„Słoneczka” uczyły się udzielania pierwszej pomocy
Nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się układać poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Miały możliwość przy pomocy starszych koleżanek i kolegów przeprowadzenia resuscytacji na fantomie. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw.
Dzień Mamy w klasie VII c
Już po raz czwarty z rzędu uczniowie klasy VII c uroczyście obchodzili Dzień Mamy. Z tej okazji przygotowali pod kierunkiem p. Haliny Muryjas – Rząsy montaż słowno – muzyczny ph. „Portret wyjątkowej mamy”. Na uroczystym spotkaniu nie zabrakło poezji oraz okolicznościowych piosenek z repertuaru m.in. Edyty Gepert czy Violetty Villas. Prawdziwym hitem było wykonanie przez uczniów „Bałkanicy” z autorskim tekstem p. Halinki. Trudno dziwić się łzom i uśmiechom na twarzach przybyłych Mam po występie ich pociech. Miłym zakończeniem spotkania był bardzo smaczny tort – informuje wychowawca p. W. Jerulank.
Wędrówki po Polsce w klasie I c
Pierwszaki z klasy I c wraz z wychowawczynią p. Renatą Wierzchowską odbyły wędrówkę po Polsce. Uczyły się, gdzie leżą w naszym kraju góry, morze, jakie mamy główne rzeki i miasta. Pogadanka oraz praca w grupie z wielką kolorową mapą była dla dzieci niezwykle ciekawa.
Wycieczki kształcą
W czerwcu nasi uczniowie odbyli kilka wycieczek integrujących i poznawczych. Uczniowie klasy VI c i VII b wraz z wychowawczyniami p. S. Łempicką i p. A. Sokołowską zwiedzili Warszawę, a klasy I a, I b, I c, I d, II d, grupa przedszkola „Słoneczka” wraz z paniami: O. Fiodorowicz, B. Kulikowską, A. Kłos, E. Sarnacką, R. Wierzchowską, K. Karpińską, L. Pietrzykowską i V. M. Curyło - wioskę indiańską w Puszczykówce. Klasa VI c wybrała się także na wycieczkę rowerową do Toczyłowa, gdzie aktywnie i miło wszyscy spędzili na placu zabaw, siłowni oraz boisku do piłki plażowej.
Języki obce
13 czerwca odbył się finał XVII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej w języku oryginału pt. „Puszkin i inni poeci złotego wieku rosyjskiej poezji” organizowanego przez ROSYJSKIE STOWARZYSZENIE KULTURALNO – OŚWIATOWE W POLSCE ZARZĄD STOWARZYSZENIA W BIAŁYMSTOKU. Do udziału w konkursie zgłosiło się 67 osób, do części finałowej konkursu zakwalifikowano łącznie 35 uczestników. Uczennica Wiktoria Porsewa z klasy VIII b przygotowana przez panią Renatę Sokołowską uzyskała tytuł finalistki. Gratulujemy.
Nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Word Perfect”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie. Zespół w składzie: Jakub Zyskowski kl. III b, Hubert Dereszewski kl. III c i Paweł Mroczkowski kl. III c (gimnazjum) zdobył I miejsce, deklasując rywali – informuje p. Małgorzata Chełmińska.
10 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie trzech konkursów z języka angielskiego oraz rozdanie nagród zwycięzcom: Szkolnego konkursu ph. Symbole z okazji Dnia Św. Patryka, Szkolnego Konkursu English Gramma Master oraz Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Ich organizatorkami były panie: Eliza Gołaszewska, Agnieszka Sokołowska, Dorota Zabłocka i Małgorzata Chełmińska.
Uczniowie klasy VI b pod kierunkiem p. Agnieszki Sokołowskiej przygotowali przedstawienie w języku angielskim pt. ,,The Enormous Turnip” by Sue Arengo. Dzieci z klas II d, III a, b, c oraz wszystkich klas pierwszych obejrzały z ogromnym zaciekawieniem inscenizację o rzepce. Aktorzy zaangażowali się w odegranie swoich ról. Było to wspaniałe doświadczenie dla wszystkich. Natomiast uczniowie klasy V a wraz z p. A. Deresz postanowili również wcielić się w role aktorów i zaprezentować młodszym kolegom przedstawienie w języku angielskim. Przygotowania rozpoczęło oczywiście poznanie książki angielskiego pisarza Erica Carla pt. „Very hungry Caterpillar” i opracowanie rekwizytów. Po serii prób można było już wystąpić przed publicznością, czyli najmłodszymi uczniami z naszej szkoły. Młodzi aktorzy zaprezentowali się dzieciom z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Brawa były potwierdzeniem udanego debiutu scenicznego!
„Skrzaty” i „Biedronki” w Klubie Seniora
Nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami p. A. Krawczyk i J. Dzięgielewską oraz p. wicedyrektor Aleksandrą Moniką Kuczyńską wybrały się do Klubu Seniora na zorganizowany we współpracy z Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Dzień Dziecka. ph. „Miłość i szacunek w domu gości, gdy rodzice są w trzeźwości”. Była to uroczystość przygotowana pod Patronatem Burmistrza Miasta Dariusza Latarowskiego. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były dmuchańce, grill, wata cukrowa oraz konkursy zorganizowane przez druha Sławomira Obryckiego i harcerzy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę od p. Doroty Zelman. Dzieci czuły się wyjątkowo, a uśmiech nikomu nie znikał z twarzy.
Książka to przyjaźń…” – spotkanie czytelnicze Klubu „Czytamy i gadamy”
Pod takim hasłem odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Klubu czytelniczego „Czytamy i gadamy” i ich koordynatora p. Iwony Bukrejewskiej z dziećmi ze świetlicy szkolnej, które zorganizowane było w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Spotkaniu towarzyszyły gry i zabawy tematycznie związane z książkami i ich bohaterami. Członkiniami Klubu są: Amelia Kiełczewska, Sara Cappella, Wiktoria Gibniewska, Anna Jaszewska i Wiktoria Siedlecka, które otrzymują podziękowanie za zaangażowanie w działalność biblioteki, za odpowiedzialną i wzorową pracę przy realizacji projektów edukacyjnych oraz aktywne uczestnictwo w organizacji imprez czytelniczych.
XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w klasach trzecich
Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami: p. E. Mieczkowską, p. A. Gryczkowską, p. B. Rogalską i p. J. Rydzewską włączyli się do udziału w XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom ph. „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Było czytanie opowiadania pt. „Remis” G. Kasdepke, rozmowy o bohaterach i wpływie sportu na zdrowie, o umiejętnościach czytania i pisania, zajęcia sportowe i edukacyjne, zabawy na świeżym powietrzu. Na zakończenie tygodnia uczniowie klas I – III zatańczyli Zumbę z książką pod kierunkiem p. O. Fiodorowicz.
Pierwszy biwak II Grajewskiej Drużyny Harcerskiej „Zielona Skra”
W dniach 7- 9 czerwca odbył się w pierwszy biwak II Grajewskiej Drużyny Harcerskiej „Zielona Skra”, którego organizatorem był druh Sławomir Obrycki. Na miejsce biwaku wybrano Ośrodek Wypoczynkowy „Łoś” w Opartowie pod Rajgrodem. Były zajęcia związane z historią, symboliką i obrzędowością harcerską oraz dwa ogniska. Nie zabrakło też czasu na odpoczynek i zabawę.
Wyniki Ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „EKO – PLANETA”
W konkursie uczestniczyło 20 uczniów z klas IV i VI naszej szkoły. Najlepsze wyniki uzyskali:
W kategorii – prace indywidualne
Bardzo dobry wynik - Agnieszka Ciukszo kl. VI b
W kategorii ”Maluch”
Bardzo dobry wynik - Magdalena Jabłońska kl. IV a
Wyróżnienia: Milena Kuczyńska kl. IV c, Patrycja Wróblewska kl. IV c, Dawid Dubois kl. IV c, Natalia Chmielewska kl. IV c, Maja Komosińska kl. IV d, Julia Witkowska kl. IV d.
W kategorii „Młodzik”
Bardzo dobry wynik - Marta Pawełkowska kl. VI b
Wyróżnienia: Waleria Zadrożna kl. VI c, Julia Kalinowska kl. VI a, Karolina Świderska kl. VI b, Zuzanna Karwowska kl. VI b, Igor Borawski kl. VI b, Igor Dudzicki kl. VI c.
Koordynatorem konkursu była p. Grażyna Mroczkowska.
Konkurs „Kto czyta – nie pyta” rozstrzygnięty
Całoroczny konkurs „Kto czyta – nie pyta” zorganizowany już po raz piąty przez nauczycieli bibliotekarzy przebiegał w kategorii zespołowej o tytuł Najlepiej Czytającej Klasy. Puchary przechodnie Dyrektora Szkoły otrzymają: w kategorii klas II-IV – klasa II a, w kategorii klas V-VIII – klasa VII a.
Puchary zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019.
XVI Międzyszkolny Konkurs Literacko-Językowy
W czerwcu w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza odbył się – organizowany od lat przez panie Renatę Samełko i Elżbietę Dąbrowską – Międzyszkolny Konkurs Literacko – Językowy adresowany do uczniów klas czwartych i piątych. „Czwórkę” reprezentowało 3 uczniów klas czwartych (2 – kl. IV c, 1- kl. IV d ) i 5 piątoklasistów (2 – kl. V c, 2 – V d, 1- V e).
Z radością informujemy, że wśród laureatów widnieją nazwiska uczniów naszej szkoły.
Klasy IV
I miejsce – Oliwia Przytulska kl. IV c
II miejsce – Natalia Chmielewska kl. IV c
Klasy V
III miejsce – Filip Surażyński kl. V c
Wszyscy są uczniami p. Haliny Muryjas-Rząsy.
Gratulujemy.
„STOP! W tej grze masz tylko jedno życie! - program profilaktyczny
11 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali pierwszą część programu profilaktycznego ,,Stop! W tej grze masz tylko jedno życie’’. Program rozpoczął się pantomimą zatytułowaną ,,W sieci uzależnień’’, co pokazało, jak szybko można stracić kontakt ze światem, jeśli wpadnie się w uzależnienie od telefonu, Internetu itp. Następnie odbyła się inscenizowana rozprawa ,,Sąd nad papierosem’’, która miała na celu ukazanie zagrożeń związanych z paleniem tytoniu, zachęcenie młodych ludzi do podejmowania odpowiedzialnych wyborów - życia bez nałogu, kształtowanie postaw asertywnych wobec palenia tytoniu oraz propagowanie postaw prozdrowotnych.
Gościem specjalnym była pani asystent ds. oświaty zdrowotnej z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Grajewie – p. Beata Dębińska, która przekazała ciekawe, nieznane dotąd fakty dotyczące szkodliwości palenia błędnie modnych ostatnio papierosów elektronicznych.
Ciekawe stroje aktorów i scenografia wprowadziły publiczność w iście poważny, sądowy nastrój rozprawy. Na korytarzu szkolnym urządzono kącik informacyjny z tematycznymi ulotkami i broszurkami.
Opiekunem naszych uczniów z klasy VII d, VII b, V c była pedagog szkolny – pani Anna Formejster, która prowadzi różnego rodzaju przedsięwzięcia profilaktyczne, skupiając zaangażowaną w tę tematykę młodzież w Szkolnym Kole Młodych Profilaktyków.
GALERIA ZDJĘĆ
fot.SP 4 Grajewo
środa, 27 listopada 2024
wtorek, 26 listopada 2024
Komentarze (0)