Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 4360 wyświetleń

Do Mieszkańców gm. Grajewo

Do Mieszkańców gm. Grajewo

APEL do Mieszkańców gminy Grajewo o oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą

Szanowni Państwo,
w związku z bardzo dużym zużyciem wody oraz występującą suszą zwracam się z uprzejmą prośbą o oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą.
Proszę zwłaszcza o ograniczenie podlewania trawników, ogródków przydomowych oraz napełniania basenów ogrodowych.

Duże zużycie wody do celów produkcji rolnej, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych powoduje okresowe niedobory wody w sieci i ogranicza jej dostawę do odbiorców.

Zbyt duże zużycie wody może mieć katastrofalne skutki w przypadku wystąpienia pożarówNie dopuśćmy, aby w hydrantach zabrakło wody.

Przypominam, że do poboru wody z hydrantów uprawnione są wyłącznie jednostki straży pożarnej. W przypadku braku poprawy warunków meteorologicznych mogą występować nieplanowane przerwy w zaopatrzeniu mieszkańców w wodę.

Wójt Gminy Grajewo
Stanisław Szleter

Komentarze (8)

Dlaczego polikwidowano rowy melioracyjne, ktore byly tak powszechne za komuny , jak piorunochron na kazdym domu ?

To był inny świat i inni ludzie

Było bardzo czyste jez. w Mieruciach korzystali mieszkańcy do celów higieny i gospodarczej .Obecnie strach wejść do wody.

Byście zamontowali na osiedlu Broniewskiego blok nr 8 domofony na kod gdyż w jedynej klatce dzwi są otwarte 24 h nawet w zimę , bajzel jest na klatce . Proszę zróbcie to gdyż ludzie siły już nie mają. To też dobra inwestycja proszę zróbcie coś z tym domofonem

Do Mieszkańca: Kto ma wam niby zamontować domofon? Spółdzielnia? ADM? Miasto? Każdy blok sam sobie montuje domofony na własny koszt. Zbierz podpisy, kasę, zamów firmę która wam założy i będziecie mieli. A poza tym macie wspólnotę:)

Wodę oszczędzać trzeba cały rok a nie tylko jak jest słońce wysoko na niebie i skwar leje sie z nieba

Deszczu bardzo słuszna uwaga i apel do wszystkich ludzi nie tylko z gm. Grajewo ,bo wody coraz mniej z powodu globalnej suszy na "naszym" globie. Obyśmy nie "obudzili"się za póżno.

Zgadzam się z Deszczu i Luną. Czysta woda to dobro, którego na naszym globie coraz mniej. Jeżli macie możliwość to montujcie/kopcie zbiorniki na deszczówkę. Super sprawa. Deszczówka jest najlepsza do podlewania przydomowych ogródków. Nie używajmy do tych celów wody z wodociągu bo w ujęciach wody jej zasoby są ograniczone i za parę lat gminy z naszych podatków będa zmuszone wykonywac nowe odwierty i budować nowe studnie

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.