Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12518 wyświetleń

Bezrobotni jadą do Hiszpanii

Siedmiu bezrobotnych z powiatu grajewskiego zadeklarowało chęć wyjazdu do pracy w Hiszpanii przy zbiorze cytrusów – to wyniki rekrutacji jaką przeprowadził Powiatowy Urząd Pracy w Grajewie. Ilu bezrobotnych rzeczywiście wyjedzie na zagraniczny zarobek ostatecznie zdecydują przedstawiciele hiszpańskich pracodawców.   

PUP w Grajewie dysponował w sumie ośmioma ofertami pracy. W piątek 22 września br. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku odbyła się rozmowa kwalifikacyjna bezrobotnych z hiszpańskimi pracodawcami. Już wiadomo, że nie wszyscy spośród siedmiu chętnych z powiatu grajewskiego wyjadą do Hiszpanii.

Aktualnie na liście wyjeżdżających do pracy w Hiszpanii przy zbiorze cytrusów znajdują się cztery osoby z powiatu grajewskiego. Jedna osoba nie zgłosiła się na rozmowę kwalifikacyjną, dwie pozostałe zrezygnowały tuż po spotkaniu z zagranicznymi pracodawcami.  

- Warto pamiętać, że warunki klimatyczne jakie panują w Hiszpanii są sporym utrudnieniem dla pracowników z Polski. Bardzo ciepła zima niekorzystnie wpływa na odpowiednią pracę. Problemy z aklimatyzacją mają najczęściej osoby młode i starsze - poinformował nas jeden z pracowników WUP w Białymstoku

Bezrobotni do Hiszpanii wyjadą na przełomie września i października br. Pracować będą w rejonie Sevilli i Huelvy. Umowa określa czas pracy od 4 do 8 miesięcy w zależności od pogody.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Z wizytą u wyjątkowej rodziny

Komentarze (1)

jakie to szczęście ?- wyjazd do hiszpanii ,przestańcie nas wysyłać za granicę jak niewolników .tu powinna być praca.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.