Sport

Akademia Piłkarska Warmii

Decyzją Zarządu Klubu Sportowego WARMIA Grajewo od poniedziałku 13 stycznia Akademia Piłkarska WARMIA Grajewo rozpoczyna nabór do grupy dziewcząt.

 

Serdecznie zapraszamy dziewczynki z rocznika 2003 i młodsze do nowo organizowanej grupy, której rozpoczęcie treningów planowane jest na początek lutego. Start zajęć grupy jest oczywiście uzależniony od odpowiedniej liczby chętnych. Zespół dziewcząt w okresie zimowo - wiosennym trenował będzie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie przy ul. Szkolnej w środy (16:00 - 17:15) i piątki (18:00 - 19:30).

Opiekunem tworzonej grupy będzie Paweł Górski - zawodnik III-ligowego zespołu WARMII Grajewo posiadający niezbędne kwalifikacje instruktorskie.

Zapisy do formowanej grupy przyjmujemy pod numerami telefonów:

539 966 001 lub 513 420 376 (Paweł Górski - opiekun grupy)

oraz pod adresem e-mail: akademia-warmia@wp.pl

 

Głównym celem naszych działań jest zapewnienie prawidłowego rozwoju psychofizycznego dla dziewcząt, poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach o charakterze gier i zabaw z piłką nożną pod opieką wykwalifikowanego instruktora piłki nożnej - obecnego zawodnika III-ligowej WARMII Grajewo.

Biorąc udział w treningach naszej Akademii dzieci uczą się miedzy innymi :ustalania celu i dążenia do jego osiągnięcia, wytrwałości i systematyczności, walki ze swoimi słabościami, współpracy z zespołem lub niezależności i wiary we własne siły. Zdobywają trudną i ważną umiejętność radzenia sobie z porażkami, ale mają też okazje przeżywać radość ze zwycięstwa, będącego efektem własnego wysiłku. Wybraną w wieku kilku lat dyscyplinę można zmienić jeszcze wiele razy, ale przyzwyczajanie dziecka do zdrowego, regularnego wysiłku fizycznego i wpajanie mu "sportowego ducha" warto rozpocząć jak najwcześniej. Taką możliwość dzieci mają w naszej Akademii.

Trening w Akademii Piłkarskiej WARMII ma dawać dzieciom radość, zabawę i satysfakcję osiągniętą ciężką pracą na treningach. To także wpajanie tolerancji, wyrozumiałości i szacunku do przeciwnika - innego człowieka. Nie stawiamy na wynik sportowy osiągany za wszelką cenę. Na tym etapie najważniejsza jest zabawa i radość z gry.

Drodzy Rodzice! Jeśli chcecie, aby Wasze dzieci miały zapewnione dodatkowe zajęcia sportowe w najbardziej popularnej dyscyplinie sportu w Klubie obchodzącym w bieżącym roku  90-lecie istnienia - zapraszamy do nas!

Sekcja dziewcząt ma szansę stać się czwartą grupą Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo powstałej w listopadzie 2012 roku z pomysłu obecnego Zarządu Klubu, który zapragnął wypełnić lukę powstałą w szkoleniu piłkarskim młodzieży w naszym mieście, ze względu na brak naboru młodych piłkarzy do kolejnych grup rocznikowych w ostatnich latach. Pomysł Zarządu spotkał się z entuzjazmem młodych adeptów futbolu oraz ich rodziców. Od marca 2013 roku w treningach wzięło udział już ponad 100 chłopców z roczników 2002 - 2008 z Grajewa, Prostek i innych okolicznych miejscowości. Na początku września minionego roku dokonaliśmy podziału na trzy grupy rocznikowe: 2003/2004 (trener Kamil Randzio), 2005/2006 (trener Jarosław Turowski) i 2007/2008 (trener Daniel Tuzinowski). W trzech grupach dwa razy w tygodniu trenuje średnio co najmniej 80 chłopców. W lipcu ubiegłego roku aż 4 zespoły naszej Akademii (po 2 w każdej kategorii wiekowej) zostały zgłoszone do rozgrywek ligowych w ramach Podlaskiej Ligi Żaków i Orlików.

 

Panująca rodzinna atmosfera, nawiązane przyjaźnie, wielkie wsparcie ze strony rodziców, które otrzymujemy na każdym kroku oraz zauważalne postępy sportowe naszych wychowanków świadczą bezsprzecznie o dużym sukcesie naszego projektu. Potwierdzają to także ogłoszenia podobnych inicjatyw w naszym mieście, które pojawiły się w ostatnim czasie. Tak szeroka oferta umożliwiająca dzieciom uprawianie sportu może wyjść naszemu miastu wyłącznie na dobre w zakresie rozwoju młodzieży. Cieszymy się, że to właśnie nasza inicjatywa niejako "odblokowała" po kilku latach tradycję dokonywania naboru wśród kolejnych roczników najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org <http://kswarmiagrajewo.org/>

http://facebook.com/warmia

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.