Wiadomości

Odzyskano luksusowe auta

Odzyskano luksusowe auta
  • Skradzione w Niemczech BMW o wartości 217 tys. zł odzyskali wczoraj funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

(06.02.2020 r.) w Suwałkach funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak współdziałając z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań przystąpili do kontroli samochodu osobowego na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowcą BMW 530i xDrive był 30-letni obywatel Rosji. Mężczyzna do kontroli przedstawił rosyjski dowód rejestracyjny, prawdopodobnie podrobiony. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, iż auto może pochodzić z przestępstwa poddano je  szczegółowym sprawdzeniom pod kątem legalności pochodzenia. Przeprowadzona kontrola wykazała, że kontrolowany samochód został skradziony w Niemczech. Kierowca wraz z pojazdem został zatrzymany. Wartość odzyskanego BMW z 2019 roku oszacowano na 217 tys. zł. Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji kierowcę wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom Policji w Suwałkach celem dalszego postępowania.

 

  • 8 lutego br. funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali trzyletniego Mercedesa wartego 300 tys. zł.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy zatrzymano obywatela Ukrainy i trzech obywateli Rosji, którzy usiłowali wyjechać z naszego kraju kradzionym autem. W czasie kontroli granicznej okazało się, że Mercedes Benz S 350D 4 Matic, którym podróżowali mężczyźni figurował w dostępnych bazach jako skradziony na Węgrzech.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Policji z Sokółki.

 

fot.https://www.podlaski.strazgraniczna.pl/

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.