Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Ziutka
Dodano: 2011-02-25 20:36:17
Otwarto: 14000

Wiejskie szkoły

W dniu dzisiejszym w Szczuczynie odbyło się posiedzenie komisji, gdzie m.in. była rozpatrywana kwestia zamknięcia szkoły podstawowej w Bzurach. Dzięki uprzejmości radnych rodzice uczniów (z tej że szkoły) mieli prawo głosu i możliwość przekonania radnych, że te plany są krzywdzące dla uczniów jak i rodziców. Mimo tej szansy Radni z naszej gminy ( znaczna ich większośc) z lekceważeniem wysłuchało opinii rodziców i jestem przekonana, że w większości decyzja zapadła już bardzo dawno a nasze starania są poprostu kpiną dla Rady jak i samego Pana Burmistrza Kuczyńskiego. Wysunęliśmy dużo argumentów na co dostaliśmy odpowiedź, że to wszystko jest do załatwienia. Pan Burmistrz zdaje sie mniemać za cudotwórcę jeśli w tak krótkim czasie chce rozwiązać wszystkie problemy wytknięte przez rodziców (poprzednikom się to nie udało)! Jestem tylko bardzo ciekawa co Państwo Radni powiedzą na jeden (dla mnie ważny argument): mianowicie, jak my - rodzice,jako rolnicy, mamy zorganizować swój czas żeby móc z dzieckiem odrobić lekcje czy choćby porozmawiać po powrocie dziecka ze szkoły? Pan Kuczyński zarzucił rodzicom, że chcą ze szkoły zrobić sobie 'darmową niańkę", a tymczasem zabierając nam szkołę na siłę chce nas tą "niańką" uszczęśliwić, bo niestety naszym dzieciom zabierze czas, który mogą spędzić z rodzicami!!!Proszę o Państwa komentarze ale rozsądne i rzeczowe.
zofiart
Dodano: 2011-02-26 10:00:00
Witam :)Moje zdanie na ten temat jest takie:pan KUCZYŃSKI twierdzi że żaden,nawet najlepszy gospodarz nie jest w stanie udźwignąć tak dużego kredytu jak ma gmina Szczuczyn i dlatego podsuwa pomysł zamknięcia szkoły w BZURACH,co idzie za sprzedażą budynku i działek należących do szkoły.Nasuwa mi się tylko jedno pytanie;czy dobry gospodarz który chce spłacić kredyt zaczyna od pozbywania się części swojego majątku?Chyba nie jest to dobre rozwiązanie które tylko w części pomoże na spłatę sumy którą podaje pan KUCZYŃSKI,a część majątku gminy SZCZUCZYN zostanie oddana za bezcen.Mam taką prośbę do wszystkich rodziców walczących o to aby szkoła została,nie wierzcie w każde słowo wypowiedziane z ust pana KUCZYŃSKIEGO.Chciałem jeszcze dodać że dziecko w wieku od 1 do 6 klasy podstawowej,które wyjeżdża do szkoły około godz.7 a wraca do domu około godz.15,zdaniem pana KUCZYŃSKIEGO niewiele traci,czyli cały dzień i chęć do dalszej nauki.Jeśli to naprawdę nie wiele to co jeszcze może stracić w tym wieku???????????CO chodzi o radę to proszę się nie przejmować,ludzie są różni i nigdy nie wiemy na kogo trafimy.pozdrowionka!!!

kkkk
Dodano: 2011-02-26 10:40:00
ta szkola juz dawno powinna byc zamknieta bo utrzymanie tej placowki sie po prostu nie oplaca i za te pieniadze mozna byloby zrobic cos innego w gminie...przypominam ze szkola w nieckowie zostala juz dawno zamknieta i ludzie musieli sie z tym pogodzic.dzieci z nieckowa juz dawno dojezdzaja do szkoly w szczuczynie i nikt nic nie mowi wiec pora otworzyc oczy a nie patrzec tylko na swoje wygody...

matka5 dzieci
Dodano: 2011-02-26 10:42:00
dzieci nie liczą sie liczy sie zysk,Panstwo tak dba a my rodzice i nasze pociechy cierpimy.moje dzieci chodziły do wiejskich szkół zdali matury a młodszy syn chodzi do miasta i musze płacic na dojazd i nawet na firanki do szkoły.Oj co nam robic nie wiem....trudny rząd trudna polityka

Czytelnik
Dodano: 2011-02-26 12:31:00
Moim zdaniem zamykanie placówek nauczania na wsiach nie rozwiążę problemów gminy ani nie zmniejszy zadłużenia a nawet przysporzy wiele problemów.

Pabini
Dodano: 2011-02-26 14:41:00
Z tego co wiem szkoły nie opłaca się utrzymywać. Roczne utrzymanie to koszt 450tys złotych. Przytoczę tu pewien twój cytat "mianowicie, jak my - rodzice,jako rolnicy, mamy zorganizować swój czas żeby móc z dzieckiem odrobić lekcje" w ogóle tego nie rozumiem, to po co Ci było dziecko jak nawet nie masz czasu odrobić z nim lekcji?, żenada. Tyle dzieci dojeżdża z innych wiosek do Szczuczyna i ich rodzice mają czas "odrabiać z nimi lekcje" np. Czarnówek, Chojnowo, Skaje, Rakowo, Wólka itp itd. Więc nie wiem o co chodzi.. Szkoła w Szczuczynie pochłonie tą 20 dzieciaków i nawet nie poczuje bo do klasy dojdzie 2 maks 3 osoby... W tym momencie muszę się z panem burmistrzem zgodzić. Nie ma żadnych argumentów aby szkoła została.. przykro mi.

rysiek
Dodano: 2011-02-26 16:29:00
ciekawe czy radni i burmistrz tez by zamkneli szkole jak by ich dzieci chodzili do tej szkoly

!
Dodano: 2011-02-26 20:11:00
Róbcie co chcecie za swoje pieniądze. Jak Was stać na szkoły z 50, 30 lub 10 dziećmi to je sami utrzymujcie. A tak apropo, to kiedy składki zdrowotne zaczniecie płacić bo tak na krzywy się leczyć to nie to że trochę nie wypada.

$$$
Dodano: 2011-02-26 20:15:00
W tym roku w całej Polsce będzie dużo zamkniętych szkół. Powód-rośnie dług publiczny, czymś trzeba go załatać, więc jest pomysł żeby pozamykać szkoły. Niektórych polityków może obchodzą te dzieci, rodzice,nauczyciele którzy po zamknięciu tych szkół nie będą mogli już nic zrobić. Ale resztę to nie obchodzi. W Radziłowie udało się nie zamknąć szkoły w Szczuczynie (nie wiem czy dobrze zrozumiałem) została już chyba szkoła zamknięta. Ale są też ludzie których obchodzi edukacja tych dzieci, w jakiś sposób pomoc rodzicom, przykładem jest osoba którą bardzo Szanuje p.Czesław Ołdakowski Wójt Gminy Wąsosz. On powiedział że nie zamknie żadnej szkoły w swojej gminie (mam nadzieje że tak będzie. Do szkoły w Wąsoszu chodzi najwięcej uczniów w gminie (dokładnie nie wiem ile), do Sulewa chodzi 54 uczniów szkoła ta będzie rozbudowana, do Ławska chodzi także dużo uczniów (dokładnie nie wiem ile ale więcej niż do Ławska) do Żeber chodzi przeszło 20 dzieci, do Kędziorowa poniżej 20 dzieci(choć ta szkoła powinna być zamknięta to na razie nie będzie). Utrzymanie tych wszystkich szkół wynosi przeszło 2 500 000 zł. Jeszcze jedno chciałbym dodać, na dniu nauczyciela w SP Żebrach Wójt Gminy Wąsosz p.Czesław Ołdakowski powiedział: "Ja tych szkół nie otworzył więc ja ich nie zamknę".

mieszkaniec
Dodano: 2011-02-26 20:33:00
jestem za szkołą!!!!!!!!!!!!

Bolek
Dodano: 2011-02-26 22:14:00
Mimo że w Kedzierowie jest szkoła to niektóre dzieci wolą dojeżdżać do Szczuczyna.A szkoła jest utrzymywana dlatego że są tam pewne układy.

Fx
Dodano: 2011-02-26 23:04:00
ktoś tu dobrze napisał o tych składkach zdrowotnych, gdyby je płacili dług publiczny byłby dużo mniejszy,gdybyśmy ("zus-owcy") dopłacali im do paliwa to może by przestali płakać nad swoim losem, pewnie jak skończą się dopłaty to znów leppery zaczną blokować drogi... oczywiście że zamykać takie szkoły gdzie liczba uczniów nie przekracza ilości pasażerów gimbusa - utrzymywanie takich szkół to strata pieniędzy!!!

ziutka
Dodano: 2011-02-27 03:20:00
Do kkkk i innych z tego typu opinią: zamiast bez sensu pisać to należy się zastanowić!!!! czy dowóz dzieci będzie tańszy? w opcji jaką przewidział Pan Kuczyński raczej nie (chyba, że kolejny raz mydli oczy swoimi obietnicami). Istnieją szkoły z mniejszą liczbą uczniów i nikt ich nie zaczepia, bo komuś jednak służą. Jeśli tak myślicie o gminnych pieniądzach to pomyślcie, że sprzedać można raz a co dalej? To nie jest 450 tyś. jak ktoś napisał. Gmina dołoży 217 tyś. Jedynie za sprawą pięknej prezentacji Burmistrza udało się zamydlić oczy radnym, bo mówiąc o ogóle szkół pod swoim zarządem zwiększa rangę strat tej małej placówki. PRZEZ LATA I TAK GMINA OSZCZĘDZAŁA BO WSZELKIE REMONTY I ICH WYKONANIE RODZICE ROBILI NA WŁASNY KOSZT!!!!! Pan Burmistrz w jednym z pism pisze o wymianie okien za kwotę 65 tyś złotych. LUDZIE JAKIE TE OKNA MAJA BYĆ - ZŁOTE???? 12 okien minimalnie większych od tych, które każdy ma z nas w swoich domach. Najlepiej sprzedać coś co łatwo przyszło i po sprawie, bo Pan Artur Kuczyński nie dołożył ani grosza, by ta szkoła wyglądała - jak wygląda a rodzice robili to sami, przez lata, począwszy od elewacji skończywszy na podłogach w środku. Nikt nie chodził i nie prosiło o materiały. Zastanówcie się zanim napiszecie komentarz, czy na pewno znacie sytuacje z obu stron. Co do czasu dla dzieci to mam go dużo ale w określonych godzinach!!! Na wsi praca trwa 24 na dobę i inaczej niż w mieście układamy sobie czas wolny. I na koniec do "!": zapraszam do pracy w gospodarstwie, po dwóch miesiącach człowieku powiesz, że chcesz z powrotem do zusu. Jak się natyrasz porządnie to się zastanowisz co piszesz, bo pomimo niskich składek większość z nas - rolników zostawia ogromne pieniądze w gabinetach prywatnych lekarzy żeby nie musieć czekać w kolejce do specjalistów. Nie dlatego, że nas stać, ale dlatego żeby dać radę dalej pracować. "!" ty sobie idziesz na zwolnienie i nie obchodzi cię nic, a rolnik musi się zastanowić kto za niego w razie choroby wykona obowiązki. Popukajcie się w głowy, wy z takimi osądami. Najpierw się przekonajcie czy wiecie o czym tak szumnie mówicie!!!!

jjjjjjjj
Dodano: 2011-02-27 08:09:00
jestem za szkoła a najlepiej w gminie zrobic redukcje pracowników to bedzie kasa na szkołe i jeszcze zostanie a nie jak zwykle chłop zewsi ma cierpic i ma to znosic zamknoc połowe pokoi w gminie zgadzacie sie zemna?

Matka jednego z dzie
Dodano: 2011-02-27 09:55:00
Tak te słowa każdy przytacza, ale nikt nie wie jakim kosztem te dzieci się uczą w szkołach. Np. pan wójt z tego co mi wiadomo połączył i wsadził w jeden kocioł dzieci 5,6,7,8 i 9-letnie. I nie obchodzi go to co nauczyciel ma zrobić na lekcji, czy uczyć czy pracować jako niańka żeby się dziecku nic nie stało. Ciekawe czy któryś z nauczycieli chciałby pracować w tak połączonej klasie, gdzie znajduje się zróżnicowana grupa wiekowa i być odpowiedzialnym za to, że się nic nie stanie. Rodzice wysyłają po to dzieci żeby się uczyły, a nie wegetowały. I za to chwalicie pana wójta Ołdakowskiego ?

Z całym szacunkiem
Dodano: 2011-02-27 10:24:00
A może by tak obniżyć diety dla radnych? Chociażby po stówce. W skali roku trochę się nazbiera, żeby załatać długi ;) Jak mówią- małymi kroczkami do celu. Edukację powinniśmy wspierać. Od tego jak wykształcimy nasze obecne i przyszłe dzieci, zależą losy naszej gminy. Zamykanie szkół wiąże się z ograniczeniem dzieciakom do nich dostępu.. Owszem, długi gminy to poważna sprawa, ale działać lekkomyślnie nie można..

RADZIŁÓW
Dodano: 2011-02-27 10:43:00
brawo panie OŁDAKOWSKI takich ludzi nam trzeba powinien pan za to zdanie JA TYCH SZKÓL NIE OTWORZYŁEM I JA ICH NIE ZAMKNĘ CONAJMNIEJ NOBLA OTRZYMAĆ JAK TO MOŻLIWE ŻE WÓJT WĄSOSZA SOBIE RADZI A INNI NIE KOCHANI WŁODARZE TRZEBA NAUCZYĆ SIĘ LICZYĆ DO TRZYDZIESTU

rodzic
Dodano: 2011-02-27 12:08:00
niepotrzebna jest nam świetlica do której burmistrz ma dołorzyć 30% z budrzetu gminy niech te piniązki przejdą na szkołę to chodzi o nasze dzieci.W tej szkole uczyli się nasi rodzice.my a teraz nasi dzieci tak łatwo się nie poddamy będziemy walczyć o swoje.Kuczyński miał zapewne cięzkie dziecinstwo teraz odbija sie jako władza na naszych dzieciach,zamiast okazac skruche .

Wrażliwy
Dodano: 2011-02-27 17:20:00
Ważniejsze są konie czy dzieci??

bzurzanka
Dodano: 2011-02-27 17:24:00
Do Pabini: jak nie znasz prawdy, to się nie wypowiadaj. Do tej szkoły chodzi 36 dzieci a nie 20. Chyba nie miałeś, lub nie masz małych dzieci i nie wiesz jaki jest kontakt z takim dzieckiem. Nie obrażaj ludzi na wsi. Szkoła z gminy otrzymuje około 200 tys. a nie 440 tys złotych. Nie kłam, bo tak powstają tylko bezsensowne ploty. A jaki masz argumenty aby ją zamknąć, Pabini( jeśli na tym się znasz)? Czy rodzice w dzisiejszych czasach nie mają prawa decydować o tym gdzie jego dziecko będzie chodziło do szkoły? Jaka to demokracja? Pan Burmistrz chce załatać wielką dziurę budżetową spokojem rodziców. A szkoły i tak nie oddamy! Zorganizujemy nauczanie przez Stowarzyszenie i nie będzie co sprzedawać! TO nie jest własność Pana Burmistrza!

małolat
Dodano: 2011-02-27 17:34:00
Likwidacja konkretnych szkół przesądzona jest odgórnie,a takie spotkania z rodzicami są tylko po to ,aby nikt nie miał pretensji,że coś się zrobiło za czyimiś plecami. SZKOŁA I TAK ZOSTANIE ZAMKNIĘTA... czy to się Wam podoba,czy nie ;D Nie zostało Wam nic innego jak zadbać o dojazd dzieciaków do miasta.Niech burmistrz zapewni (NAJLEPIEJ NA PIŚMIE),że taki transport zapewni. Tylko musi Wam to dać na piśmie,bo papier to papier,a ,,na gębę"to można wiele rzeczy naobiecywać. Jeśli będziecie mieli zapewniony transport dzieciaków to ja nie widzę problemu jakim jest powrót o 15 godzinie ze szkoły.Przecież to normalne,że dzieci kończąc lekcje o 14.30,a co za tym idzie docierają do domu ok.15.00 Nie bardzo rozumiem,że odrabianie lekcji z dzieckiem to dla Was coś dziwnego...Może w Bzurach do tej pory dzieci lekcji nie odrabiały? Więc mamy kolejny argument przemawiający za likwidacją TAKIEJ szkoły.Zastanówcie się jak wyedukowane dziecko będzie po takiej wiejskiej szkole,gdzie materiał jest ograniczony do minimum,a w jednej klasie uczą się dzieci kilku roczników??? Bilans jest prosty:troje dzieci z różnych roczników,więc nauczycielowi wypada 15 minut na rocznik!odpowiedź nasuwa się sama... Powinniście się cieszyć,że dzieci będą miały zapewnioną lepszą edukację,a pogadać z dzieciakiem można zawsze i wszędzie. Z drugiej strony rozumiem rodziców,którzy uczęszczali do tej szkoły,ich rodzice również,podobnie dziadkowie.To swego rodzaju ojcowizna,a ojcowizna rzecz święta!!!

bzurzanka
Dodano: 2011-02-27 17:37:00
Każdy z nas boryka się w dzisiejszych czasach z trudami życia codziennego. Szukajmy rozwiązań, które by nie krzywdziły ludzi. Pan Burmistrz otrzymał od nas ponad 120 podpisów na liście, żeby nie likwidować Szkoły Podstawowej w Bzurach. Nawet nie poinformował o tym Rady. Świetlica ma kosztować 300tys. a 150 tys musi wydać gmina. To jest bardzo dużo! A może by tak przenieść do Grajewa? Może by tak sprzedać budynek gminy?

bzurzanka
Dodano: 2011-02-27 17:39:00
nikt z nami nie konsultował remontu świetlicy. Decyduje się o nas bez nas. CO to za polityka?? Pewnie ktoś to będzie remontował ? Z góry narzucono nam "kochaną" świetlicę.

radziłow mścichy kra
Dodano: 2011-02-27 18:16:00
my też swoich szkół nie oddamy będziemy bronić do upadłego świetlicę to ja mam w domu mogę poleżeć posiedzieć i nic nikomu do tego teraż dzieci mają w domach całkiem niezłe rozrywki a szkoły powinny zostać niech polecą po pęsjach wójtom niech zobaczą jak to jest żyć za najniższą krajową

szczuczyn
Dodano: 2011-02-27 18:44:00
moim zdaniem ta szkoła powinna być kontynuowana przecież jak słyszałem dzieci z niej zajmują wysokie miejsca na konkursach (oczywiście przedmiotowych nie chodzi mi o jasełka i podobne) itp wiec co za tym idzie jest dobry poziom nauczania. Jak widać w mniejszych placówkach dzieci zdobywają wysokie wykształcenia i wychodzą na ludzi. Jak znam życie radni zagłosują za zamknięciem bo będą się bali o swoje stanowiska w urzędzie!!! NIE dla pana KUCZYŃSKIEGO - TAK dla szkoły!

`!`
Dodano: 2011-02-27 18:56:00
Nie damy zamknąć naszej Szkoły !!!

$$$
Dodano: 2011-02-27 19:02:00
do:Matka jednego z dzie Pan Czesław Ołdakowski Wójt Gminy Wąsosz nie połączył tak jak pani pisała tylko 7,8i9-letnie dzieci ale w szkole w Żebrach są nauczyciele którzy potrafi jednych drugich i trzecich. Nie wystarczy zatrudnić nauczyciela, trzeba umieć umieć zatrudnić nauczyciela. A Pan Czesław Ołdakowski Wójt Gminy Wąsosz to potrafi. Mam nadzieje że pan burmistrz który potrafił zając się Zespołem Szkół w Niećkowie, potrafi zająć się Gminą Szczuczyn. Mam nadzieje że także inni Wójtowie i Burmistrzowie będą potrafili dobrze zająć się swoim Miastem,Gminą. Bierzcie przykład z Pana Czesława Ołdakowskiego Wójta Gminy Wąsosz.

Zuza
Dodano: 2011-02-27 20:52:00
do Małolat: naucz się czytać ze zrozumieniem. To nie w Bzurach są tak łączone grupy dzieci, tylko u pana Ołdakowskiego. Jeżeli chodzi o edukację, to tak jak wspomniał Szczuczyn - uczniowie szkoły w Bzurach, jak widać, mają dobry poziom nauczania i zdobywają dobre wykształcenie. Na każde dziecko poświęca się tyle samo uwagi, co w mieście. Tych zdolniejszych szybciej wyłaniają z grupy i doskonalą jego umiejętności. Jak już liczysz minuty, to policz 24 osoby w klasie na 45 minut. Ile teoretycznie ma przypadać na ucznia? Około 2MINUT. Więc o czym ty tu piszesz. Zastanów się nad logiką wypowiedzi.

aaaa
Dodano: 2011-02-27 21:42:00
pytanie mam do burmistrza i szanownych radnych czy zamkniecie szkoły spowodowane jest brakiem kasy czy sprzedaniu działki na której jest szkoła?

Ziutka
Dodano: 2011-02-27 22:40:00
Zuza popieram w stu procentach! ludzie o czym wy piszecie? przytoczę zdanie jednego z uczestników forum "jak nie masz czasu z dzieckiem pogadać to po co ci dzieci". widać że pisze to mieszczuch, który o godz 16tej jest w domu, bo rolnik o 16tej zaczyna kolejny etap swojej codziennej pracy lub jest już w jego trakcie!!! nie wszystkie klasy kończą o tej samej godzinie i młodsze dzieci mają możliwość wrócić do domu (pieszo) nawet o 12tej czy 13tej. jak wrócą ze szczuczyna??? zapewnienia o transporcie to tylko czcze gadki Pana Kuczyńskiego!!!! już tak jest. poza tym szkoła w szczuczynie jest na niższej pozycji od bzur (jeśli chodzi o średnią wyników w nauczaniu) według rankingu KEN. to chyba też o czymś świadczy!!! większość jest zdolnych a nie 20tu na szkołę gdzie jest ponad 300tu uczniów. i na koniec szanowne mieszczuchy zastanówcie się zanim zaczniecie pluć na rolnika bo jak NAS-ROLNIKÓW zabraknie to z głodu pomrzecie jak zaczniecie wydawać na zagraniczne płody rolne!!!

sąsiad
Dodano: 2011-02-28 10:01:00
Nie róbcie konfliktu między miastem a wsią bo to nikomu nie jest potrzebne.Ja terz jestem rolnikiem taki zawód sam sobie wybrałem i tylko do siebie mam pretensje.W mojej miejscowości kilka lat temu zlikwidowano szkołę i nie zamierzam z moich podatków dopłacać do Bzur.

!
Dodano: 2011-02-28 10:04:00
Ziutku: Nie ściemniaj ze składkami. Owszem niskie, rzekłbym bardzo niskie płacisz ale składki emerytalne. Zdrowotnej składki w ogóle nie płacisz! Dalej jeśli chodzi o Twoje widzimisię. Nic nie wiesz o mojej pracy. Nie wiesz, ile godzin pracuję, czy pracę mam lekką, czy ciężką, czy po pracy na etacie mam inne zajęcia itd. Nie wiesz, a oceniasz. Równie mało wiesz ile ja zostawiłem pieniędzy w gabinetach prywatnych, znowu nic nie wiesz, a oceniasz. Twoja pewność co do mojej chorowitej natury i chodzenia na zwolnienia lekarskie to również wytwór Twojej wyobraźni, znowu nie wiesz, a oceniasz. To napiszę Ci jasno, żebyś choć jedno wiedziała, jednego mogła być pewna. Wyobraź sobie, że to ten lekko pracujący, chorowity miglant płaci za Twoje leczenie w szpitalu. Lepiej Ci, bo mnie zbiera na wymioty. Bardzo będę więc szczęśliwy, gdy przyjdzie taka chwila, że takie jak Ty pasożyty społeczne, co to nic nie płacą na szpital, a leczyć się chcą - zaczną płacić za siebie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Kiedyś ta szczęśliwa chwila przyjdzie i uwierz mi w tym wielkim, historycznym dla Polski momencie o Tobie będę sobie wspominał! Ps. Nawiązując to Twojej troski o moją głowę - do pukania się w głowę Cię nie namawiam, wystarczy mi dźwięków dzwonów kościelnych.

obserwator
Dodano: 2011-02-28 13:23:00
Kiedyś zdaje się za komuny było modne hasło "tysiąc szkół na tysiąclecie państwa polskiego", teraz zgodnie z trendami kolejnej słusznej władzy i wskazówkami unijnymi pewnie te kilkaset szkół trzeba zamknąć i tyle w temacie. Jako Polacy nie mogliśmy doczekać się znian to się wreszcie doczekaliśmy. Przecież jako Polacy żadko kiedy potrafimy docenić i poszanować spóściznę rodziców i dziadków. Często zaś chętnie "rozdupczamy" wszystko by znów zacząć od początku według kolejnych słysznych zasad.

małolat
Dodano: 2011-02-28 13:28:00
DO ZUZY: ty czytaj ze zrozumieniem .Od razu można zauważyć ,że kończyłaś wiejską podstawówkę.Krzyżówek też pewnie nie rozwiązujesz,bo cóż byś tam wpisała??? Chodzi o to,że jak w klasie jest nawet 30 uczniów tego samego rocznika,czyli np.klasy piątej,to nauczyciel ,,leci" z materiałem i cała klasa przerabia jeden temat! Cóż z tego ,że w klasie macie 5 (słownie:pięciu!!!) uczniów,skoro dwoje z nich jest uczniem czwartej klasy,jeden piątej i dwóch uczy się w szóstej klasie?...i jak łatwo można obliczyć na każdy rocznik ,czyli klasę przypada 15 minut lekcji.Nawet jak uczniów jest 30,to nauczyciel przez 45 minut ,,klepie "ten sam temat!!! chyba lepiej jak nauczyciel coś tłumaczy przez 45 minut,niż przez 15??? *************************************** Do ZIUTKI: coooo???? jakie średnie wyniki w nauce???masz na myśli oceny za to,że jest się krewnym nauczyciela,czy za wiedzę??? Wiadomo,że w mieście masz wyższy poziom nauczania,a jak więcej wymagają to i oceny są słabsze,ale z jaką wiedzą dzieci idą w świat! PO PROSTU BOICIE SIĘ KONFRONTACJI Z INNYMI,MIASTOWYMI DZIEĆMI!!! PRZY PIERWSZYM SPOTKANIU BĘDZIE WIDAĆ KORZENIE ,Z JAKICH WYWODZI SIĘ WIEJSKIE DZIECKO ;{

matka
Dodano: 2011-02-28 14:19:00
Do $$$:To w Ławsku dzieci uczą się 5,6,7,8,9-letnie prawdziwy kocioł i jak takie dziecko ma cokolwiek się nauczyć.Podziw dla wójta ciekawe za co? że dzieci tak się uczą a jak sobie ma poradzić nauczyciel przerabiając każdy program oddzielnie szkoda dzieci i nauczycieli.

$$$
Dodano: 2011-02-28 18:32:00
do matki: jeżeli jest to dobry nauczyciele to choćby miał 20 uczniów po 4 z innej klasy to potrafi nauczyć każdego po 45 minut w 45 minut.

obiektywny
Dodano: 2011-02-28 18:44:00
Do Ziuta: Co to za ranking KEN? Proszę o wyjaśnienie. Poza tym przedstawcie konkretne przykłady tych wysokich lokat w konkursach przedmiotowych, przy tak małej ilości uczniów chyba nie będzie to trudne. Do pozostałych piszących, nie obrzucajcie się bzdurnymi epitetami, bo to się robi niesmaczne. Prezentujcie konkretne argumenty.

matka
Dodano: 2011-02-28 19:53:00
Do $$$:Nawet najlepszy nauczyciel nie przerobi programu tak jak powinno być w takim czasie to się w głowie nie mieści jak gmina oszczędza na naszych dzieciach a nasza pani to wspaniały nauczycielka podziw dla niej że pracuje w takich warunkach

Monika
Dodano: 2011-02-28 20:30:00
To co tutaj się wypisuje to po prostu żal i brak słów. I jak WY ludzie z miasta mówicie, że teraz jest równość społeczna??? Skoro taki !!!!! ubliża Nam ludziom ze wsi. A mówienie na nas "pasożyty" świadczy jedynie o braku kultury osobistej!!! Czy Ty wiesz kto płaci, a kto nie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Zarówno ja jak i moi znajomi kończyliśmy szkołę w Bzurach. Prawie każdy jest teraz na studiach, większość je pokończyła i pracuje na wysokich stanowiskach, dlatego słowa "małolata" w ogóle do mnie nie przemawiają. A tego ,że boimy się konfrontacji z miastem to już przesada. Wiedzę od podstawówki mam ogromną i żeby mnie w Szkole Podstawowej nie przygotowali nie miałabym szans pójść z taka wiedza jaką mam w świat!!! Co nie jeden z miasta może tylko pomarzyć. Bo stać po zasiłek to każdy potrafi. To tyle ... i proszę niech każdy liczy się ze słowami, chyba samo dorośli się wypowiadają,tu nie chodzi o kłótnie kto jest lepszy. Załóż jeden z drugim swoje forum i się wypowiadaj anonimowo, bo w OCZY byś milczał!!

Ziutka
Dodano: 2011-02-28 20:53:00
do "małolat" i "!" właśnie przed takim traktowaniem chcemy uchronić nasze dzieci!!! poniżaniem i lekceważeniem. nauczcie się kultury osobistej i krytykujcie innych!!! odsyłam do przepisów KRUS by sprawdzić czy i jakie składki płacimy i w jakiej kwocie. sama uczyłam się w małej wiejskiej szkole, ukończyłam ją, skończyłam szkołę średnią pisząc maturę, ustnej nie musiałam już zdawać (jeśli pamiętacie jak było przed reformą to wiecie o co chodzi). ukończyłam studia wyższe i nie czuję się gorsza bo z małej podstawówki! wielu moich rówieśników z miasta poprzestało na zawodówkach. do "obiektywnego" KEN jak skrót mówi to komisja edukacji narodowej, która zajmuje się rankingami nauczania w szkołach. jest taka w łomży nawet ma stronkę internetową. każdy może tam zajrzeć i popatrzyć sobie na cyferki i procenty.

Ziutka
Dodano: 2011-02-28 21:06:00
do "małolat" w naszej szkole połączone są klasy 0i1 oraz 2i3. są to małe dzieci, które uczą się w większości przez zabawę i to nie wszystkie przedmioty mają połączone. jedynie te lżejsze typu sztuka, muzyka i wf. więc co tracą z takiego systemu nauczania? człowieku skąd ty wziąłeś informację, że w bzurach w jednej klasie są cztery roczniki? i to dopiero żenada jest, że człowiek z miasta, który uważa się za lepszego, po miejskiej szkole - nie umie czytać ze zrozumieniem! tego się uczy właśnie w najmłodszych klasach. zapraszam do szkoły na powtórkę nauki i proszę nie ubliżać nam wiejskim ludziom, bo tu nie chodzi o to czy z miasta czy ze wsi tylko o te najmłodsze szkraby, które powinniśmy uczyć kultury, tolerancji i podejścia do ludzi!!!

!
Dodano: 2011-02-28 23:06:00
Ziutko: Ależ proszę tu jest link do strony krusowskiej http://www.krus.gov.pl/krus/krus-w-liczbach/wymiar-kwartalnych-skladek-na-ubezpieczenie-spoleczne-rolnikow/ tu słowa o ubezbieczeniu zdrowotnym nie ma! Masz rację nie ma równości społecznej ale kiedyś zaczniesz płacić ubezpieczenie zdrowotne i pozostałe składki w równej co większość Polaków wysokości i wtedy będzie prawdziwa równość. W tedy to będziesz mogła spojrzeć ludziom płacącym zus (bez względu czy mieszkają w mieście czy na wsi) prosto w oczy. Moniko: nikt, a tym bardziej ja cię nie zmusza do pasożytnictwa. Chcesz się leczyć to płać składki zdrowotne w zusie - są dobrowolne. Możesz również w szpitalu poprosić o rachunek za leczenie, nikt Ci nie odmówi. Leczenie to nie darmowa herbatka u ciociuni tylko płatna usługa. Sama zaproponuj - jak określić osobnika, który korzysta, nie płaci i jeszcze od braku kultury wyzywa sponsora!

Miecia
Dodano: 2011-03-01 07:59:00
Ziutka: Nie wiem jakie studia skończyłaś, ale w Łomży funkcjonuje OKE czyli Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, w Warszawie Centralna Komisja Egzaminacyjna i nie myl instytucji udając taką elokwentną. Poza tym wczytaj się w te cyferki... i nie udowadniaj, że ktoś nie jest w temacie

pewny ?
Dodano: 2011-03-01 10:02:00
ależ wykrzykniku!!!!!!gdybyś był płatnikiem krusu dostałbyś kwit nakazujący zapłatę składki ,w którym jest rubryka i konkretna kwota stawki do zapłaty na świadczenia medyczne.

Grajewianka
Dodano: 2011-03-01 10:41:00
Chciałabym pracować w klasach liczących po 5-7-9 osób, na pewno efekty nauczania będą wyższe, /trudniej je wypracować w bardziej licznych klasach/ale jaką gminę na tak liczebne klasy stać ?!A trzy kilometry to przejazd z osiedla na osiedle.

szczuczyniak
Dodano: 2011-03-01 12:57:00
Jak komuś jest źle w Zusie niech kupi sobie ziemi i zostanie gospodarzem i opłaca składki Krus i zobaczy jak to jest. A po za tym chodzi tu chyba o dzieci i szkołę a nie kto jakę składki opłaca.

Monika
Dodano: 2011-03-01 14:04:00
Przepraszam bardzo, a jakim Ty jesteś dla mnie sponsorem ... ??? Bo na słowo "sponsor" to chyba istnieje inna definicja! Tak bardzo Ciebie boli, że rolnik płaci mniej .. nikt ci nie broni bycia rolnikiem. Sam spróbuj tego chleba i będziesz wiedział! Chciałabym abyś spojrzał mi w oczy i powiedział, że jestem idiotką bo skończyłam małą szkołę, że jestem pasożytem, którego Ty sponsorujesz i może ,że nie jestem człowiek bo mieszkam na wsi!!! Nic człowieku o nas nie wiesz i nigdy z takim podejściem nie będziesz wiedział! Co żeś się tak uczepił!!Ktoś Ci krzywdę w życiu wyrządził czy jak ??? masz chyba jakieś uprzedzenia... Nie wiesz do kogo piszesz. Kogo obrażasz i komu wytykasz takie sprawy. Nic nie wiesz.może po drugiej strony ekranu siedzi osoba, której jest przykro słysząc takie słowa. Zastanów się najpierw. Dziękuje.

Hencel
Dodano: 2011-03-01 14:50:00
A co ze szkołą w Niedżwiadnej czyżby w gminie Szczuczyn byli nietykalni.

Ziutka
Dodano: 2011-03-01 18:41:00
"Pewny" popieram,wykrzykniku zapraszam do siebie poczytasz mój blankiet, którym opłacam KRUS i (o ile dasz radę) to przeczytasz za co i jakie składki płacę. ponawiam również zaproszenie na staż dwumiesięczny w moim gospodarstwie. wypłacę Ci pensję i opłacę składki tak jak co miesiąc masz, ale Ty wykonasz wszystkie moje prace dzień w dzień. poza tym to co ma KRUS do szkoły? człowieku przestań mnie atakować, bo ze mnie żyjesz! i jeśli ktoś jest tu sponsorem to raczej ja twoim, bo skąd byś wziął tę żywność swoją codzienną? co do KEN i OKE to KEN jest komórką OKE. wiem o czym piszę, przygotowałam się starannie. poza forum ten temat wałkuję już dwa miesiące.

Miecia
Dodano: 2011-03-02 08:54:00
Ziutka kiepsko wałkujesz temat i piszesz bzdury nie ma czegoś takiego jak komórka KEN w Łomży. Wpisz w wyszukiwarkę hasło, a zobaczysz informacje.. Możesz obchodzić święto KEN, możesz otrzymać medal KEN, ale nie ma czegoś takiego jak komórka KEN przy OKE. Nie ośmieszaj się ;)

!
Dodano: 2011-03-02 09:05:00
Pewny: skoro takiś pewny to zrób skan i zamieść link, niech wszyscy zobaczą na jakie papiery się powołujesz i co tam jest napisane. Nie wypowiadam się o nieznanych mi dokumentach. Szczuczyniaku: to nie jest tak, że jak będę miał gospodarstwo rolne, płacił krus i zatrudnię się na umowę o pracę to nie będę musiał płacić zusu. Sprawdź sam w tym kraju można płacić albo zus albo krus. Przy umowie o pracę zawsze, nawet jak masz gospodarstwo płacisz krus. Żeby sprawa była jasna uważam , że to krus jest najlepszym systemem ubezpieczeniowym, Biorąc pod uwagę wysokość składki i otrzymywane później świadczenia to nie ma lepszego systemu na świecie, więc zus należy zlikwidować! Niech każdy sprawdzi wysokość płaconych składek na zus i porówna ze składkami krus. Różnica jest ogromna. A co mnie boli - to że w Polsce nie wszyscy obywatele są równo traktowani przez prawo. Jest grupa, która nie musi płacić, a korzysta i druga grupa która za pierwszą płaci. To nie jest sprawiedliwe. Kolejny raz dziękuję Ziutce za kolejne ubliżenia. Pewni ludzie tak mają, że jak kogoś nie wyzwą to dzień mają zmarnowany. Każdy takich zna, codziennie trzeba im wybaczać. Ziutko jak masz propozycję pracy to pisz konkretnie ile godzin, ile dni w tygodniu, zakres obowiązków itd. Miło, że chcesz podpisać umowę o pracę ale napisz ile chcesz płacić i podaj jakieś dane kontaktowe. Obiecuję, zastanowię się. Jak Twoja propozycja będzie konkurencyjna na rynku pracy na pewno otrzymasz dużo zgłoszeń. W jednym się jednak z Tobą nie zgadzam - z Ciebie bym nie wyżył. I ostatnie słowo minimalne miesięczne składki do zus to 840zł Składki krus to 321zł kwartalnie (przy gospodarstwie do 50ha), czyli miesięcznie 107zł. Takie są fakty. Sama policz sobie co cię czeka!

?pewny
Dodano: 2011-03-02 10:10:00
Porównaj wykrzykniku wielkość zasiłków oraz świadczeń emerytalno-rentowych z Zusu i Kusu oraz dane statystyczne dotyczące zapadalności na choroby płatników obu systemów a będziesz wiedział na czym polega krzywda rolników(mimo płacenia składek zdrowotnych)

!
Dodano: 2011-03-02 10:30:00
Przepraszam, autokorekta. Prowidłowo powinno być w zdaniu: Przy umowie o pracę zawsze, nawet jak masz gospodarstwo płacisz zus. Powyżej omyłkowo napisałem krus

!
Dodano: 2011-03-02 13:17:00
?Pewniakom? i pozostałym pewnym w płaceniu składki zdrowotnej przez ubezpieczonych w krus polecam wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Trybunału w Polsce. Tu link: http://www.trybunal.gov.pl/OTK/otk.htm wyrok z dnia 26.10.2010 roku. Każdy może sobie wyszukać i przeczytać między innymi: "W ustawie o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym odrębnie potraktowano rolników. Rolników podlegających obowiązkowemu ubezpieczeniu z mocy ustawy, którzy nie uzyskują dochodów z innych źródeł i nie prowadzą działalności rolniczej w ramach działów specjalnych, dotyczy stawka odpowiadająca cenie połowy kwintala żyta z każdego hektara przeliczeniowego użytków rolnych, ustalanej dla celów wymiaru podatku rolnego, jednak nie więcej niż z 50 ha przeliczeniowych. Tak ustalona składka jest opłacana z budżetu państwa. Podstawą wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników niepodlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy jest kwota odpowiadająca wysokości zasiłku stałego z pomocy społecznej, co również jest opłacane z budżetu państwa" Dobre?

Ada
Dodano: 2011-03-02 14:35:00
Do wszystkich piszacych na forum, nikt nie zrozumie ludzi ze wsi gdyz to dla mieszkancow nie tylko szkola , ale jedyny osrodek kultury gdzie moga spotkac sie od czasu do czasu. W mojej miejscowosci tez zamkneli szkole ,i zrobila sie pustka kiedys cos ciagle organizowalismy wszyscy razem teraz kazdy siedzi w domu .Nie dajcie zamknac szkoly...Ada

Ubezpieczony w KRUS
Dodano: 2011-03-02 15:43:00
Do Ziutka w ubezpieczeniu KRUS część składki płacisz na ubezpieczenie wypadkowe chorobowe i macierzyńskie.To nie jest ubezpieczenie zdrowotne.Z Tych pieniędzy jeżeli zachorujesz i lekarz wystawi tobie zwolnienie to otrzymasz po 10 zł za każdy dzień.A jak urodzisz dziecko lub ulegniesz wypadkowi to terz dostaniesz pieniądze z tej puli.

xxy
Dodano: 2011-03-02 17:45:00
Prosze pisac na temat tu nie chodzi o zuz czy krus tylko o szkoly zamykane.

Ziutka
Dodano: 2011-03-03 01:40:00
dokładnie tak, chodzi o szkołę a niektórym się wydaje,że wylanie żalu na rolnika załatwi sprawę co do ustaleń naszej najwyższej władzy i jej systemu działania przyjętego przez lata. LUDZIE!!! halo, ocknijcie się! wykrzykniku nie ubliżam Ci a jedynie bronię swego stanowiska, mam do tego prawo jak i do własnych osądów i nie Tobie oceniać, czy są słuszne. w dalszym ciągu zapraszam do Bzur na rozmowę o pracę. może to otworzy Ci trochę oczy na specyfikę naszej pracy! na forum nie miejsce i czas na to! co do OKE i KEN to radzę udać się do najbliższego kuratorium oświaty lub innej placówki OKE. strona internetowa nie jest ani carem ani bogiem!!! Ada całkowicie się zgadzam, dla nas to jedyny ośrodek kultury i jestem pewna, że zgranie wsi "zamże" po jej rozwiązaniu i nawet najpiękniejsza świetlica tego nie rozwiąże, bo ważne są działania i chęci ludzi a nie ładne budynki. Jestem rodzicem i wiem, jak wielu, nie tylko z naszej wsi, że dla dziecka jest się w stanie zrobić wiele, nawet mimo zmęczenia lub innych planów umiemy się zorganizować, by spędzić czas z pociechą. gdzieś się wybrać, coś pokazać, coś zorganizować, ale już dla nas samych to chęci brak i proszę nie pisać, że się mylę, bo trzeba być wielkim społecznikiem aby się angażować w życie społeczności, tym bardziej, że garstka chętnych nie zawsze jest w stanie udźwignąć odpowiedzialność i obowiązki z tym związane. Zapytajcie babć, dziadków, sąsiadów jak kiedyś było. większość odpowie, że biednie ale wesoło i bez takiej zazdrości i zadufania jak jest teraz. niestety dziś, gdy na pierwszym miejscu stoi kasa i cała ekonomia tak już nie jest. dzieci ucierpią, ucierpią ich rodzice i całą społeczność tylko dlatego, że brak kasy w szczuczynie w związku z niżem demograficznym. w naszej szkole w ciągu trzech lat ubędzie 4 dzieci w szczuczynie około 60. niech radni rozważą przeniesienie uczniów z niedźwiadnej tam jest wyż demograficzny i subwencja nie będzie maleć a rosnąć a liczba uczniów w szczuczynie jak w sam raz wyjdzie na plus zamiast maleć.

absolwentka wiejskie
Dodano: 2011-03-03 09:06:00
to nieprawda, ze w szkołach wiejskich jest nizszy poziom nauczania. Jestem absolwentka takiej szkoły i w niczym nie przeszkodziło mi to w zdobyciu wyższego wykształcenia- ukończyłam ajedna z lepszych uczelni państwowych, pracuje na kierowniczym stanowiisku. Moje dzieci- równiez po wiejskiej podstawówce kształcą się- jedono w liceum ogólnokształcacym w Białymstoku, drugie na Uniwersyrecie Warszwaskim. Skończcie więc wypowiadać niedorzeczne opinie na temat wiejskich podstawówek. W nich równiez pracuja wykwalifikowani nauczyciele. A na zakończenie posłużę się słowami bohatera polskie komedii obyczajowej, że P{olacy nie dzielą sie na tych ze wsi i z miasta, tylko po prostu na madrych i głupich.

>>>>.
Dodano: 2011-03-03 11:51:00
Ciekawi mnie gdzie burmistrz znajdzie pieniądze na straż miejską skoro nie może utzymać kilku szkół na wsiach

aaaa
Dodano: 2011-03-03 12:03:00
jest jeden radny pan Janiszewski co chce oddać swoją dietę roczną około 6500zł na naszą szkołę namawia pozostałych do takiego kroku to nazbiera się całkiem niezła sumka rodzice obiecują zakup paliwa na zimę ale wszyscy wyśmiewają nie zrezygnujemy tak łatwo

aaaa
Dodano: 2011-03-03 13:27:00
Jakich kilku na gminie są dwie szkoły na wsi

Michałek
Dodano: 2011-03-03 16:37:00
A co ze szkołą w Niedzwiadnej czyżby tam się opłacało utrzymać szkołę a gdzie indziej nie

xxx...
Dodano: 2011-03-03 19:17:00
W Niedźwiadnej uczy się całkiem dużo uczniów i nie opłacało by się dowozić ich do Szczuczyna. Szkoła posiada duży i nowocześnie zagospodarowany budynek, o sali gimnastycznej nie wspomnę. Nie porównanie (bez urazy) do Bzur.

tomcio
Dodano: 2011-03-03 21:28:00
W Bzurach jest bardzo dobra szkoła i nie powinni jej zamykać!

!!!
Dodano: 2011-03-04 12:39:00
DO ,,absolwentka wiejskie"...bo tak właśnie się podpisałaś,a w treści piszesz,że uczyłaś się w wiejskiej szkole i masz jakieś tam wykształcenie.Masz rację...jakieś tam,bo pisząc robisz byk na byku,a w każdym twoim zdaniu jest kilka wyrazów napisanych błędnie.Więc nie ośmieszaj się i lepiej już nic nie pisz ,,wiejski studencie" ;D Twoja wypowiedź i zawarte w niej błędy świadczą o BARDZO!!!niskim poziomie nauczania na wsi...

mała
Dodano: 2011-03-04 12:50:00
Nie wiem czy dobrze rozumiem...czy do tej szkoły chodzi 36 uczniów ,w sumie,do klas 1-6??? Bez jaj-to wychodzi 6 uczniów w klasie.Niezły numer .brak mi słów ...baaa -dawno się tak nie ubawiłem.

Mieszkanka Niedźwiad
Dodano: 2011-03-04 16:04:00
odnośnie szkoły w Niedźwiadnej- w dyspozycji uczniów jest 6 sal lekcyjnych bogato wyposażonych w środki dydaktyczne i audiowizualne- łącznie z komputerami w klasach, świetlica, a w niej m.in.sprzęt rtv , piłkarzyki, bilard, gry, przybory plastyczne no i rzecz jasna zajęcia z dziecmi, biblioteka wraz z czytelnią, nowoczesna pracownia komputerowa z dostępem do internetu- komputery pracuja w sieci, oprócz tego dwa łącza internetowe- pracownia polonistyczna i biblioteka, stołówka- z obiadem oczywiście, sala gimnastyczna z zapleczem (sprzęt sportowy, przebieralnie), odpowiednio utrzymane boisko szkolne. Wszystko to nie spadło z nieba, tylko wymagało pracy i zangażowania ze strony rodziców ( to dzieki nim w Niedźwiadnej powstał nowy budynek szkolny), dyrektora oraz nauczycieli. W ubiegłym roku szkoła otrzymałą honorowy certyfikat "Szkoła bezpieczna i przyjazna dzieciom", uczniowie odnoszą szereg sukcesów na płaszczyźnie sportowej i dydaktycznej.Organizowane są wycieczki nie tylko krajowe- oczywiscie dla uczniów. Te wszystkie osoby, którym sen z powiek spędza pytanie, dlaczego jeszcze nie zamknieto szkoły w Niedźwiadnej, niech po prostu blizej ja poznają.

yyy
Dodano: 2011-03-04 16:42:00
Żenujące jest ciągłe czepianie się niskiego poziomu nauczania w wiejskich szkołach. Może by tak warto się zasatanowic nad tym , co się pisze i czy się nie obraża innych.

absolwentka
Dodano: 2011-03-04 16:47:00
DO iii: nie napisałam "jakieś tam", lecz konkretnie "wyższe". Co do błędów, czy jak ty to z polotem nazywasz- "byków", to nie zauważyłam. Najpierw należy pomysle, a potem dopiero wypowiada się na jakikolwiek temat, a przede wszystkim nikogo nie obrażac.

duży
Dodano: 2011-03-04 17:34:00
mała masz kłopoty z tożsamością?...ale się ubawiłem.

Iwona
Dodano: 2011-03-04 20:24:00
Ty !!! już się lepiej nie udzielaj, bo tylko wszystkich obrażasz. Wielki mądrala po "miejskiej szkole.. weź zastanów się !! Niby inteligentny człowiek, a takie poglądy, ze na wsi to sami idioci ... To Ty się nie ośmieszaj ... ha ha ha Tobie prosto w Twarz!

xyz
Dodano: 2011-03-04 20:28:00
myślę że ważniejsza jest szkoła niż jakaś tam świetlica, słuchajcie to chodzi o sprzedaż tego budynku i zgarnięcie kasy jakiś kumpel tego potrzebuje, wy nie pozwalacie, trzymam za was kciuki i za waszą szkołę.Nie chciejcie świetlicy, bo to będzie dom schadzek dla pijaków, wasze dzieci będą cierpieć, nie wierzcie słowom Burmistrza i jego radnych oni już raz was okłamali. stańcie na wysokości zadania iratujcie swoją szkołę

xxx...
Dodano: 2011-03-05 16:55:00
Czepiają się do szkół na wsi chociaż nie wiedzą co się dzieje w miastach...dzieci przynoszą alkohol do szkół w butelce po soczku....to przynajmniej nauczyciele dają radę upilnować dzieci !!!

anonimowy
Dodano: 2011-03-06 14:03:00
To dzieciak ze wsi przyniósł ten alkohol, przykład miał chyba od rodziców, że na takie imprezy przynosi się trunki. A tu halt i belfry szybko wyniuchały zagrożenie. Brawo że wśród tylu dzieciaków udało im się wykryć "niby podchmielonych", chyba mają alkomaty w nosach :))))

abc
Dodano: 2011-03-07 13:15:00
tak Panie Anonimowy dziecko z niećkowa przyniosło alkohol ale nauczyciele nic by nie wiedzieli gdyby jedno z innych dzieci nie doniosło dla nich. nie ma co się szczycić!!! to nie nauczyciele zwrócili uwagę na ten fakt. nie mieli aż tak wyczulonych nosów a jedynie uszy!!!

nz
Dodano: 2011-03-09 21:12:00
proszę mi powiedzieć w jaki sposób można udzielić odpowiedzi na powyższy temat jeżeli " cenzura" nie zamieszcza tego co napisałem. Nie było w mojej wypowiedzi jakichkolwiek wulgaryzmów czy kłamstw. Zamieszczacie tylko pochwały ?

Arek
Dodano: 2011-04-04 20:58:00
Szkoła zamknięta .Nie pomogły żadne argumenty żeby szkoła została .!!

nz
Dodano: 2011-09-02 20:48:00
Wszystkim wszystkowiedzącym zrobiono psikusa, bo okazało się że Szkoła Podstawowa w Bzurach w dalszym ciągu istnieje.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: