wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 12233 wyświetleń

150 tys. strat na wodzie

Problemy i bolączki Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Grajewie
- Jedną z ważniejszych bolączek Spółdzielni jest strata związana z "kradzieżą" wody. I tak straty z tego tytułu sięgają około150 tys. zł za ubiegły rok, a jest to różnica między zliczonym poborem wody dla całego bloku, a między wodomierzami lokatorów . Jeszcze do niedawna koszty te pokrywano z funduszu eksploatacyjnego. Teraz każdy blok musi zapłacić sam za siebie ponieważ tak zdecydowało Zebranie Przedstawicieli w opracowanym w ubiegłym roku regulaminie.
Następny problem to zużycie prądu w garażach, inne na podlicznikach w poszczególnych garażach, a inne na liczniku głównym. Jednak zrobimy podobnie jak z wodą czyli podzielimy różnicę na wszystkich użytkowników danego kompleksu garaży.
Podzielniki ciepła natomiast zdają egzamin i moim zdaniem gdybyśmy je zlikwidowali wzrost opłat za ciepło byłby prawdopodobnie rzędu 40%, a domniemywane oszustwo przy odczycie podzielników jest zwykłym oszustwem i jeżeli ktoś zna taki przypadek powinien zawiadomić organa ścigania.
Rozmowa z Prezesem Stanisławem Koryckim  ( czytaj ...)
e-Grajewo.pl


poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (15)

dlaczego nie chce pan zgodzić się na podzielniki elektroniczne tam nie było by oszustwa ?

To nie jest wina lokatorów. Różnica wynika z "nieodpowiednich liczników" tzn. zamontowane liczniki nie są odpowiednie do przepływu (poboru wody). Dlatego też dochodzi do błędnego wskazania licznika.
To tak jakby przykładowo odmierzyć kilometr linijką 10 cm lub odwrotnie.
Naliczający opłaty powinni o tym wiedzieć.

Jak to jest możliwe, że od wielu lat (widać to na wywieszanych listach) czteroosobowa rodzina ma co miesiąc zerowe zużycie zimnej i ciepłej wody. To pytanie do Pana Prezesa. Może odpowiedzią jest fakt, że do swojej wyłącznej dyspozycji ma klucz od pralni w piwnicy. Jak to jest możliwe, że nikogo ze spółdzielni to nie dziwi.

ludzie co to ma byc. wymiencie w koncu te wodomierze. piszecie o jakichs stratach. napewno zdaraja sie przypadki kradziezy wody. ale.... w końcu to nie wina lokatorów... ludzie obudzcie sie i zrubcie cos z tym. i wtedy nie bedzie problemów.....

Dlaczego to my mamy płacić za osoby które kradną? Przecież to nie lokatorzy są od dociekania kto i co. Czyli co lepiej kraść czy płacić uczciwie? To obużające i takie typowo polskie.

Wiem gdzie jest gdzie jest pies pogrzebany.Ludzie kombinują na wielką
skalę.I tak przy każdorazowym płukanju sieci słyszę wyjące odkurzacze.Natomiast podzielniki ciepla po pierwsze są niewłaściwie zamontowane.Tz powinne wisieć na 1/3 wysokości grzejnika do środka podzielnika.Po drugie ludzie wymontowują podzielniki i na zimę chowają je do lodówki.Czy to jest normalne zachowanie niech osądzi Zarząd Spóldzielni.

Blok sam za siebie? Co to za regulamin? mam płacic za złodzieji??? zapomnijcie! pilnujcie jest was od metra w spółdzielni!!!
Powołajcie mądrzejszych przedstawicieli, precz z komuna!

To kraj dla zaradnych, jak nie umiesz kombinować to będzie płakał i płacił. Sposób goni sposób, chodzą co z kontroli i nic nie widzą /ha, ha/ Ciepło, woda dajcie spokój ruszcie głową, poszukajcie w internecie - "NIE DAJCIE SIĘ" !!!!!!

chwali sie pan sukcesami, a jaki to sukces obarczać niewinnych ludzi stratami wynikającymi z niedopilnowania i bezradności.Ile casu zamierza pan prowadzić tę pożal się Boże postkomunistyczną akcję " wszyscy za jednego". Jakich środków pan użył , by wyjaśnić sprawę kradzieży wody?Proszę to opisać na forum, co pan zrobił w tym kierunku.Nie będę płacić za złodziei. Wiem kto ma klucz od pralni i wy to wiecie.Wiem, komu woda leje się całą nocą na działeczce, wy też wiecie. A może pora ruszyć tyłki i zacząć coś robić w tym kierunku.Jak mnie zginą pieniądze, to cały blok nie składa się na moją pensję. Jak ludzie kradną prąd, co cała wieś nie płaci pieniędzy. Ale wy o tym nie wiecie, bo najprościej jest obarczyć zwykłych ludzi. Nie trzeba się nad długp zastanawiąć.

Chyba wogóle szwankują wam liczniki, albo takie kupujecie,albo tak wam wygodniej.Ta wasza akcja wodomierzowa jest lepsza od niejednej charytatywnej i jak okaże się korzystna, to pewnie się nie skończy!!!!HA,HA,HA. .A może tak trzeba poszukać winnych i wtedy przypisać sobie sukces?przecież za takie wykroczenia są duże kary.Skąd mam wiedzieć, czy to nie jakaś CELOWA POLITYKA. DZIŚ KAŻDY ODPOWIADA ZA SIEBIE . NIE ZAMIERZAM PŁACIĆ ZA KOGOŚ.

Brawo, niech są podzielniki elektroniczne. Będzie to wydatek jednorazowy, a nie ciągły- i sprawa rozwiązana. Ile może trwać ta paradoksalna sytuacja - wszyscy składają się za przekręty 1-2 osób ( a im to weszło w krew i wcale nie zechcą przestać)

jest fundusz remontowy - trzeba kupić podzielniki elektroniczne i po sprawie. A po zamontowaniu można porównać wskaźniki i rozliczyć, ukarać... Jaki problem?

skoro są to tak duże kwoty, to może najwyższy czas zgłosić to do prokuratury lub na policję i niech bardziej kompetentne służby zajmą się tym , z czym nie daja sobie rady pracownicy spółdzielni.Wprowadzanie zbiorowej odpowiedzialności jest przyzwoleniem na działanie niezgodne z prawem. A spółdzielnia powinna stać na straży prawa w imieniu tych, ktorych reprezentuje i którzy łożą na jej pracowników.

Ludzie,o czym wy mówicie,jakie tu są straty?,cz ktoś z Was widział jakieś protokoły pokontrolne dotyczące strat wody,kto to rozliczał i w jaki sposób.Czy ktoś z nas widział te liczniki?.DLACZEGO w poprzednich latach nikt nie wspominał o jakiś stratach wody.POPROSTU nikt wcześniej nie wpadł na pomysł aby w bardzo fajny sposób nas okradać.MÓWIĘ WAM mósimy się temu przeciwwstawić bo będzie jeszcze gorzej....

smiac sie chce ze pracownicy spoldzielni sa tacy glupi i nie maga sie uborykac z takim problemem !!!!!!!!!!! najlepiej powiedziec niech wszyscy placa !! . a moze niech ten zaplaci co niemoze znalezc winnych ?????? a jesli nie porzdza sobie pracownicy spoldzielni to przeciesz sa wyzsze urzedy do rozwiazywania takichproblemow . wystarczy pomyslec!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.