niedziela, 26 września 2021

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 9970 wyświetleń

Bimbrownia pod Białymstokiem

Bimbrownia pod Białymstokiem

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zlikwidowali bimbrownię, która działała na terenie jednego z gospodarstw w gminie Dobrzyniewo Duże (pow. białostocki). W ręce mundurowych wpadło blisko 500 litrów nielegalnego alkoholu, ponad 4700 litrów tzw. zacieru oraz aparatura i półprodukty służące do wytwarzania bimbru.  

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Dobrzyniewo Duże funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol na dużą skalę. Mundurowi wkroczyli na jej teren zaskakując nadzorującego produkcję 36-letniego właściciela gospodarstwa.

Na miejscu, w jednym z pomieszczeń gospodarczych, kontrolujący ujawnili kompletną linię produkcyjną alkoholu składającą się m.in. z kolumny destylacyjnej, pieca i chłodnic, a ponadto blisko pół tysiąca litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy ok. 40% oraz 5 zbiorników zawierających ponad 4700 litrów tzw. zacieru, z którego można by było uzyskać kolejne 2000 litrów bimbru.

W kontrolowanym pomieszczeniu funkcjonariusze KAS znaleźli również kilkadziesiąt rodzajów aromatów spożywczych wykorzystywanych do zabarwiania wyrobu gotowego, a także etykiety, zakrętki oraz puste szklane i plastikowe butelki przygotowane do konfekcjonowania alkoholu.

Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz zabezpieczając aparaturę i półprodukty służące do jego produkcji. Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.
 

Komentarze (13)

Ten "nielagalny" alkohol jest najwyzszej jakosci, wiem bo nie raz mialem okazje sprobowac i bylem zaskoczony... a i bolu glowy po tym nie ma , jak ktos potrafi dobrze pedzic !

Niech podniosa ceny jeszcze wyzej to bedzie kazde mieszkanie pedzilo jak za Gierka nie potrzeba duzych bimbrowni i fabryk wodek.

dac nagrode nobla a nie karac

Ta jasne zlikwidowali wiadomo, że ktoś podkablował

podajcie i;e kosztuje wyprodukowanie 1 l.spirytusu-a ile placimy za niego w sklepie-czy nie lepiej produkowac jego we wlasnym domu?

podajcie i;e kosztuje wyprodukowanie 1 l.spirytusu-a ile placimy za niego w sklepie

Cena poniżej ceny benzyny. Ale US i KAS takie akcyzy nakładają. Paliwo bez akcyzy zeszłoby poniżej 3 złotych/litr.

Duchu puszczy gdzie Cię znajdę

Skandal! Jak można zrobić nalot na produkcję regionalnego trunku który jest znany w całej Polsce!!!

Tak sie niszczy lokalną przedsiębiorczość...

Polska to niewolnictwo

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.