czwartek, 21 września 2023

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 13602 wyświetleń

AUTO(stop)

Zatrzymali auto, poprosili o podwiezienie. Nożem sterroryzowali kierowcę i zabrali samochód. Jazdę zakończyli w rowie. Godzinę później wpadli w ręce policji.

Wczoraj po południu 20-letni kierowca forda jechał w kierunku Suwałk. Niedaleko Filipowa zobaczył dwóch stojących na mrozie młodych mężczyzn. Zlitował się nad nimi i zaprosił do swojego samochodu. Kilkaset metrów dalej problem z silnikiem zmusił do zatrzymania się. Wtedy jeden z autostopowiczów przyłożył kierowcy do szyi kuchenny nóż. Mężczyźni zmusili go do wyjścia z auta i pozostawienia w stacyjce kluczyków. Drugi z młodzieńców wsiadł za kierownicę i ruszył w kierunku Filipowa. Właściciel zatrzymał inne przejeżdżające auto i poprosił o pomoc. Wezwał policję, a kilka kilometrów dalej w przydrożnej zaspie znalazł swój porzucony pojazd. W środku nie było portfela, dokumentów i telefonu komórkowego. W zamian złodzieje na siedzeniu pozostawili nóż, który posłużył im do rozboju. Policjanci ruszyli tropem przestępców. Zataczali co raz większe kręgi. Na ośnieżonym polu zauważyli dwie idące osoby. Na widok nadjeżdżającego radiowozu mężczyźni zaczęli uciekać. Chwilę później mundurowi błyskawicznie obezwładnili ich i zatrzymali. Sprawcami okazali się dwaj bracia. 17 i 18-latek zostali zatrzymani kilkaset metrów od domu do którego wracali. Przy młodszym funkcjonariusze znaleźli telefon i portfel kierowcy forda. 17-latek trafił do izby dziecka, zaś jego starszy wspólnik do policyjnej izbie zatrzymań.  Teraz odpowiedzą za rozbój z użyciem noża. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

sierż. Kamil Tomaszczuk

czwartek, 21 września 2023

Burmistrz zaprasza na spotkanie (22.09)

Komentarze (9)

nalezy sie nie zatrzymywac niech marzna .....a takich do zamykac w kiciu!!!!!!!!!!

i tak to brac autostopowiczów, czlowiek chcial dobrze

I dlatego nigdy nie biorę na stopa

właśnie przez takich dobrzy ludzie tracą chciał dobrze a oni mu się odpłacili WYROSTKI NIEDOPIECZONE!!!!!!!!!!!!!!

dozywocie trzeba a nie tam 15lat

polskie prawo!!!! co ono warte 15lat kłamstwo!!! dostaną 3lata w zawieszeniu na 5lat i nawet nie zobacza krat ,i to jest polskie prawo!!! a dowalic 15 i do odsiadki ,by wiedział co to jest kara!!!! a nie w zakładach karnych telewizja video,playstation!! holera i ma byc dobze w polsce??!! i taki zbir jeden z drugim ma zaznac kare??.Człowiek sie stara pracuje przestrzega prawa ,a taki łobuz noze teroryzuje porzadnych obywateli ,zmodernizowac prawo zaostrzyc rygory ,i takim dowalic 15lat ale nie wiezienia ale obozu pracy odechce sie mu wyciagac rece,bedzie wiedział co to kawałek chleba ....

no ladnie, nie dosc ze facet chcial pomóc to jeszcze mu sie dostalo, w jakim my swiecie zyjemy. A ci dwaj to chyba przygod szukali. Nauczka na przyszlosc, nigdy nie podwozic nieznajomych mimo dobrych checi. pozdrawiam

NIECH MARZNĄ CIULE!!!

Ja często jezdze stopem mysle że to niezła przygoda;) Dziekuje wszystkim którzy nie boją sie zabierać autostopowiczów a takim chłopakom jak bohaterowie tego artykułu chciałabym powiedziec ze jestescie nienormalnie!!! Jak tu zaufać??

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.