Nowa Prezes UTW

aktualizacja: 2017-06-13 08:00:05     nr wiadomości: 32136     przeczytano: 9769     Ilość komentarzy komentarze: 2

Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytu Trzeciego Wieku w Grajewie odbyło się inaczej niż zazwyczaj. Oprócz gratulacji i podziękowań były także łzy wzruszenia. Po pięciu latach działalności dotychczasowa Prezes – Barbara Mejner przekazała pełnioną funkcję Elżbiecie Ostalskiej.

9 czerwca br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo ambitni i wierni słuchacze zebrali się, by podsumować kolejny rok działalności Uniwersytetu. 35 osób od października ubiegłego roku aktywnie uczestniczyło w różnych zajęciach. Seniorzy spotykali się, by doskonalić swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Warsztaty i  ćwiczenia odbywały się m.in. na Pływalni Miejskiej, w Klubie Seniora, w Zespole Szkół Miejskich nr 2 i sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

Łącznie studenci przepracowali 270 godzin. Zajęcia komputerowe, psychologiczne, ruchowe, nauka języka hiszpańskiego i angielskiego - to tylko niektóre w jakich uczestniczyli uczestnicy tutejszego UTW. Największą popularnością cieszyły się wykłady z dietetyki i psychologii.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grajewie swoją działalność rozpoczął w 2012 r. Jest dobrowolnym, samorządnym zrzeszeniem dla propagowania i realizacji aktywności życia osób starszych. Współpracuje ze szkołami wyższymi, Burmistrzem Miasta Grajewo, Starostą Powiatu Grajewskiego, Grajewskim Centrum Kultury, Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Grajewie, Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i organizacjami o podobnych celach. Członkami UTW mogą być m.in. osoby fizyczne, które osiągnęły wiek 45+, wiek emerytalny lub uzyskały status rencisty. Uczestnictwo w zajęciach uniwersytetu pozwala wielu osobom na rozwój własnej osobowości, nawiązanie nowych kontaktów, przyczynia się do zmiany wizerunku osób starszych.


/e/
 

Brawo Pani Elu:) Baśka, nie garb się;)
Napisał: Koeżanka;) dodano: 2017-06-13 11:43:22

Podziękowania dla Pani Barbary Mejner! Za pracę, wyczucie i dobre decyzje!
Napisał: studenci dodano: 2017-06-14 11:00:22

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.