Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12657 wyświetleń

25-godzinna akcja gaszenia

25-godzinna akcja gaszenia

W dniu 04.09.2010 r. o godzinie 14.41 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Biebrza (gm. Rajgród). Budynek wykorzystywano do składowania siana i słomy. W budynku znajdowało się  400 sztuk zbelowanego siana i 200 sztuk zbelowanej słomy. W chwili przybycia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia budynek całkowicie objęty był pożarem, więźba dachowa i pokrycie uległy już częściowemu zawaleniu.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających prawie 25 godzin uczestniczyły 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Grajewie, 6 jednostek OSP KSRG i 3 jednostki OSP spoza KSRG,  łącznie 54 strażaków. W akcję ratowniczo - gaśniczą zaangażowanych było kilkunastu pracowników zakładu doświadczalnego. Na miejsce działań gaśniczych przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po zapoznaniu się z sytuacją polecił wyburzenie ścian szczytowych budynku grożących zawaleniem. O zaistniałym zdarzeniu powiadomiono Burmistrza Miasta Rajgród. Ze względu na akcję długotrwałą organizowano podmianę ratowników PSP i OSP. Okoliczności i przyczynę powstania pożaru ustala Policja. Wodę do celów gaśniczych pobierano z pobliskiej sieci hydrantowej oraz dowożono samochodami pożarniczymi z kanału kuwaskiego.
fot. KP PSP Grajewo

Komentarze (2)

to podpalily dzieci i nawet wiem ktore. pare minut wczesniej przejzezdzałem tamtedy i widzialem kto był w srodku ... a wiec sprawa wyjasniona...przynajmniej dla mnie ...

jazda? jazda to by była, jakby do pożaru doszło w te upały i zagrożone byłyby też budynki sąsiednie, w tym domki mieszkalne...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.