Wieści z SP 1

aktualizacja: 2021-03-24 16:29:54     nr wiadomości: 45200     przeczytano: 1711     Ilość komentarzy komentarze: 0

Zorganizowane przez wychowawczynię Katarzynę Tydelską zajęcia przyrodnicze pozwoliły w ciekawy i oryginalny sposób przybliżyć klasie 2a ekscytujący świat roślin i zwierząt. Pierwsze spotkanie odbyło się we współpracy z Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Nasz gość przedstawił uczniom zagadnienia związane z ochroną środowiska. Klasa dowiedziała się, jakie rośliny oraz zwierzęta znajdują się na terenie parku narodowego. Oczywiście – nie mogło również zabraknąć edukacyjnych gier przyrodniczych. 

Ponadto, klasa 2a miała możliwość wykazania się kunsztem artystycznym. Uczniowie z zapałem i ekscytacją przygotowywali kartki przedstawiające wiosenne kwiaty oraz makiety prezentujące symbol wiosny – bociana. Na  zajęciach uczniowie przeprowadzali eksperymenty, które w prosty sposób wprowadzały w dziedzinę chemii oraz fizyki.

 

Duże zainteresowanie wśród uczniów kl. 3c  wzbudziła lekcja online prowadzona przez panią dr Annę Malik w ramach projektu Społeczna Odpowiedzialność Nauki  „O tym jak działa mózg, czego potrzebuje i czy większy mózg jest lepszy?”  Uczestnicy zajęć poznali jeszcze inne rodzaje mózgów niż ludzki.  Zgłębiali wiedzę dotyczącą  funkcjonowania tego narządu oraz dowiedzieli się jak o niego dbać, by  był zdrowy i pracował efektywnie. Po zakończonych zajęciach  dla wzmocnienia  wydajność swojego mózgu uczniowie wykonali ćwiczenia ruchowe. Wykazali  się także pomysłowością i kreatywnością  wykonując  model mózgu. Przedstawili także kilka prostych pomysłów jak rozruszać swój mózg w trudnych czasach pandemii. 

Zajęcia 6-latków z grupy „Tropiciele” odbyły się pod hasłem „Podróż w Kosmos”. Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego i dowiedziały się, że globus przedstawia kulę ziemską.  Oglądały książki i prezentacje o układzie słonecznym, film o podróży w Kosmos oraz lądowaniu człowieka na Księżycu. Wiedzą już, że Ziemia cały czas krąży nie tylko wokół Słońca, ale także wokół własnej osi. Każdy miał okazję wykonać: rakietę, astronautę, kosmitę, jak również ułożyć Układ Słoneczny i stworzyć swoją własną galaktykę.

„Dzień Dinozaura”- pod takim hasłem grupa „Biedronki” obchodziła święto prehistorycznych dinozaurów. Dzieci dowiedziały się o  zwyczajach i zachowaniu tych zwierząt, a  następnie  z entuzjazmem dzieliły się swoją wiedzą i zainteresowaniami. Były tańce i zabawy ruchowe, toteż uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy.

SP1

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.