sobota, 13 kwietnia 2024

Zdjęcie dnia

Grajewo - przygotowania do blokady wjazdu do Agrocentrum? fot. Damian

Komentarze

"Chłop potęgą jest i basta". Głupi, ale stawia na swoim i innym uprzykrza życie.

Coś Wam słabo poszło. Trzeba było główną bramę blokować.

Dlaczego są głupi? Jesteś w stanie rozwinąć myśl i to uzasadnić? I czy tak zależy tobie, aby rolnictwo w Polsce zanikło?

Komentarz do Poldka ocenzurowany.

Podlek nie bądź ciołkiem.

Te sprawy załatwia się w Warszawie - niech blokują np. sejm. Obecne działania są skierowane przeciwko innym Polakom, bo utrudniają nam życie, a co ja im zrobiłem. Dodatkowo powinni tą zadymę robić za poprzedniego rządu bo to tamten nie zablokował taniego zboża z Ukrainy. Dzisiaj wygląda na to, że są manipulowani przez "kogoś" i ten strajk nosi znamiona wyłącznie politycznej zadymy.
Oczywiście sprawę można załatwić w prosty sposób: skoro ukraińskie zboże zaniża cenę to należy zrobić dopłatę dla polskiego rolnika, albo stworzyć bank zboża, który skupi zboże od polskich rolników w realnej cenie.
Wcześniej takie działania już były podejmowane przez rządy.
I ktoś mi niech odpowie. Prezes jednej z firm paszowych oświadczył, że kupuje ukraińskie zboże, bo polskiego nie ma na rynku. Zatem o co chodzi? Nie ma żadnej logiki - jest zadyma i rewia wypasionych ciągników.

@Poldek wspaniale dziecko powiatu grajewskiego. Mam nadzieje, ze po spacyfikowaniu przez PO telewizji panstwowej, do Grajewa tez docieraja wiadomosci, ze protest rolnikow nie sa tylko sprawa polska. Jest to europejski problem, wynikajacy z restrykcyjnej i niezbyt madrej polityki rolnej. Mysle, ze widzidz i slyszysz przekaz medialny tego, co dzieje sie na ulicach Francji, Niemiec, Austrii, Italii, Hiszpanii etc. Tam nie bylo rzadow PiS, i infantylna jest twoja sugestia, ze "powinni ta zadyme robic za poprzedniego rzadu..." To protest rolnikow w calej Unii i polscy rolnicy slusznie do niego dolaczyli. Nie daj sie manipulowac i nie szukaj w nim zadnej manipulacji. To jest sprawa zycia i przyszlosci calego sektora rolno-spozywczego. Milej niedzieli.

Darek, chcesz powiedzieć, że przywódcy Unii chcą zniszczyć sektor rolno - spożywczy, a może dalej "chcą zagłodzić obywateli"? Wow, niesamowicie interesująca teoria. Byli tacy co twierdzili, że Bil Gates przy pomocy szczepionek na covid chce depopulacji ludzkości. Darku nie równaj do nich.
Pozdrawiam

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.