Wiadomości

15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej w dniach 12–15 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wydarzenia te zadecydowały o zachowaniu przez Polskę niepodległości oraz udaremniły plany rozprzestrzenienia rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. Bitwę tę nazywa się często „Cudem nad Wisłą”.


Równo o godzinie 12:00 przed Pomnikiem Niepodległości na Placu Niepodległości w Grajewie usłyszeliśmy głos syreny alarmowej, po której zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany przez delegacje samorządów Powiatu Grajewskiego, który reprezentował Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i Miasta Grajewo, na czele z Burmistrzem Miasta Dariuszem Latarowskim. Zebrani, oddając cześć poległym w obronie naszej niepodległości, złożyli symboliczne wiązanki kwiatów.

piątek, 30 września 2022

Podwyżki czynszu w SMLW

piątek, 30 września 2022

Łomża. XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa 2022

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.