poniedziałek, 26 września 2022

Warto przeczytać

Basen stelażowy 457 × 122 - niezbędny podczas wakacji

Nie wyobrażasz sobie wakacji bez kąpieli w basenie? Tłumy i ogromne kolejki do kas skutecznie zniechęcają Cię do korzystania z publicznych kąpielisk? Jeśli tylko dysponujesz nieco większym ogrodem lub działką, warto zainwestować w basen stelażowy 457 × 122.


Dlaczego akurat basen 457 × 122?

Obszerny basen ogrodowy 457 × 122 jest z jednym z najczęściej wybieranych przez klientów produktów – oczywiście tych, którzy dysponują sporą przestrzenią do zagospodarowania. W tak dużym zbiorniku spokojnie może przebywać kilka osób dorosłych i kilkoro dzieci. Jednocześnie. Każdy bez problemu znajdzie miejsce do popluskania się. W takim basenie poszalejesz z dziećmi, wygodnie popływasz i urządzisz niezapomniane pool party w gronie przyjaciół. Możesz też dryfować godzinami na materacu, zażywając kąpieli słonecznej.


fot. 2
- Basen 457 × 122 zapewni wodną rozrywkę w wakacje całej, dużej rodzinie lub paczce przyjaciół


Marki basenów stelażowych 457 × 122

Dostępne w sklepach baseny stelażowe o opisywanych wymiarach różnią się m.in. marką. Basen na stelażu 457 × 122 oferuje dwóch znanych producentów: Intex oraz Bestway. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na basen ogrodowy 457 × 122 Intex, czy Bestway, na pewno będziesz zadowolony. Ten pierwszy jest największym na świecie producentem dmuchanych produktów rekreacyjnych i sportowych. Z kolei marka Bestway prężnie działa na około 110 rynkach. Jej baseny słyną z doskonałego stosunku jakości do ceny - basen stelażowy 457 × 122 kupisz u autoryzowanego sprzedawcy np. w sklepie internetowym Dollo. Zyskasz pewność oryginalności produktu i będziesz mógł skorzystać ze zdalnego doradztwa. Warto zdecydować się na basen 457 × 122 z kilkuwarstwowego materiału PVC, ze wzmocnionym, odpornym na korozję stelażem.


fot.3
- Basen stelażowy marki Bestway w kompletnym zestawie


Basen ogrodowy 457 × 122 - jakie akcesoria są potrzebne?

Tak duży zbiornik wymaga doposażenia o różne akcesoria basenowe. Warto od razu kupić basen w zestawie z kompletnym wyposażeniem. Dzięki temu nie będziesz musiał na własną rękę szukać wszystkich elementów, tracąc sporo czasu i nierzadko przepłacając. Zyskasz pewność, że dołączone akcesoria są jakościowe i kompatybilne ze zbiornikiem. Do najważniejszych akcesoriów bez wątpienia należą:

  • drabinka - powinna być idealnie dopasowana do rozmiaru basenu,
  • wydajna pompa filtrująca z wkładem i akcesoriami niezbędnymi do jej podłączenia,
  • mata na basen, która pomoże utrzymać czystość w zbiorniku, zapobiegnie wchodzeniu do wody dzieciom bez Twojej zgody oraz spowolni utratę ciepła,
  • mata pod basen, która chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, zwiększa komfort stąpania po dnie i stanowi warstwę termoizolacyjną,
  • siatka do wyławiania nieczystości z basenu,
  • pływak do chemii basenowej,
  • tabletki multifunkcyjne - kompleksowy środek dezynfekujący.

 

Przydać mogą się także łatki naprawczych w formie wygodnych w użyciu, samoprzylepnych naklejek oraz termometr do pomiaru temperatury wody w zbiorniku. W niektórych zestawach znajdziesz nawet dziecięce akcesoria basenowe, jak kolorowe rękawki do pływania czy piłkę plażową.


Basen 457 × 122 - ile m3 wody?

Planując budżet na basenową inwestycję, trzeba koniecznie wziąć pod uwagę nie tylko cenę samego zbiornika, ale również koszt napełnienia go wodą. „Gigant”, jakim bez wątpienia jest basen 457 × 122, pomieści ponad... 16 tys. litrów wody! Zanim kupisz tak duży basen, warto wykonać kalkulację kosztów, biorąc pod uwagę cenę 1 m3 (1 kubika) wody w swoim mieście. Pamiętaj, że zgodnie z zaleceniami, zbiornik musi zostać napełniony w co najmniej 90%.


Czy baseny stelażowe 457 × 122 trudno rozłożyć?

Mimo imponujących rozmiarów, basen stelażowy 457 × 122 rozłożysz szybko i wygodnie - podobnie, jak mniejszy zbiornik na stelażu. Przygotuj podłoże, rozwiń powłokę, złóż stelaż i nalej wodę. Wakacyjna rozrywka dla całej rodziny gotowa!

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.