Dystrybucja węgla. Obowiązek rządu czy samorządu?

W trudnych wojennych czasach, troska o Polskę i Polaków to obowiązek włodarzy od szczebla najwyższego , do najniższego. Tak ślubowali i za to biorą nie małe wynagrodzenie. Uważacie , że do dystrybucji węgla powinni się włączyć samorządy ?

A samorządy mają wziąć węgiel z portu a nasz na 200 lat pod ziemią będzie lezał. Wzięli kasę z uni za ograniczenie wydobycia i zamykanie kopalń a teraz szukają kto za nich weźmie odpowiedzialność. No tak wina Tuska a akurat Tusk nie ma nic do gadania od 7 lat lub lepiej. .

samorządy dostają pieniądze od Państwa i niech wykażą się a nie tylko szarfy przecinać ! Mamy PEC i wszystko jasne może sprzedawać węgiel

oczywiście tak, wszystkie ręce na pokład.

Do Edka. Czy Ty zawsze musisz szerzyć rządowy pijar? To nie jest zadanie samorządu lecz rządu. Rząd nas okłamał, a teraz sobie z tym nie radzi i szuka kozła ofiarnego. Później jak coś nie wypali, to zwali winę na samorządy. Czy ty człowieku naprawdę jesteś aż tak wąsko i krótko wzroczny?

3 grudnia 2018. Andrzej Duda na COP24 w Katowicach: Mamy węgla jeszcze na 200 lat. Niecałe 4 lat rządów PiS i nie ma węgla. Podobno "wystarczyło nie kraść", a teraz samorządy mają odpowiadać za rządy PiS?

Skoro wszystkie ręce na pokład to może wojsko? Może PKP? Jednak nie, mają być zaangażowane tylko samorządy. Morawiecki i Moskwa mowili ze węgiel bedzie, aby nie kupować po 2000 będzie tani na jesieni. Mamy jesień i gdzie tani węgiel? Teraz ma go zapewnić samorząd?

Daro, masz rację, rząd Donalda Tuska i Ewy Kopacz nas okłamał. Zgodził się na zamykanie kopalń i opłaty za emisje. Nie pamiętasz !!!

Na gwałt szukają kozła ofiarnego, na którego można skierować gniew ludu

a zapomnieliście o Zarządzie Dróg Powiatowych , to jednostka samorzadu, mają kotłownie, pomieszczenia na węgiel niech sie wykażą a nie tylko sie fotografowac i wstegi przecinac

Dobry chwyt propagandowy.

Jak zwykle platforma i jej działacze poplecznicy mają ze wszystkim problem tak jaki ich 8 letnie rządy jedno wielkie nieporozumienie! Przecież oni za węgiel nie będą umierać!

Od tego są samorządy. To nie jest prywatny twór tylko mają z Państwem mówić jednym głosem

Oczywiście lewicowe samorządy będą to bojkotować żeby dyskredytować rząd ale Ci potrzebujący i kopnięci w 4 litery przez swoje samorządy podziękują im przy wyborach samorządowych. Ludzi nie obchodzi przepychanka polityków, a to aby mieć co do pieca włożyć.

samorządowcy z platformy płaczą że nie mają pieniędzy na przyjmowanie węgla a tymczasem Truskolawski z Białegostoku postawił mini szalet za 400 tys zł . Mają rozmach skur..... jak to mówił Siara !

Latawiec. Przecież TEN nierząd nie znosi PANICZNIE samorządów. Prezes wszystkich prezesów SAM chce mieć kontrolę nad wszystkim. I ten chwyt JEST początkiem końca?

Latawiec. Przecież TEN nierząd nie znosi PANICZNIE samorządów. Prezes wszystkich prezesów SAM chce mieć kontrolę nad wszystkim. I ten chwyt JEST początkiem końca?

Panie Edku, dlaczego samorządy mają zajmować się sprzedażą węgla, skoro są składy węgla, które mają odpowiednie place, wagi, sprzęt do transportu, załadunku i rozładunku? Samorządy musiałyby się w to wszystko zaopatrzyć a to kosztuje (czyli będą musieli podnieść nam podatki, np. gruntowy) . W tej propozycji rządu nie ma sensu i logiki. Jest to szukanie kozła ofiarnego, by móc zrzucić winę z siebie na innych. Pozdrawiam cieplutko. Ps. Warto myśleć samodzielnie a nie na siłę "wciskać kit" gdzieś zasłyszany.

Nazbieram chrustu i będe biegał to będzie mi ciepło. Na zdrowie wyjdzie. Hi hi.

Przecież tu nie chodzi o ciepło węgiel i zabezpieczenie przed zimą To jest platforma tu jest polityka trzeba pokazać że rządzący są źli a my będziemy najlepsi. przywiozą węgiel platformie też będzie źle Cokolwiek będzie zdobione będzie źle

Rząd PiS również zamykał kopalnie. W ostatnich latach dostał ok. 60 mld zł. z handlu emisjami, które powinien przeznaczyć np. na odnawialne źródła energii, remont sieci przesyłowych itd. Gdzie są te pieniądze??? Dlaczego politycy PiS unikają tego tematu jak diabeł święconej wody??? Ten rząd czego się nie dotknie to sp ...i, a Sasin to ikona nieudacznictwa (próba zmiany okręgów wyborczych, wybory kopertowe itd.).

Edek, jesteś jak ciemna strona mózgu.

Mnie zdumiewa lekkość z jaką wybiela się rządzących. KPO nie ma bo UE nie będzie nam mówić jak mamy organizować sądy, jednak w sprawach energetyki nie mamy węgla bo UE kazała likwidować kopalnie więc likwidowaliśmy. Jak PiS wyciągał nagrania od Sowy to były prawdziwe, skandaliczne i złamały kilka karier, jak pojawiły się maile Dworczyka i Obajtka to atak Rosjan rękoma opozycji na rząd fałszywymi informacjami. Jak PiS atakował PO za brak zabezpieczenia socjalnego to była walka o obywateli, jak PO krytykuje PiS za wysokie ceny węgla to brudna gra polityczna. Może jednak trochę obiektywizmu i choć w jednej sprawie przyznajcie, że jak ktoś rządzi 7 lat to jednak brał za coś odpowiedzialność i sprawy które poszły nie tak są winą rządu, czy to z winy zaniechań czy to krótkowzroczności.

Warto zapoznać się z Zadaniami i obowiązkami samorządów. Niech samorządy zajmą się swoimi obowiązkami a nie polityką

XYZ masz rację. Ciemny lud wszystko kupi. Edkowi prezes powie, że śnieg jest czarny to ten będzie wierzył. Czy samorząd dysponuje samochodami do transportu węgla, wagami, składali, ładowarkami do załadunku i ludźmi? To trzeba kupić, lub wynająć lub zlecić. Wszystko to kosztuje i za to samorząd zapłaci z własnej kieszeni. Ludzie, którzy założyli firmy, zainwestowali w kupno sprzętu do handlu węglem i płacili podatki zostaną teraz wydymani przez rząd. Niech bankrutują. Skąd samorząd ma wziąć kasę na to wszystko. Może PUK będzie transportować węgiel śmieciarkami? Tylko potem nie płacicie, że wywóz śmieci wzrósł 800 procent. Może PEC poniesie te koszty i podniesie koszty ogrzewania o 600 procent jak spółki rządowe energię elektryczną dla firm od nowego roku. Sprawdza się powodzenie szewc zawinił kowala powiesili. Teraz samorządy będą odpowiadać za nieudolność rządu. Może Sasin weźmie pieniądza wydane na wybory kopertowe i zorganizuje dystrybucje węgla. Nie wspomnę o 4mld na tv PiS.

edek ty wcale sie nie udzielaj zero rozumu lepiej wez sie do roboty

Pozdrawiam czytających ale nie komentujących. E grajewo i stali uczestnicy forum,zapewniają dużą dawkę śmiechu i potwierdzają że puki nie było internetu tylko rodzina wiedziała żeś głupi.

Ignacy hihi!.. "puki nie było internetu tylko rodzina wiedziała żeś głupi."- slowa "puki" i "żeś

Sadzić drzewa, przecinać wstążki,to umieją? Do roboty!

A nie prościej byłoby po prostu znieść vat z węgla? To jest aż 23%! Po co poruszać cały kraj jak wystarczy taki ruch - nie wierzę, że samorządy dadzą radę, popatrzeć tylko ile tego trzeba rozwieść. W grajewie jest chyba z 5 składów węgla i każdy ma co robić. Jak ma ogarnąć to wszystko załóżmy PEC? Nie do ogarnięcia.

@Ignacy hihi. Zacytuje slowa wielkiego Polaka Stanislawa Lema "Dopoki nie skorzystalem z internetu, nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow" Milych snow

To słowa Stanisława Lema ??? A kiedy je wypowiedział ??? Podaj źródło swoich informacji.

Strarosta Remfeld na pewno z wiejskiej przywizie wungiel!

Ale macie temat PiSowcy,

edek - to nie nasz wojna i za brak węgla odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie rząd. Pomijając kwestię importu to oni się zgodzili na unijne ograniczenie wydobycia i od lat cały czas je zmniejszają...

Która gmina to szybciej zrobi, skorzystają mieszkańcy, władze powinni nie czekać zima się zbliża. Pozostawić animozje my i oni.

Ignacy hihi po Twoim wpisie rodzina właśnie się dowiedziala i wszyscy czytający ten post.

Mniejsze gminy posprzedawały za solidarności wszystko co było gs-owskie i mają ani placów składowych, wag nic. Jak już wszystkie ręce na pokład to zaangażujmy parafie tam są spore parkingi i place, byłyby gdzie składować czarne złoto, bozia blisko, może nie byłoby kantów.

Węgiel jest ale akurat nie dla Was.

Rzadz sie ogrzeje !

Brawo edek dobrze, że przypomniałeś, bo niektórzy już zapomnieli jak było.

Polka sprzedaj mi chociaz jedna flaszke wina Tuska,prosze !!! Tez chce zyc przeszloscia i pamiecia, ze to co robi PiS, to .. i pragne widziec nasz milosciwy rzad nie tylko w rozowych kolorach!

ala robisz się już nudna z tą flaszką wina i winy tuska . Nie pij bo popadasz w obłed i alkoholizm Popatrz i przypomnij se działania rządu tuska i platformy partii założonej za niemieckie pieniądze przypominam ci.

pirat, jestes na kacu ?? aaa jednak wino Tuska ci zaszkodzilo, bo belkoczesz jakbys cala beczke wychlal.
Czlowieku od ponad siedmiu lat rzadzi PiS, a ty ciagle bredzisz o "tusku" i "platformie".
Jezeli nalezaloby isc twoich waskim tokiem rozumowania i przyjac ,ze partia PO zoszala zalozona za "niemieckie pieniadze"- choc dowodow na to nie przedstwiasz- to pro-putiniowski piSS zostal zalozony za pieniadze rosyjskie- niepradaz ? Odstaw i juz nie chlej tyle .... wez sie lepiej do nauki jezyka polskiego!

Wągiel przywiezie pop....y po w reklamówkach z biedronki

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.