Kultura i rozrywka

Czwartkowy Obiad u Diabetyków

Kolejne lata, upływające pod znakiem Czwartkowych Obiadów u Diabetyków przechodzą do historii, a wszystkich spotkań nie sposób już zliczyć.

Tym razem zawitano z "Czwartkowymi Obiadami u Diabetyków" do Supraśla, w otoczeniu malowniczej puszczy. Goście jak zwykle licznie dopisali i przyjechali z całego regionu. Swoją obecnością imprezę zaszczyciła Pani Prezydentowa Danuta Wałęsa, która wspólnie z innymi znamienitymi postaciami gotowała zdrowo i smacznie dla wszystkich zgromadzonych.

Nie sposób pominąć "gospodarza” spotkania, czyli króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, w rolę którego wcielił się Dariusz Szada-Borzyszkowski. Hetmanem Janem Klemensem Branickim stał się na ten wieczór znany aktor Adam Zieleniecki. Zebrani mogli też podziwiać w specjalnym recitalu Adriannę Biedrzyńską.

Na każdym Czwartkowym Obiedzie u Diabetyków przybyli mogą zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Fachową pomocą służą wykwalifikowane pielęgniarki.

Goście opuszczali salę w doskonałych nastrojach i obdarowani bogatą wiedzą dotyczącą nie tylko cukrzycy, ale przede wszystkim zdrowia. Do zobaczenia na kolejnym Czwartkowym Obiedzie u Diabetyków!


fot. e-Grajewo.plSpotkania Czwartkowe u Diabetyków stały się już tradycją. Odbywają się raz w miesiącu. Uczestniczą w nich nie tylko diabetycy ale także znani i cenieni ludzie z regionu, autorytety medyczne, dietetycy, rehabilitanci, psycholodzy. Program spotkania obejmuje wspólne przygotowywanie i degustację potraw zalecanych otyłym i chorym na cukrzycę. Deserem jest z reguły występ chóru lub zespołu muzycznego a cennym dodatkiem wykład diabetologa albo dietetyka. Przy jednym stole spotykają się ci, którzy borykają się z chorobą i ci, którzy mogą pomóc: lekarze, producenci zdrowej żywności, przedstawiciele firm farmaceutycznych.  Cenne są nie tylko potrawy przygotowywane na miejscu przez prezydentów miast, burmistrzów, szefa policji, kuratora czy znanego sportowca albo aktora, ale przede wszystkim kontakty, wymiana doświadczeń, wspólne rozmowy i poczucie solidarności.


wtorek, 9 sierpnia 2022

Karaoke w GCK

wtorek, 9 sierpnia 2022

Warsztaty "Wakacyjna biżuteria"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.