to kiedyś będzie z tego emerytura, zawsze ktoś musi to wypracować, czy będą to akcje czy fundusze zawsze nasze pieniądze będą inwestowane a jak nikt nie będzie pracował to kto wypracuje te zyski, pozdrawiam wszystkie młode mamy i wszystkiego dobrego , niech wychowywanie dzieciaków będzie łatwiejsze niż to kiedy ja miałem małe dzieci i żadnego wsparcia od Państwa

Do Grażyny:
Zapewne jesteś stara , nie możesz urodzić i po prostu zazdrościsz!!!! Gratuluje wszystkim rodzicom i życzę zdrowia Wam i dzieciakom.

To jest wiecej niz chore .to jest popieranie patologi ,

Pani Grażynko ma Pani rację. Popieram.

a co będzie jak zabraknie kasy na 500 plusik...

Franio a to że ma się dzieci to według Ciebie patologia? Ludzie ktorzy chcą mieć dzieci je mają, to ich decyzja.A że rząd w obecnym czasie pomaga to tylko sprzyja podejmowaniu decyzji przez przyszłych rodziców.

A może to nie sukces 500+ tylko rocznika 86, 87 w którym było bardzo dużo urodzeń, i w tym roku koncza 30stke i akurat zakładają rodziny, po skonczeniu studiów i podjeciu pracy. Oczywiscie moze jakis odsetek ludzi z rodzin najuboższych może i z powodów finansowych spodziewa sie kolejnych dzieci. Ale nie ogólniajmy az tak bardzo

Każdy się cieszy z tego 500+, ale nikt nie myśli skąd rząd weźmie na to pieniądze. Póki co jest okej, ale z czasem będzie trzeba czymś pokryć ten dług, który powstaje. Już teraz wymyślają przeróżne podatki i opłaty. Nie jestem przeciw pomaganiu rodzicom, ale trzeba to robić jakoś sensowniej, aktualny sposób przyznawania nie jest idealny. Kolejna sprawa to jak pisze Grażyna, koszt utrzymania dziecka to więcej niż te 500zł, a nikt nie da gwarancji, że program będzie działał to momentu aż dziecko każdej osoby zakończy naukę i będzie mogło pracować? Przyszłe dzieci może i będą pracować na nasze emerytury, ale nie wiadomo jaka za kilkadziesiąt lat będzie koniunktura. Może być praca, albo może jej nie być. Zresztą zanim nadejdą te czasy to nasza gospodarka może już i tak być zrujnowana przez władzę i ich nieumiejętne rządzenie. A poza tym to gdzie jest pomoc dla osób starszych i chorych?

Dziecko to dar Boży a jaki szacunek da takie dziecko dla rodzica jak za naście lat dowie się że przyszło na ten swiat bo zaplacili zato rodzicom 500zl/m i co powie rodzic jak 500 się skonczy. Po co ja cię urodzilam?

osobiście uważam ze 500+ powinno być bez ograniczeń dochodowych ale warunkiem powinno być podjęcie pracy przez oboje rodziców! A nie matka samotnie wychowująca dziecko z alimentami, bądź rentą po ojcu dziecka nie dostanie bo jej dochód przekracza o 10zł!!! A "ona nie pójdzie do pracy bo jej wszystkie dodatki zabiorą i będzie musiała pracować za najniższą krajową" i takim cudem od 10 lat jest bezrobotna w trudnej sytuacji życiowej, ale pracy nie podejmie bo się nie opłaca lepiej szlifować chodniki!!!

Zobaczymy jak zabiorą 500 co będzie się działo w takiej rodzinie która tylko z tego żyję bo takich jest sporo

co wy za paranoje piszecie,jakie dzieci dla pieniędzy.dlaczego nikt nie pomyśli że teraz młodzi rodzice mają większy komfort i mogą się starać o dziecko nie martwiąc się że pracując na czarno gdy urodzą dziecko bedą miały co miesiąc zapewnione dochody i bedą mialy na utrzymanie dziecka, bo do tej pory po porodzie kobieta pracująca na czarno zostawala bez środków do życia, wiadomo gdyby nie pensja męża było by cieńko, teraz osoby które zwlekały z planowaniem rodziny wreszcie mogą spokojnie pomyśleć o dziecku.ale żeby nazywać to robieniem dzieci dla kasy? postukajcie się w głowę.

Hehe, piszą negatywnie ci którzy nie mogą już skorzystać z tych pieniążków, przykryte to jest jaka nienawiść jest w ludziach... Jak nie będzie Polaków przybywać to obcych przybędzie... Spójrzcie na zachód, chcecie tak??? Pomyśl trochę POLAKU

Kochani, ja nie napisałam, że rodzą się dzieci TYLKO z patologii... Uważam, że program 500+ jest super programem (na zachodzie normą jest wspieranie finansowe rodzin), sama z niego korzystam, chodzi mi wyłącznie o to, że te wydatki nie są w żaden sposób kontrolowane.. znam wiele rodzin właśnie z "marginesu", gdzie dzieci jak chodziły zasmarkane tak chodzą, a matka ma po prostu więcej pieniędzy dla siebie, na fajki, alkohol.. I nikt mi nie powie, że wspomniana patologia nie zaczęła się rozmnażać odkąd dostała obietnicę tych pieniędzy. Pracuję w miejscu gdzie mam kontakt z wieloma ludźmi i widzę, że większość kobiet jakie spotykam pochodzą właśnie z takich a nie innych środowisk. I to nie jest rodzenie dla pieniędzy? Błagam... Inteligentni ludzie myślący długoterminowo nigdy nie nabierze się na takie gierki. Pomyśleliście co będzie za 5-10 lat gdy to finansowanie się skończy? Dopiero będzie bieda.. Program jest dobry, ale niedopracowany, bo tyle naszych, podatników pieniędzy idzie w marne, że szkoda słów.
P.S. Zuzo- mam 35 lat i dwoje dzieci urodzonych sporo przed wprowadzeniem programu, więc Twoja teoria jest jakby nieudana :)

Ja urodziłam w kwietniu 2016 i to dlatego że PO dało mi możliwość pozostania z berbeciem przez rok, a nie dlatego, że PiS dał mi 500 zł i tak jak zachodziłam nie było jeszcze tego programu. A głosując byłam w ciąży i głosowałam na PO i znów bym to zrobiła. Te 500 jeszcze nam się czkawką odbije...

trzeba tylko popatrzeć w jakich środowiskach rodzą się te dzieci a po 2 normalna pracująca rodzina nie ma co liczyć na dużo kasy z 500+ bo jak pracujesz to dochody przekraczają i obcinają kasę a ci co nie robią to kasują za każde dziecko więc Grażyna ma dużo racji

skoro głosowałaś na PO by zostać ze swoim berbeciem przez rok i to jest Tobie najważniejsze to nie wyciągaj ręki po 500+. nie chciałaś głosować na PiS i dalej za nim nie jesteś to dlaczego korzystasz z jego programu? tak Ci źle i jeszcze chcesz dostać czkawki?

Zawód - Dziecioróbstwo ... co tam.. zrobie sobie 5 ,4 i bede sobie lezała jak pani w pałacu za 2500zł , zobaczymy jak sie piniażki na 500+ skonczą :)

Zapewniam że pieniądze się znajdą wystarczy uszczelnić system, może ktoś w końcu zauważy ile pieniędzy przechodzi bez podatków, kilka przykładów : gruntów w Warszawie, mafia paliwowa w Białymstoku, Skok Wołomin nie wspomnę , nie wspomnę o wielkich sieciach takich jak IKEA czy H&M które pomimo milionowych obrotów nie płacą podatków, a nawet nas przedsiębiorców którzy żalą się że nie stać ich na płacenie podatków, prowadzą firmy wiele lat i lecą na stratach, czyżby prowadzili działalność charytatywną a jeśli dokładają to z kąd? Na zachodzie pomoc dla rodzin jest większa i nikt nie martwi się się o budżet, Polska ma jeden z najniższych długów w PKB, proszę zobaczyć na Niemcy czy Francję, Skandynawię, tam też płacą duże podatki od wynagrodzeń a do tego mają największe stawki w europie, przestańcie myśleć że Polska to ten sam zacofany kraj co kilka lat temu.

Nie widzę, żeby powstawały nowe miejsca pracy dla młodych ludzi. Kończąc szkoły wyjeżdżają za granicę wzbogacać Anglię, Niemcy, itp., bo tam pracując tworzą PKB. Ponadto większość pieniędzy z 500+ wydawana jest w sklepach typu Tesco, Biedronka, więc wzbogacają się zagranicznych właścicieli, dla Polaków pozostają śmieci do utylizacji. Obecnie urodzone dzieci wejdą w dorosłość w zrujnowanym kraju, czy tego dla nich chcemy, Kochani Rodzice. Program 500+ to "łapówka", która jest krótkowzrocznym działaniem mającym przysłonić mściwe działania małego człowieka. Dobrego samopoczucia.(PS. Moje dzieci też wyjechały).

Mam nadzieję że te 500+ szybko się skończy!Teraz płacimy więcej na oc a później na os :(

Rodzą się i co z tego. Jak nic się nie zmieni to wyjada pracować za granicę.

Dajcie mi na macierzyńskim całą moją wypłatę, a nie 500 +. Nie poszłam na zwolnienie choć ciężarne mają płacone 100 procent. Dlaczego ja - ciężko całe życie pracując - na macierzyńskim nie mam swojej pensji? Na cholerę mi te 500 jałmużny. Ale bierzcie je ludzie skoro je dają, czy popieracie PIS czy nie. Przecież nie płacą z własnej kieszeni tylko z naszej podatnika. Daję trzy lata i trzeba będzie to zwracać. A i popieram Grażynę!!

Najlepiej jak by tę kwotę dano tym osobom co tak wiecznie krzyczą PATOLOGIA, DARMOZJADY ... Jestem młodą mamą I nie urodziłam dziecka dla jakiegoś programu 500+ ! Nie rozumiem dlaczego ludzie są tak zazdrosni ... żal d*** ściska , ze ktoś dostaje, a taki Kowalski nie !! Jak nie dawali było źle, jak dają też źle !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.