sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 6875 wyświetleń

Akcja - Zapnij pasy !

W poniedziałek (23. 01) grajewscy policjanci przeprowadzili akcję kontrolno-prewencyjną „Pasy”. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych lub w innych urządzeniach służących do przewożenia dzieci.

Policjanci grajewskiej „drogówki” cyklicznie przeprowadzają działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poniedziałkowa akcja „Pasy” polegała na egzekwowaniu stosowania się kierujących i pasażerów do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa i stosowanie urządzeń do przewozu dzieci. Mundurowi sprawdzali jak kierowcy powiatu grajewskiego wywiązują się z obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, dbają o bezpieczny przewóz najmłodszych oraz z jaką prędkością poruszają się po drogach. Policjanci skontrolowali 52 pojazdy ujawniając 22 wykroczenia.

Akcja miała uświadomić uczestnikom ruchu drogowego konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci. Stosowanie się do przepisów ruchu drogowego to przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących, ale także obciążenie dla domowego budżetu. Mandat za nie stosowanie się do obowiązku jazdy w pasach przez kierującego pojazdem wynosi bowiem 100 zł i 2 punkty karne. Jeżeli bez zapiętych pasów jedzie pasażer, wówczas karę za przewożenie osób bez pasów ponosi zarówno kierujący jak i pasażer. Mandat w takiej sytuacji wynosi także 100 zł. - informuje KPP w Grajewie


Pamiętajmy: zapinając pasy, możemy uratować życie!

Komentarze (11)

Świetna akcja, wielkie dzięki !!!!!!!!! Nie mniejsze korzyści przyniosła by próba pokierowania przez policjantów ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach w naszym mieście. Samo miganie światełkami z policjantami w radiowozach splendoru policji nie dodaje.

policjanci sami bez pasów jeżdżą, widać to gołym okiem, zwróć uwagę to jeszcze skatują na uboczu...

No oczywiscie calo Polske przejedziesz a w grajewie cie zatrzymajo i dostaniesz mandat

He he .... dobre :) Niech Panowie Policjanci sami zaczną jeździć w zapiętych pasach, a potem egzekwują to od innych kierowców. Powinni świecić przykładem, jako Ci którzy ZNAJĄ PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO I PRZESTRZEGAJĄ ICH !!!

No ale dla policjanta policjant nie da mandatu za brak zapietych pasów hehe a my musimy zapinac,więc zapinajmy jak nie chcemy płacić mandatu i bezpiecznie dojechać do celu

policjanci jezdzo i rozmawiają przez telefon i jest ok a innych uczestników ruchu karaja za to

Uroczy jest widok jak radiowóz stoi na skrzyżowaniu i miga niebieskimi światłami, a policjanci stoją obok pojazdu i najwyraźniej się nudzą. Kierowcy stojący w korkach na tym skrzyżowaniu podziwiają ten żywy obrazek i zastanawiają się co policjanci właściwie robią na tym skrzyżowaniu? Pilnują radiowozu? Ten co wymyślił taki sposób zabezpieczenia korków na ulicach powinien dostać "złoty medal Misiewicza".

O czym wy w ogóle mówicie? Ja zapinam pasy dla swojego bezpieczeństwa a nie dlatego, że zapłacę mandat. Nawet jeśli jadę po mieście też zapinam, to jest odruch. A panowie policjanci sami decyduję o swoim bezpieczeństwie. Klaudia, Wojtek, kierowca_z_bombowca, Iza przecież to jest wasze życie, a wystarczy ułamek sekundy i tragedia. Potem płacz i rozpacz.

o ilu tu znawców a prawo jazdy to jak pozdawali??? Tam wyraźnie napisane w magicznej książeczce kto pasów nie musi zapinać :) Po raz kolejny zapraszam policjantów pod przedszkole nr 2 na Krasickiego i proszę zwrócić uwagę na przewożone dzieci - wrzucone do samochodu, drzwi zamknięte i jazda do przodu a co tam może się stać na 2km czy też 500m drogi :) Otóż Tobie drogi "rodzicu" ale dziecko może stracić życie a w najlepszym wypadku zostać kaleką do końca życia przez Twoją nieodpowiedzialność

ja nie zapinam pasów, kolega przez pasy by zginął na miejscu, a tak fart chcial i przeżył, sama policja mu to stwierdziła. Każdy jeździ jak chce jak widać, a ktoś państwo musi wzbogacać ludziska!

Tak ten osobnik który wymyślił by policja stała w mieście na chodnikach i obserwowała ruch pieszy i samochodowy powinien dostać złoty medal GŁUPOTY a wracając do policjantów każą mandatami za nie zapięcie pasów i rozmowy przez talefon obrazek jak jeżdzą radiowozy można zobaczyć każdego dnia na naszych ulicach żaden gliniarz nie zapina pasów jazda po miwście z prędkością 20 km. na godzinę i blokowanie ruch to standart zatrzymywanie do kontroli na zakazach ,stanie radiowozem na trawie {powiecie że zima latem też} ,wjeżdzanie na tereny prywatne ,parkowanie za znakie zakaz wjazdu czy łamanie innych przepisów ruchu drogowego w Grajewie przez policję to norma takie obrazki do obejrzenia codziennie w Grajewie a poza miastem brak ograniczenia prędkości,wyprzedzanie na trzeciego czy na liniach ciągłych to też norma a za brak świateł ile jest punktów bo często zapominają

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.