wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 4409 wyświetleń

12-latka odbierała od seniorów pieniądze!

Białostoccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępstw przeciwko mieniu, wspólnie z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej i funkcjonariuszami łomżyńskiej komendy zatrzymali w Łomży odpowiedzialnych za oszustwa na szkodę seniorów. W wyniku ich przestępczej działalności, białostoccy seniorzy stracili ponad 150 tysięcy złotych. Do oszustw doszło w połowie lutego.


Schemat działania przestępców za każdym razem był podobny - d
zwoniono do seniorów, podając się, w jednym przypadku za policjanta, w drugim za adwokata, informowano, że bliska osoba spowodowała wypadek i potrzebne są pieniądze na poczet kaucji. W pierwszym przypadku mężczyzna uwierzył w opowiedzianą historię i przekazał 60 tysięcy złotych w foliowej torbie nastolatce, która przyszła do jego domu. W kolejnym oszustwie dwie białostoczanki przekazały pieniądze i biżuterię w kosmetyczce i foliowej torbie. Po odbiór kosztowności również przyszła nastolatka. Kobiety straciły ponad 95 tysięcy złotych.


Pracujący nad sprawą śledczy ustalili tożsamość zarówno odbierającej pieniądze, jak i mężczyzny, z którym przyjeżdżała.
To 12-letnia mieszkanka Warszawy i pochodzący z tego samego miasta 55-latek. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty oszustwa i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Natomiast o zatrzymaniu nastolatki policjanci powiadomili sąd rodzinny.

 

Komentarze (7)

Co trzeba mieć w głowie żeby oddać całą swoją kasę nieznanej 12-letniej dziewczynce?

Reklamówka z marketu z kasą robi zawrotną karierę od ministra do emeryta.

Kasa kasa kasa oj kasa tylko kasa się liczy dawaj babka rentę dziadek dawaj kasę debile

Te pieniądze to łapówki czy kaucja ? Dlaczego ludzie tak rozdają pieniądze obcym ? Takie ?sprawy?to się załatwia na komisariacie lub kancelarii . Reklamówka zamknie sprawę szybko i profesjonalnie

B.aszybko jest przyuczana do zawodu ta dwunastolatka !

Skąd wiedzieli, że babka ma duże pieniądze?

Czy ktoś łaskawie poda narodowość tej dziewczynki i jej opiekuna?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.