środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 17832 wyświetleń

Boże Ciało 2011

 Procesja Bożego Ciała
23 czerwca 2011 r. Kościół Katolicki przeżywał uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia, podobnie jak na całym świecie, na ulicach Grajewa można było zobaczyć procesje z Najświętszym Sakramentem. Ludzie łączyli się w modlitwie, we wspólnym słuchaniu Słowa Bożego oraz w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej potocznie zwana także: Boże Ciało – w Kościele katolickim uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu, święto nakazane.
Wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół katolicki obchodzi także w Wielki Czwartek, wtedy jednak rozpamiętuje się także Mękę Jezusa Chrystusa, uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.
W Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii.

fot. e –Grajewo.pl

Komentarze (17)

10 zdj... pozdrawiam naszą wspaniałą, niezastąpioną schole.

Przez okres prawie trzynastu wieków chrześcijaństwa nie było w Kościele zachodnim ani tabernakulum, ani monstrancji, ani procesji eucharystycznej, nie było żadnej innej formy czci oddawanej hostii, nie było święta Bożego Ciała. Skąd więc to święto – nie mające wyraźnego biblijnego uzasadnienia – się wzięło?

Do Renata: ze tak nazwe Cie po imieniu- W*O*N K*R*E*T*Y*N*K*O ze swoimy szatańskimi teoriami

Boże Ciało to pamiątka ustanowienia Eucharystii w Wielki Czwartek

Anno N*I*E*U*K*U poczytaj trochę . Tak mi Ciebie żal, że SAMA nie myślisz.

Nie zla katoliczka z tej Anny,umie tlumaczyc,a sama widac ma szatana co jo popycha do takich wypowiedzi.

Ale popis pojdzie w procesji,potem szuka by komus dopiec.Polowa tego tlumu nie rozumie czego tam idzie,napisane w temacie;swieto katolickie,nakazane.

Nie chciałam obrazić żadnego katolika, ale z autopsji wiem, że o to nie trudno. Ale niestety, Anna jak PIS , -każdy kto nie znami to przeciwko nam.Wyobraziłam sobie, że ktoś może czyta coś innego niż Pismo Święte i natknął się na jakieś informacje, no i że czegoś nowego się dowiem. Niestety, chyba nie tu i nie od Anny. Reszcie - dzięki za wsparcie:-)

Renato ! Każdy ksiądz chętnie poświęci Tobie tyle czasu i wyjaśni ten brak twojej niewiedzy, natomiast jako przedstawicielka PO , czy tylko sympatyczka nie dziwi mnie szukanie dziury w całym przez Ciebie, jak to nieudolnie robisz, ale PO tak ma- pieniactwo i matactwo to Wasza wizytówka-Palikot , NIesiołowski itd wzorce

Powyższe wypowiedzi życzliwych katolików przekonały mnie ostatecznie, że nie mam czego szukać w kościele.

Tak właśnie jest - jak spotka się piękna z PO z mądrą z PIS.

Każdy szuka tam gdzie chce- jedni w kościele, inni pod latarnię-lub jako tirówki znajdują swoje "szczęście" można tak , można i tak...d. Renatko

Renato!!! Nie szukaj w Kościele żadnej pratii i wrogich intencjii, Ty szukaj Boga i wiary w niego, jeżeli to odnajdziesz, wówczas odnajdziesz zrozumienie do innych nawet do wroga!!!
Bog z Tobą.

Bywa i tak,ze szczescia szukaja w kosciele;zaproszenie na procesje w Boze Cialo,niby katolicy wyznaja Boga na ulicy,maszeruje panienka i zaproszony tzw. przyjaciel zonaty,nastepne niedziele kladzie mini i staje blizko rodziny swego wybranka,oglada sie na niego,zachowuje sie jak tirowka,potem zaprasza do domu przy kosciele,najciemniej pod latarnio i jest trzy w jednym koscol,tirowka i latarnia Jak oni tego Boga szukaja to nie rozumiem. Zdrady,klamstwa,ale nie w taki sposob by to robic w kosciele,czy na ulicy udajac swietych w Boze Cialo.Nastepny rok w procesji idzie ta sama para ale juz rozwodnik i panienka.Swiat idzie naprzod,kosciol moze tez........................

Ta pani to wcale Jagna z ,,Chlopow'', oglada sie,z kazdym probuje i szuka szczescia gdzie sie da,nawet na procesji.Ta para musi siebie zrozumiec,potem szukac Boga i zrozumienia innych.

Coraz wiec zla nienawisci wsrod ludzi, po co ten katolik zostawia swo rodzine i idzi adorowac Najswietszy Sakrament,[ raczej panienke] wstydu nie ma on ani ta katoliczka,co mieszka przy kosciele i zgorszenie sieje prowadzajac coraz to nowego partnera po procesji w Boze Cialo i nie tylko. Religijny napisal prawde, ale malo kto tego przestrzega, przyjdzie na msze sw. slucha Slowa Bozego i nic do niego nie dociera.

renata jest poprostu swiatkiem Jechowa

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.