czwartek, 12 grudnia 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 16498 wyświetleń

Akcja "Dyskoteka"


Zbadana trzeźwość ponad 2800 kierowców, dokładnie skontrolowanych blisko 330 pojazdów i zatrzymanych 31 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu - to tylko niektóre z efektów działań „Dyskoteka”. Akcję minionej nocy na terenie całego województwa przeprowadzili podlascy policjanci wspólnie z celnikami.

Minionej nocy ponad 100 podlaskich policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej i psami specjalnie przeszkolonymi do wyszukiwania zapachów narkotyków prowadziło na terenie całego województwa kolejne już działania „Dyskoteka”. Celem akcji było eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz co za tym idzie ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich ofiar. Mundurowi sprawdzali także, czy w kontrolowanych pojazdach nie przewożone są środki odurzające. Akcja skierowana była również na ujawnianie i zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń popełnianych podczas nocnych zabaw, dzięki czemu mieszkańcy województwa mogli poczuć się jeszcze bezpieczniej. Już od godziny 20.00 funkcjonariusze pełnili służbę przede wszystkim na drogach dojazdowych do klubów nocnych i lokali rozrywkowych oraz na głównych ulicach miast. Szczególną uwagę zwracali także na przypadki zakłócania porządku, posiadania i handlu narkotykami oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Podczas działań policjanci zbadali trzeźwość ponad 2800 kierowców oraz dokładnie sprawdzili blisko 330 pojazdów. Niestety, również i tym razem okazało się, że wielu z nich zdecydowało się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. Tej nocy policjanci zatrzymali 31 takich osób. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 44-letni obywatel Litwy jadący ciężarówką drogą krajową nr 8. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był mocno pijany. Miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi nie dopuścili do dalszej jazdy także skontrolowanego w Korycinie 31-letniego kierowcy volkswagena. W jego przypadku urządzenie pokazało blisko 2 promile. Natomiast w Białymstoku na ulicy Branickiego funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości podróżującego volkswagenem 33-letniego mieszkańca gminy Narewka. Okazało się, że mężczyzna także był pijany. Miał ponad 1,6 promila. W sumie tej nocy policjanci zatrzymali aż 25 praw jazdy i w związku ze stwierdzonymi usterkami i złym stanem technicznym pojazdów 23 dowody rejestracyjne. Nie obyło się także bez mandatów, którymi mundurowi karali najczęściej osoby niekorzystające z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Taka i podobne akcje pokazują, że część kierowców nadal decyduje się usiąść za kierownicą po alkoholu, dlatego też podlascy policjanci takie działania będą z pewnością przeprowadzać w przyszłości.

 

 

fot. http://www.podlaska.policja.gov.pl/

Komentarze (10)

mi sie udalo ze nie zatrzymali bo tez bym oddal prawo jazdy

brawo ,więcej takich kontroli .

cwane bo ostatni weekend :P

to i tak nie masz się z czego cieszyć, bo swoją drogą to nie ma się czym chwalić desi - tym razem, a następnym razem może ci drzewo wyrosnąć na drodze, albo możesz spowodować wypadek, albo kogoś potrącić - czego ci nie życzę - a wszyscy wiedzą, że jak wsiada się po alkoholu za kierownicę raz i nie złapią to też będzie drugi, trzeci i czwarty itd. aż albo złapią albo coś się stanie i wtedy też nie będzie się czym chwalić !!!!!!!

". Akcja skierowana była również na ujawnianie i zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń popełnianych podczas nocnych zabaw"- ale na os. poludnie i na konopską w nocy nikt nie podskoczy chuliganom prawda? otóż to.

swoją drogą to jest zastanawiające zjawisko, że kierowcy wiedząc co grozi za jazdę pod wpływem mimo to wsiadają za kółko.

Właśnie. Mimo to wsiadają. I główną rzeczą jakiej się obawiaja jest kontrola policyjna. A malo osob mysli, co by sie stalo, jakby nawet ktos pijany pod kola wszedl. Wtedy nie ma dyskucji. Pijany za kierownica + wypadek = bardzo zla sytuacja.

To że wsiadają za kierownicę po alkoholu świadczy o ułomności i braku odpowiedzialności w społeczeństwie ,bo jak wytłumaczyć taką bezmyślność.Myślę że problem tkwi głęboko w świadomości Polaków ,coś trzeba zmienić,nie wiem ,może w nauczaniu już szkolnym ,rodzinnym ,może środowiska kościelne pomogą . Tak dalej być nie może

i mi się udało a co za dziwny przypadek że 4 razy gdy jechałem pijany to mnie nie zatrzymywali a jak jestem trzeźwy to trzymają do kontroli......

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.