czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 6936 wyświetleń

Budżet Obywatelski 2016

Znane są już propozycje zadań do budżetu obywatelskiego na 2016 r.

Mieszkańcy Grajewa (pełnoletni i poniżej 13 roku życia za zgodą opiekuna prawnego) będą mogli  oddawać swoje glosy od 7 do 14 stycznia 2016 r. na projekty do budżetu obywatelskiego. Wśród zadań, na które można zagłosować znalazły się:

1. Budowa Pumptrack – specjalnego toru do jazdy z wykorzystaniem balastu ciała i skoordynowanych ruchów w Parku „Solidarności”.
2. Wyposażenie ZSM Nr 1 i ZSM Nr 3 w Grajewie w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.
3. Utworzenie placu zabaw i miejsca wypoczynku w Parku przy ul. Wojska Polskiego w Grajewie.
4. Projekt rozwoju sportu i rekreacji w parku przy ul. Strażackiej, parku przy ul. Wojska Polskiego i w MOSiR Grajewo.


Niestety głosowaniu nie zostanie poddany projekt wykonania dwóch murali w przestrzeni miejskiej Grajewa (ściana boczna lub tylna Miejskiego Domu Kultury, ściana boczna Urzędu Miasta Grajewo, ul. Strażacka 6, ściany budynków należących do zasobu ZADM.


Wyniki konsultacji najpóźniej zostaną ogłoszone 31 stycznia 2016 r. Wówczas dowiemy się, które zadania zostaną zrealizowane.

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (7)

Myślę, że należy zagłosować na pkt 1 - przynajmniej młodzież będzie miała gdzie się bawić, a nie na ulicach i chodnikach jeżdżą na tych rolkach aż strach przechodzić. a z tymi pomocami dydaktycznymi to chyba przesada, przecież szkoły mają pomoce z projektów unijnych.

Wyposażenie pracowni w sprzęty i pomoce i takie inne sprawy to jest problem kierowników tych jednostek - niech środków szukają w innych budżetach bynajmniej nie obywatelskich.

Pierwsza uwaga co do projektów, budżet obywatelski to nie po by wyręczać miasto w spieraniu szkół to ich obowązek by wspierać szkoły by mogły mieć wszystko co trzeba do nauki

Numer jeden jest idealnym projektem do poparcia!

Pumptrack . Ważny jest rozwój zdrowotny. Przydatny dla streetworkout .

Budżet obywatelski na wyposażenie szkół ? - to chyba pomyłka !

pump track to najlepszy z projektow,sam mam dzieci i uwazam ze to korzystnie wplynie na rozwoj ciala i umyslu moich dzieciakow.a zgodze sie z przdmowcami ,pomoce dydaktyczne to problem szkoly.Z pump track skorzysta kazdy mieszkaniec czy stary czy mlody nie ma ograniczen .wiec jest to typowy projekt dla obywateli

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.