Kraj

  • 1 komentarzy
  • 1813 wyświetleń

„Praca” rozbój i kradzież

Bicie, groźby pozbawienia życia, rozbój i kradzież to metody „pracy” nad opornym dłużnikiem, jakie stosowali członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Białymstoku. Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch białostoczan podejrzanych o taką działalność. Obaj usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 22 i 29 lat. Obaj zatrzymani, podejrzani są o to, że działając w zorganizowanej grupie przestępczej dopuszczali się rozbojów, bezprawnych gróźb, a nawet pozbawienia wolności w celu zmuszenia pokrzywdzonych do zwrotu pożyczek i ich odsetek. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Na trop tej przestępczej działalności funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wpadli pracując nad sprawą innej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, której członkowie byli aresztowani w wyniku realizacji przeprowadzonej przez mundurowych w połowie maja bieżącego roku (więcej). Wówczas policjanci zatrzymali 10 podejrzanych, a w trakcie przeszukań zabezpieczyli m.in. broń palną, amunicję, a także ponad 16 kg amfetaminy, ponad kilogram marihuany, niemal 2 tony „krajanki tytoniowej” i linię produkcyjną do wytwarzania papierosów, 22 automaty do gier hazardowych i pieniądze.

 

 

 

źródło informacji –www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (1)

Tytuł artykułu sugerował by, że nadchodzą kolejne wybory parlamentarne...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.