poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 14770 wyświetleń

Być kobietą sukcesu

”Kobieta sukcesu na rynku pracy” – pod takim hasłem przebiegały dwutygodniowe warsztaty z zakresu doskonalenia kwalifikacji zawodowych, w których udział wzięło 20 bezrobotnych grajewianek. Teraz kobiety liczą, że z nowymi umiejętnościami szybciej znajdą zatrudnienie.

- O szkoleniu dowiedziałam się z Urzędu Pracy, uznałam że warto podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Szczególnie cenne były zajęcia z komputerem oraz z doradztwa zawodowego, gdzie uczyłyśmy się jak szukać pracy, jak ma wyglądać cv i list motywacyjny – powiedziała Agnieszka Kiluk, od czterech lat bezrobotna.   

W ramach projektu każda z pań uczestniczyła w cyklu szkoleń z zakresu doradztwa zawodowego, treningu interpersonalnego, wizażu oraz zajęć komputerowych (do wyboru jedna z trzech ścieżek szkoleń). W sumie 110 godzin wielostronnych kursów. Uczestniczki, które dotrwały do końca otrzymały materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa.

- Szukam pracy, gdyż brakuje mi dwóch lat do emerytury. 15 lat temu pracowałam w sklepie spożywczym, wówczas używało się kartki i długopisu. Dziś podstawą jest kasa fiskalna i komputer, dzięki szkoleniu poznałam obsługę tych urządzeńmówiła Barbara Goliczewska z Grajewa.  

Kobiety podkreślały także, iż kurs ma ogromne znaczenie pod względem psychologicznym - pozwala uwierzyć w siebie, dowartościowuje oraz zachęca do aktywnego poszukiwania pracy.   

- Bardzo podobały mi się zajęcia z psychologiem, które pozwoliły nam lepiej poznać siebie. Polecam wszystkim bezrobotnym paniom udział w tego typu przedsięwzięciach. To doskonała okazja, aby wyrwać się z domu, poznać nowych ludzi, odświeżyć wiedzędodała Sylwia Kryszczyńska, która marzy o pracy przedstawiciela handlowego.  

Bezpłatne szkolenie, które odbyło się w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie, zorganizowała białostocka firma T-Matic Grupa Computer Plus. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.   

- Celem kursu jest przygotowanie kobiet do aktywnego i świadomego uczestnictwa na rynku pracy oraz pomoc w powrocie na ten rynek. Miło i ciekawie pracowało mi się z paniami z Grajewa - powiedziała Małgorzata Zdanowicz, jedna z prowadzących szkolenie.


Projekt "Kobieta sukcesu" -czytaj wiecej

Organizator w/w i innych szkoleń:

T-Matic Grupa Computer Plus
ul. Waszyngtona 23, 15-304 Białystok
tel. 085 74 89 181 fax 085 74 89 101
julita.golowaczyk@computerplus.com.pl
bialystok@computerplus.com.pl


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (3)

No super!Panie po kolejnych szkoleniach!I co z tego?Ja mam wiele kursów, w tym roku kończę studia i co??Dalej studia,bo nic więcej.Takie jest Grajewo.Może te panie powinny pomyśleć o zmianie miejsca zamieszkania?Zresztą nie tylko one.Są młode,sympatyczne...Ja wyprowadzam się jeszcze w tym roku.Dosyć bycia bezrobotną z kwalifikacjami:)

częściej powinny być organizowane takie kursy

dlaczego osoby na rencie chorobowej nie moga uczestniczyc w takich kursach i sa w ten sposob dyskryminowane

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.