czwartek, 28 września 2023

Budowa domu

W najbliższym czasie mysle o budowie domu, co myslicie o domu drewnianym z gotowych elementów, przyjeżdżają I montują w tydzien, czy ktos mieszka juz w takim domu?

Bal czy deska elewacyjna to też ważne. Sam dom w sobie super zapach klimat itd. Mega ekonomia w ogrzewaniu ale jakość dzisiejszego drewna no... pozostawia wiele do życzenia (w przypadku deski elewacyjnej) materiał niedosuszony w niektórych miejscach żywica wycieka a i malować trzeba bo farba się zsycha i odpada. Najbardziej dla nas sprawdzona marka to tikurilla jeśli chodzi o farbę taka z dodatkiem wosku.

Mysle ze roznica miedzy drewnianym a murowanym bedzie jedna - trwalosc.

Dom jak każdy inny,nam drewniany składali 3 dni mimo że nie był z gotowych elementów;)

Mojej córce dom budowali górale z własnego drewna. Przywieźli gotowe elementy. Córka mega zadowolona. Koszt jest ogromny ale domek super

..... nie myśl za dużo, bo nie masz pojęcia o czym piszesz. Trwałość domu w dużej mierze zależy od jego użytkownika, a nie technologii w jakiej powstał, poza tym na podlasiu jest wiele domów drewnianych, które mogą zawstydzić nie jednego pustaka swoim wiekiem i trwałością.
Podstawowa różnica między domem drewnianym, a murowanym jest taka, że drewno z upływem czasu i pod naporem natury pracuje i oddycha, a mur pęka.
Pawel, jeśli firma która wykonuje ten dom zna się na rzeczy, to na pewno będziesz zadowolony z efektu. W tego typu konstrukcjach ważne jest dokładne wykonanie fundamentów bądź słupów na których zostanie posadowiony dom, gdyż od tego będzie zależeć dokładność spasowania elementów przy montażu gotowej konstrukcji.

Ale będziesz ten dom użytkował na codzien czy to letniak ? Jako letniak spoko, ale pierwsza zima o otworzysz oczy.

do redakcji to są dobre domy

tu nie ma sensu pisać o dobrych ofertach , bo są usuwane

Tylko nie tikurilla.sie nie nadaje

Nie ocieplisz steropianem.

Moi znajomi mają dom modułowy, postawiony z gotowych elementów. Mieszkają tam cały rok. Wszystko jest elektryczne, w suficie są nawiewy/wywietrzniki służące do ogrzewania pomieszczenia. Nie korzystają z tego, zimą dogrzewają się klimatyzacją. Super sprawa. Jeśli chodzi o koszty prądu nie jestem z tym zorientowany, aczkolwiek mają panele solarne na posesji.

Mój kuzyn postawił taki dom, mega żałuje. Trwałość a jakość elementów pozostawia wiele do życzenia. Jako letniak zdaje rezultat, jako całoroczny za żadne pieniądze

Domów drewnianych nie ociepla się styropianem bo nie oddaje wilgoci a wełna elewacyjna. Mam dom budowany metoda szkieletowa i również to nie prawda że jest zimny. Wszyscy którzy nas odwiedzają są w szoku że w domu jest bardzo ciepło i jest szczelny. Jeśli nie spartoli się w czasie budowy to jest o wiele lepszy od domu murowanego.

Znajomi mieszkają, mówią że to jak w szopie mieszkasz wszystko ruchome i słabo się trzyma kupy

Dom szkieletowy jest ok, ale myślę że taniej i (lepiej?) wypada z suporexa.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.