środa, 1 lutego 2023

Wiadomości

  • 26 komentarzy
  • 5131 wyświetleń

Coraz bliżej do kolejnego bloku komunalnego

Wniosek złożony przez Miasto Grajewo do Banku Gospodarstwa Krajowego o udzielenie finansowego wsparcia na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Targowej w Grajewie" został zakwalifikowany do dofinansowania.

Całkowity szacunkowy koszt przedsięwzięcia wynosi 6.592.827,10 zł, w tym finansowe wsparcie z Funduszu Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego zasilane środkami budżetu państwa w ramach rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego w wysokości 5.274.261,68 zł.

- Po podpisaniu umowy pomiędzy Miastem Grajewo a Bankiem Gospodarstwa Krajowego o udzielenie finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat, zostanie wszczęte postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Targowej oraz inspektora nadzoru inwestorskiego —wyjaśnia Dariusz Latarowski Burmistrz Miasta Grajewo.

W ramach przedsięwzięcia zostanie wybudowany budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Targowej o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej stanowiącej piwnicę. W mieszkaniach będą zainstalowane podstawowe urządzenia sanitarne: umywalka w łazience, kabina z brodzikiem i sedes. Kuchnie zostaną wyposażone w zlewozmywak z baterią i syfonem, kuchenkę gazową 4-palnikową z piekarnikiem elektrycznym oraz butlę gazową. Komunikację w budynku zapewni jedna klatka schodowa oraz dźwig osobowo-towarowy. Teren wokół budynku zostanie zagospodarowany i oświetlony, powstaną miejsca postojowe z ciągiem pieszo-jezdnym, mała architektura gospodarcza i systemowa wiata śmietnikowa oraz zieleń średnia i wysoka.

W wyniku realizacji inwestycji powstaną 24 mieszkania (w tym dwa przeznaczone dla osób niepełnosprawnych) wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy, o łącznej powierzchni użytkowej lokali 1167,72 m2. Przewidywany termin realizacji przedsięwzięcia: styczeń 2023 r. — grudzień 2025 r.

grajewo.pl

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (26)

Wierzycie ze biedni ludzie dostana przydział,watpie swoi dostana po układach..

dawać za fri.? Niech kupi sam za swoje i niech spłaca kredyt jak kazdy.

Blok komunalny bo ludzie biedni, ale parking to cały samochodami zastawiony hehe

A ja z kredytem do końca życia :( a tu ktoś za darmo dostanie. Gdzie tu sprawiedliwość

Nie no to ja potrzebuję bo mnie żona z domu wygania to ja dostanę? Niemam gdzie mieszkać :(

Popieram ciekawego. Jeżeli stać na samochody po kilkadziesiąt tys to można kupić także mieszkanie. Ale pracuje się na czarno lub zagranica i wykazuje biedę.

Jak zwykle płacz i lament. Nie rozumiecie że to jest wartości dodana dla miasta.Koszt miasto 1l.państwo 5ml.Kto dostanie to ?państwa" aktywność. Pozdrawiam

Ja sobie musiałem kupić mieszkanie na kredyt i go wyposażyć z a tam dostaną za darmo z z częściowym wyposażeniem i jeszcze z dodatkami mieszkaniowymi, jak biedni ludzie to co robią takie samochody pod blokami. Na umowie najniższa krajowa a pod stołem gruba kasa np za jazdy TIRem

Dokąd idziesz Polsko? Ponownie wracasz do komuny?

BGR i Ciekawy. Dlaczego jesteście tacy złośliwi? Przecież burmistrz i radni zostali przez was wybrani w wyborach jawnych. Może trochę zaufania do swoich władz. Przecież to wspaniała inicjatywa. Gratuluję panu burmistrzowi i pracownikom urzędu miasta którzy przyczynili się do tego fajnego przedsięwzięcia. Nie krytykujecie i poczekajcie na efekt.

To fakt na parkingu pod blokiem komunalnym auta z wyższej półki cenowej.

grajewiak jaki z ciebie grajewiak tati i mami kupili za hektary chalupe , prawdziwych grajewiakow takich jak ja na palcach jedej reki policzysz reszta to element napływowo-wioskowy

Ocieplony z windą..... może miasto pomoże lokatorom spółdzielni ktorzy nie moga doczekac sie ocieplenia bloku?

Lepiej żeby władza ściągnęła jakoś dużą firmę do Grajewa , żeby ludzie mieli pracę , a w bloku socjalnym i tak sami znajomki dostaną mieszkania i jeszcze kredytu nie muszą brać.

Była bieda nie ma biedy, lecz układy mieć tu trzeba ...22 mieszkania a ludzi multum ,obstawiam że z tych 22 tylko z 5 6 rodzin z listy dostanie zas reszta zmieni dotychczasowe mniejsze na większe nowsze i standardowo bo my się znamy to mamy ...widać to w obecnym bloku ale cóż poradzić jak papier wszystko przyjmie

Biedni nie dostaną bo nie będzie ich stać na czynsz, tylko tacy co mają kasę na opłacenie czynszu czyli osoby które pracują tyle w temacie

Moze dac mieszkania to tylko dla tych co beda pracowac a nie rzucam prace dziecko kazde z kim innym i niech mnie utrzymuja bo mam 3 dzieci trzech kochankow i psa.

Oby tylko dać rodzinom które będą utrzymywać to mieszkanie z pracy a nie dać mieszkanie utrzymać mieszkanie i całą rodzinę z pieniędzy podatników !

Co to znaczy dostaną? Kto im da? My wszyscy się na to zrzucamy, bo jakiś "pseudopolityk" chce pokazać jaki on dobry. Niech budują za "swoje" bo utrzymywać nierobów, kombinatorów to mi się nie chce. Oczywiście nie wszyscy mieszkańcy tego typu bloków są tacy, ale nie brakuje tam krętaczy.

Dlaczego blok trzypiętrowy a nie cztero. Idziecie na skróty. Za jednym razem było by więcej mieszkań.

Super nie każdego stać kupić lub wziąć duży kredyt

Prezes Jarosław K. obiecał ostatnio że będzie można wykupić mieszkania komunalne przez najemców po korzystnej cenie także kto się załapie i dostanie przydział na komunalne będzie mógł wykupić na własność... "

na tym portalu cezura gorsza jak za komuny !!!

Mieszkanie komunalne jest mylone z mieszkaniem socjalnym.

Żeby otrzymać mieszkanie komunalne trzeba spełniać pewne wymagania dochodowe - osoby nie pracujące nie mające stałej pracy i minimalnego dochodu nie dostaną się na taką listę. Więc komentarze typu, że dostaną te mieszkanie ludzie, którzy nie pracują i wyzyskują tylko od miasta są mijające się z prawdą. Komunalne mieszkania otrzymują normalni pracujący ludzie. A lista oczekujących jest bardzo długa.

Natomiast mieszkania socjalne są dla ludzi, którzy właśnie nie pracują i nie stać ich na utrzymanie mieszkania komunalnego lub swojego.

Ja czekam na liście już rok i mam nadzieję, że do tego czasu się doczekam.

Bloki dla patoli.

Mieszkam sam na stancji, pracuje ale nie stać mnie na kredyt , nie mam nawet na wkład własny. Mieszkanie z miasta mi się nie należy gdyż zarabiam nie dużo więcej niż najniższa krajowa. Ale dla miasta najwidoczniej jest to za duży zarobek .Wiec dalej muszę tułać się po stancjach .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.