Grajewo upośledzone komunikacujnie

Dlaczego Grajewo jest przez tyle lat upośledzone komunikacyjnie i władze miasta nawet nie udają, że chcą coś z tym zrobić? Jak to możliwe że taki Bargłów z liczbą ludności 4 razy mniejszą niż Grajewo ma obwodnicę a tutaj nawet nie próbowano zrobić jakichkolwiek planów obwodnicy ? Czy władze miasta nie mają samochodów czy w godzinach 7-9 i 15-17 poruszają się pieszo bo wiedzą że przejazd przez miasto zajmie im więcej niż trasa z Rajgrodu do Augustowa...?

Przejezdny otworzą S i pozbędziemy się 95 % Tirów Wtedy będzie spokój

Plany obwodnicy istnieją od 20 lat! Tylko każdemu z włodarzy brak chyba odwagi na realizację...

Piszesz o budowie obwodnicy jak gdyby to bylo cos łatwego do zrealizowania. Mieszkancy Barglowa nie chcieli obwodnicy .Protestowali , bo obwodnica przechodzila przez ich pola , łąki . Wybudowany tam 4 wiadukty ponad drogami. Naokolo Grajewa tez mieszkaja ludzie , maja domy itd . Budowa obwodnicy to nie jest nic prostego...

Grajewo zakorkowane jest i niema co tu ukrywać...

Cierpliwiści,otworzą VIA Balticę i problem zginie.

To generalna dyrekcja ustala organizację ruchu na drogach krajowych, jak byś nie zauważył to przez Grajewo przebiegają główne szlaki komunikacyjne co wiąże się z większym natężeniem ruchu plus dodatkowo przejazd kolejowy. Jak nie potrafisz ominąć krajówki to stój w 15minutowym korku i dalej sobie wmawiaj, że to miasto jest upośledzone, a nie Ty.

Bargłów 4 razy mniejsza liczba ludności? Jak żeś to policzył. W Bargłowie Kościelnym mieszka niecałe 1000 osób. Obwodnica tej wsi, bo to nie jest miasto, to jeden z największych przekrętów w skali kraju. Aby ominąć kilka domostw wydano dobrych już kilka lat temu ponad 200 mln PLN - przy inflacji sponsorowanej przez PiS, na dzisiejsze to pewnie z pół miliarda.

A można pomyśleć o komunikacji miejskiej bo odległość z os. Południe np do liceum na drugim końcu miasta wcale nie jest mała,....a uczniowie wracają późno z zajęć.

Lelek, myslisz że aż 95%?
Busem Bokiem jak ktoś nie znający okolicy i jadący pierwszy raz z Ełku do Białegostoku lub Augustowa do Łomży ma ominąć grajewo? co to w ogóle za myślenie jest? po za tym od strony Rajgrodu trzeba w którymś miejscu przejechać przez rzekę, a jeden z mostów którym dało się ominąć centrum jest w remoncie.
Antek, faktycznie nie doczytałem że te 5tys mieszkańców to cała gmina ma ;>
Anna, obudowa obwodnicy nie jest łatwa, ale miasto w którym krzyżują się drogi krajowe które prowadzą do stolicy województwa i dwóch większych miast powinno mieć możliwość objazdu centrum nie przez osiedla...

Antek ma rację Obwodnica Bargłowa na szybko zrobiony przekręt przez PO na odchodne Projektant miał fantazję z sygnalizacja świetlna na obwodnicy

Myślałem że upośledzone komunikacyjnie bo przystanku autobusowego nie ma, że po 16 tylko dwa pociągi z Białegostoku do Grajewa jeżdżą, i to w 1:20. A tu że samochodem wolno po mieście się jeździ. Miasto 4km/4km i wszędzie samochodem trzeba jechać.

Zamiast obwodnicy Grajewo bedzie mialo wiadukt przez cale miasto, tylko co bedzie jak sie zawali tak jak w KOSZALINIE.?

Wiadukt w Koszalinie był nieczynny i przeznaczony do rozbiorki, więc nie ma co siać paniki ,że akurat w Grajewie też wiadukt sie zawali.

..upośledzone komunikacyjnie to PRAWDA !!!...... dworca PKP nie ma,!!! kasy biletowej nie ma !!!, za to zabytkowy budynek z nowymi oknami straszy od lat!!!!.....wieje pustką i brakiem władzy w Grajewie, widać to tez z okien przejażdżających pociągów......nie ma tez dworca a nawet przystanku z prawdziwego zdarzenia dla PKS, trzeba czekać na deszczu i chłodzie!!!!!..wstyd włodarze miasta!!!!!!....może ktoś mi powie czy jest gdzieś takie miasto powiatowe z takim zadupiem komunikacyjnym jak Grajewo??????.......mamy XXI wiek, park Solidarności i kaczkomaty to naprawdę za mało!!!!!!!!.....WSTYD!!!!......

pasażerkaa ... Masz rację. Kaczkomaty zamiast dworca, przejścia dla pieszych ze światełkami zamiast obwodnicy ;) Aż chciałoby się powiedzieć: więcej igrzysk niż chleba.

To że W Grajewie nie ma komunikacji miejskiej to jest po prostu niebywałe. Mówi się, że małe miasto i się nie opłaci. Przepraszam bardzo, ale komunikacja miejska ma służyć I być dla wygody mieszkańców, a nie przynosić zyski dla miasta. Grajewo zaczyna się o bszarowo już w Rudzie i kon czy w okolicach Bogusz. Proszę wyobrazić sobie dojście Z końca os. Południe na dworzec kolejowy ewentualnie PKS. Nie każdego stać na samochód. Osoby starsze pokonują odległość do Urzędu Miasta, młodzież do szkół. Z os.Centrum do Inter Marsze to niemały wyczyn. Dojście do szpitala, przychodni itd. Mamy dwudziesty pierwsz wiek. Mniejsze miasta woj. Podlaskiego mają komunikację miejską i jakoś funkcjonują tylko u nas się nie opłaci.

Obwodnica naszego miasta powinna być zrobiona dawno temu, jesteśmy 15 lat opóźnieni komunikacyjnie. Jazda po Grajewie to koszmar - ciągłe korki i stres. VIA Baltica odciąży trochę ruch, ale nie zastąpi obwodnicy. Burmistrz rządzi drugą kadencję, a o obwodnicy cisza. Jeszcze puszczą przez środek Grajewa Real Baltica, to już miasto tylko do zaorania.

"pasażerkaa..." - czytam Pani wypowiedź i dochodzę do wniosku, że problemy tej mieściny już dawno przerosły potencjał i możliwości włodarzy. Pozdrawiam Panią :)

..oczywiście, brak komentarza dot komfortowej stacji PKp w Ełku !!!...a niby dlaczego nie podobał się Admin.??..nie chwalił Burmistrza, bo i za co??..za stacje w Ełku czy za brak dworca PKP w Grajewie........tylko pochlebne komentarze ukażą się na burmistrzowskim e-grajewo , szkoda,!!! a tak dobrze by wiedzieć, co mieszkańcy tak naprawdę myślą o władzy !!!!!!

Uposledzenie polega na braku Dworców..żadnego nie ma....

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.