Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 11611 wyświetleń

Akcja Parkingowa

We wrześniu br. Straż Miejska oraz KPP w Grajewie po raz kolejny rozpoczyna akcję parkingową "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu". Patrolujący ulice miasta strażnicy oraz policjanci będą kontrolować miejsca parkingowe, zwracając szczególnie uwagę na tzw. ”koperty”. Jak na razie rozpoczęto I etap polegający na przeglądzie tzw. „kopert” chodzi tu o zgodne z przepisami oznakowanie celem wychwycenia ewentualnych niedociągnięć i ich usunięcia . Nawiązując do 2006r. należy pochwalić naszych kierowców, którzy mocno wzięli sobie do serca ideę akcji. Cieszy, że w miejscach przeznaczonych tylko dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej nie spotykamy już samochodów kierowców nieuprawnionych do parkowania na tzw. „kopertach”. Mimo widocznych efektów akcji z 2006r. strażnicy oraz policjanci  podczas patroli przyjrzą się jaką skalę ma to zjawisko w tym roku. Największym problemem z jakim spotykaliśmy się dotychczas to brak karty parkingowej u niepełnosprawnych kierowców, a co za tym idzie  brak udokumentowanego statusu  uprawnionego do zajmowania tzw. „kopert”.

 Apeluję do wszystkich niepełnosprawnych kierowców o niezwłoczne wykonanie lub zaktualizowanie dokumentów. Przypominam, że zgodnie z Kodeksem Ruchu Drogowego, za nieuprawnione zajmowanie miejsca dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej grozi mandat  karny wysokości 100 zł plus jeden punkt karny.

      Jeżeli jesteś świadkiem bezprawnego parkowania samochodu nie bądź obojętny na bezkarność - zgłoś to ! Dzwoń pod nr 997 lub do Straży Miejskiej tel. 272 76 90.
         
Komendant Straży Miejskiej  w Grajewie      

Komentarze (15)

Straż Miejska i Polcjia powinna zwrócić także uwagę na to,żeby miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych nie były zajęte prze inne samochody, ale także żeby te miajesca nie były zastawione przez inne pojazdy, w taki sposób, że nie da sie na nie wjechać ani z nich wyjechać. W naszym mieście ludzie odpowiedzialni z malowanie kopert na parkingach powinni uczyć sie od kolegów z "krajów zachodnich", gdzie koperta zajmuje większą powierzchnię niż standartowe miejsce parkingowe. Ułatwia to wjazd i wyjazd z takiego miejsca. Dobrze byłoby gdyby taką praktykę zaczęto stosować w naszym mieście, bo z tego co widzę to idzie się na łatwiznę i wyznacza koperty o niezbyt pokaźnych rozmiarów. Ułatwcie życie tym którzy sami sobie nie moga tego zrobić!!!

MOZNA POCHWALIC KIEROWCOW PARKUJACYCH W CENTRUM MIASTA.
NIECH POLICJA LUB DZIELNA STRAZ MIEJSKA SPRAWDZI POJAZDY PARKUJACE NA PARKINGU
PRZY POGOTOWIU RATUNKOWYM W GRAJEWIE.JESTEM TAM CODZIENNIE ICIAGLE
NA KOPERCIE STOI JAKIES AUTO KTORE NIE MA KARTY PARKINGOWEJ.
NAJCZESCIEJ JEST TO SREBRNY PASSAT.MOGE TO UDOWODNIC ZDJECIAMI.

jest jeszcze jeden problem dotyczacy parkowania samochodow. Jest to parking przed ''Medicusem'', wyjezdzajac z bocznej ulicy na ul. Konstytucji nie widac nadjezdzajacych samochodow z lewej strony. Skutecznie zaslaniaja to auta tam zaparkowane. ''Medicus'' nie ma swojego parkingu i pacjenci korzystaja z parkingu przed blokiem nr 1. Jest kilka dni w tygodniu, ze mieszkajacy tam lokatorzy nie maja gdzie zaparkowac swoich aut, pomimo ze jest tabliczka ''parking dla mieszkancow SMLW''. Kolejnym miejscem gdzie zaparkowane samochody utrudniaja widocznosc i blokuja przejscie jest chodnik na przeciw szkoly nr4. Po tej stronie sa tak zle zrobione wjazdy na posesje, ze zaparkowany samochod na chodniku uniemozliwia przejscie.

PARKING PRZED MEDIKUSEM KIEROWCY OPROCZ FAKTYCZNYCH MIEJSC NA ZAPARKOWANIE ZAJMUJA RÓWNIEŻ MIEJSCA OZNACZONE ZAKAZEM NA KTÓRYCH POSTÓJ OGRANICZA WIDOCZNOŚC KIEROWCOM KTÓRZY WYJEŻDZAJA Z ULICY SZPITALNEJ.

a jak jest znak drogowy że parking dla kierowców z kopertą ale niejest ona narysowana na ulicy pod znakiem to czy można przy takim znaku parkować

rzed blokiem16 i 18 na połudnu na trawniku ciągle parkują samochody proszę Straż Miejską o interwencję

A MOŻE BY TAK NAJPIERW ZROBIĆ WIĘCEJ MIEJSC DO PARKOWANIA I DOPIERO KARAĆ TYCH KTÓRZY PARKUJĄ W NIEDOZWOLONYCH MIEJSCACH CZASAMI TYLKO NA PARĘ MINUT ŻEBY IŚĆ DO SKLEPU CZY BANKU A DOOKOŁA STOJĄ NIESTETY ZAKAZY. WYGLĄDA NA TO ŻE NIEKTÓRE SKLEPY CZY INSTYTUCJE SĄ TYLKO DLA OSÓB CHODZĄCYCH PIESZO !

na ulicy Kopernika jest postawiony zakaz .Straż miejska oraz policji interweniuje do mnie nawet jesli zatrzymuje sie tam z zaopatrzeniem do sklepu .Zróbcie cos z tym a dla straży miejskiej kupcie konie żeby mogli sie poruszac a dla policjantów hulajnogi.

OSOBY NIEPELNOSPRAWNE NIE CHODZA PIESZO.ZAZWYCZAJ JEZDZA NA WOZKACH.
ZEBY ISC DO SKLEPU LUB BANKU WCALE NIE TRZEBA STAWAC NA KOPERCIE.
TY CHYBA MYLISZ POJECIA.

Do NIE GO czy uwazasz, ze osoba niepelnosprawna porusza sie wylacznie na wozku inwalidzkim? a jak nazwiesz osobe, ktora nie slyszy? Moim zdaniem tez jest niepelnosprawna, tylko ma inny stopien tej niepelnosprawnosci i nie jest potrzebny jej wozek, tak wiec moze smialo poruszac sie autem. Tak samo, jak osoby chorujace nieuleczalnie. Najpierw dowiedz sie kto jest osoba niepelnosprawna, a potem zabieraj glos w dyskusji,

qwa co z tego ze jak jest koperta i tak z tego miejsca nie mozna wyjechac!!! Dlaczego?
Bo qwa przepraszam za wyrazenie na przeciwko tego miejsca stoja zaparkowane samochody i po co poruszac taki problem? Starz miejska niech sie wezmie za to co powinna robic!!!

ale nie kazdy niepelnosprawny jezdzi na wozku!! sa tacy, ktorzy jezdza autem, bo ich stopien niepelnosprawnosci pozwala na poruszanie sie samochode.

Nawiązując do tematu,z tego co wiem i się oriętuję zakaz parkowania na ul.Kopernika wszedł w życie od niedawna,niewiem komu nagle zaczęło to przeszkadzać i proponuję żeby ten kto odpowiedzialny jest za tą decyzję w godzinach szczytu spróbował zaparkować na którymś z pobliskich parkingów,których na nasze miasto jest bardzo mało ,chyba że jest to wybieg aby dać zatrudnienie naszym wspaniałym policjantom i miejskiej straży, ;najlepiej bić pijanego bo nie jest w stanie oddać; chodzi mi o wystawiane mandaty za parkowanie na chodniku na tejże ulicy ale jak są wybijane szyby ,wywracane kosze,łamane znaki drogowe to wtedy nie widać naszych dzielnych strużów prawa.PYTAM GDZIE ONI WTEDY SĄ, A RAZEM Z NIMI I CI CO WPROWADZILI TEN ZAKAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GRAJEWIANIN PROSZę NIE UZYWAJ TEOG OKREśLENIA BO TO NIEDORZECZNE
ZAKAZ JEST OD MOMENTU WYKONANIA SKRZYżOWANIA A TY WYPISUJESZ ZE OD NIEDAWNA. CO DO ZASADNOśCI ZAKAZU TO POWIEM KRóTKO JEST JAK NAJBARDZIEJ WSKAZANY, OBECNIE JUZ WIDAC DOłKI PO SAMOCHODACH TAM STOJąCYCH

A WIęC TAK PO:
1. AKCJA JAK NAJBARDZIEJ SZCZYTNA I CHWALA SłUZBOM ZE DZIAłAJą,
2. DEBILIZM LUDZKI NIE ZNA GRANIC-MAłO MIEJSC PARKINGOWYCH, CHA CHA 2 WIELKIE PARKINGI W CENTRUM MIASTA I PUSTE, A DLATEGO, żE KIEROWCY CHCą ZAKUPY ROBIć JAK W MCDRIVE,
3. KOCHANE SłUZBY JAK JUZ ZDARZY WAM SIę MIEC DO CZYNIENIA Z JAKIMś OPORNYM W TYM TEMACIE TO UKARAć NA MAXA I PODAć TAKIEGO GOśCIA DO WIADOMOśCI PUBLICZNEJ NIECH KAżDY NORMALNY CZłOWIEK PLUJE NA TAKIEGO

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.