Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 2139 wyświetleń

Modernizacja krajowej 65.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Olsztynie zakończyła prace nad oceną ofert złożonych w przetargu dotyczącym przebudowy 5-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 65 - ulic Przemysłowej i Grajewskiej w Ełku.

Najkorzystniejszą ofertę z ceną ponad 13 036 929 zł zaproponowała firma Unibep, z którą zostanie podpisana umowa. Zakres prac obejmuje głównie poprawę równości nawierzchni. W ramach zadania poprawiona zostanie również geometria ronda na przecięciu ulic Przemysłowej i Grajewskiej oraz zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Grajewskiej i Kolejowej.

Przebudowa ulic Przemysłowej i Grajewskiej w Ełku jest częścią inwestycji polegającej na modernizacji siedmiu odcinków DK65 o łącznej długości 59,1 km. Oprócz wskazanego odcinka, do rozbudowy przygotowywane są kolejne:

- Nowa Wieś Ełcka - granica woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego,
- Ełk - Nowa Wieś Ełcka,
- Gąski - Ełk,
- Olecko - Gąski,
- Kowale Oleckie - początek obwodnicy Olecka,
- drogowe przejście graniczne Gołdap - początek obwodnicy Gołdapi.

 

Komentarze (3)

A co z sygnalizacjami świetlnymi w Grajewie..bo to tez krajowa 65.../ i 61 Dworna Koszarowa Kopernika..bo Lidl juz powoli wyłania się..

ale pocieszenie dla grajewa

no jak będziesz jechał na zakupy do ełku to będziesz miał ekstyra!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.