czwartek, 28 października 2021

Wiadomości

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku

4 października br. po raz siódmy uśmiechnięci i pełni werwy seniorzy z grajewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie.

Zajęcia komputerowe, psychologiczne, ruchowe, nauka języka angielskiego, warsztaty z rękodzieła i tańca towarzyskiego - to tylko niektóre w jakich będą uczestniczyć studenci tutejszego UTW. Seniorzy będą spotykać się w różnych miejscach, by doskonalić swoje umiejętności. Udział w zajęciach pozwala wielu uczestnikom na rozwój własnej osobowości, nawiązanie nowych kontaktów w tym z ludźmi ze środowisk naukowych i twórczych.

Inaugurację uświetnił wykład pt. "Komunikacja interpersonalna" Marcina Sekścińskiego, członka zespołu doradczego wiceprezesa Rady Ministrów oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na uroczystości obecny był także Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta Grajewo.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grajewie swoją działalność rozpoczął w 2012 r. Jest dobrowolnym, samorządnym zrzeszeniem dla propagowania i realizacji aktywności życia osób starszych. Współpracuje ze szkołami wyższymi, władzami, Grajewskim Centrum Kultury, Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Grajewie, Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i organizacjami o podobnych celach. Członkami UTW mogą być m.in. osoby fizyczne, które osiągnęły wiek 45+, wiek emerytalny lub uzyskały status rencisty. Uczestnictwo w zajęciach uniwersytetu pozwala wielu osobom żyć aktywnie, przyczynia się do zmiany wizerunku osób starszych.


e-Grajewo.pl życzy Seniorom pogody ducha, ciekawości świata i ludzi.
Niech Wasza mądrość i doświadczenie życiowe służą młodym pokoleniom.

Żyjcie pełnią życia, rozwijajcie swoje pasje, realizujcie marzenia!
 

czwartek, 28 października 2021

Zakaz odwiedzin pacjentów w Szpitalu

czwartek, 28 października 2021

Mońki: ukradł produkty warte 16 złotych

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.