niedziela, 26 września 2021

Aborcja obowiązkowa?

Protesty gromadzą uczestniczki i uczestników, którzy na różne sposoby wyrażają swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego. - a może inaczej trzeba zmieniać prawo. "Aborcja powinna być obowiązkowa w sytuacji gdy występują przesłanki embrio-patologicznych (eugeniczne), gwałt itd". I wtedy kobiety na wysłane życzenie (żądanie) podejmowałyby wspólnie z lekarzem decyzje o nie przerywaniu ciąży ( jeśli wywalczyłyby takie prawo). Co Ty na to ?

Dlaczego takie decyzje podejmuje się w czasie pandemii ?Dlaczego Kaczyński i PIS wysłał ludzi na ulicę ? Celowe działanie? Niszczenie Polaków i polskiej gospodarki. zamknięte cmentarze? kwiaty i znicze chyba zostaje postawić pod domy pisowcow//

Dziś w telewizji jasno powiedzieli,że za to aby aborcja była w Polsce dozwolona odprawiane są czarne msze, to jest fakt.To co dzieje się na tych protestach to wycie szatańskie. Bóg powiedział nie zabijaj i nie ma innej opcji, a ci co Boga nie uznają nie chcą Go to komu służą.Albo Bogu ,albo szatanowi i czas otworzyć oczy mamy czas próby , aż po męczeństwo wielu świętych o tym mówiło ,że w ostatnich czasach kościół będzie prześladowany jak nigdy wcześniej, szatan ma mieć przyzwolenie na swoje pięć min.Zobaczcie co się dzieje jak ludzie są bezwstydni w ubiorze, dzieci nieposłuszne, nie ma poszanowania dla drugiego człowieka.Teraz trzeba się modlić ,pościć i błagać Boga o Ducha Św. bez Ducha Św. nie zrobimy ani kroku.

Źle jak robią obostrzenia, źle jak nie robią, źle jak młodzież się uczyła, potem źle że szkoły zamknęli.Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dochodził. Ja to teraz te młodzież to właśnie poslalabym do szkoły, to przynajmniej nie włuczyli by się po ulicach , bo aż strach patrzeć co oni wyrabiaja na tych protestach , bawią się w najlepsze i jeszcze są usprawiedliwieni z zajęć przez wykładowców, nauczycieli a nawet rodziców. Niejeden tam poszedł tylko po to żeby się dobrze bawić, bo inni poszli to i ja pójdę, tylko strach pomyśleć co to się będzie teraz działo. Niejeden z tych młodych ludzi kogoś z bliskich , znajomych straci na zawsze . To czy wtedy tak im będzie wesoło.

Dlatego ze nie dają rady. Wyprowadzili ludzi i to ludzi będzie wina, że będą umierać

Gwałt? Bez przesady to powód do zabijania człowieka?? Może urodzic i oddać dziecko..to lepsze niż śmierć zdrowego dziecka przez aborcję

Anka czy ty taka głupia czy naprawdę nie rozpoznajesz złego od gorszego widać po twoim wpisie że gówno wiesz o życiu i nigdy biedy nie poznałaś spytaj może dziadków jak kiedyś było chyba że pochodzisz z rodziny sprzedawczyków to co innego

Z powodu palenia papierosów co roku umiera w Polsce ok. 67 tys. osób, czyli średniej wielkości miasto/ - i Państwo Polskie (inne też) tu "jest wyrozumiałe" - dopuszcza do obrotu "śmierć" wystarczy pobrać AKCYZĘ i nakleić informację o szkodliwości ! - I tu obywatele mają wybór? a przy aborcji już nie!? obłuda obłuda obłuda!

Do Kasia. Życzę ci tylko jednego, żeby twoja córka, wnuczka lub siostra została zgwałcona i musiała urodzić. Potem sobie to dziecko niech odda i wróci do normalnego funkcjonowania.

W tym wszystkim chodzi tylko o prawo do wyboru. Jak chcesz urodzić martwe dziecko, twoje prawo, tylko nie zmuszaj do tego osób które nie chcą tego robić. Jak chcesz urodzić dziecko z gwałtu, twoje prawo, tylko nie zmuszaj do tego osób które nie chcą tego robić. Jak masz 3 dzieci i chcesz urodzić kolejne, twoje prawo, tylko nie zmuszaj osób które w podobnej sytuacji tego nie chcą. Każdy jest inny, każdy ma inną wrażliwość, każdy ma inną perspektywę, to jednak nie jest powód aby odbierać im prawo do decyzji.

Kasia czy Ty jesteś normalna?

Do ja: w jakiej telewizji????? W trwam czy w tvp? Te telewizje maja zaiste mało wspólnego z faktami. Prezentują chore opinie, traktując ludzi jak niemyslacy samodzielnie motłoch, manipulują, przedstawiając ordynarne czerwone paski.Jakie czarne msze????? Dla was każdy kto myśli inaczej jest lewakiem lub satanistą, a ktoś kto nie wierzy w Boga z definicji - służy szatanowi.I w dużej mierze o to chodzi w tych protestach- by mieć wybór: w co wierzę, jak żyję... By żaden klecha albo prezes nie wchodził mi z buciorami do prywatności.

Polecam wszystkim żeby obejrzeli film Nieplanowane. Może wtedy przyjdzie refleksja. Nie rozumiem świat, jest tak rozwinięty że jest coś takiego jak antykoncepcja. Dlaczego skoro ktoś jest tak wyzwolony to niech zastosuje po prostu dostępne środki antykoncepcyjne. Czysta obłuda. jesteśmy chyba rozumnymi istotami. Nie neguję racji innych osób. Ale jestem katolikiem i ma prawo do swoich przekonań , mojej wiary i nikt mi nie będzie narzucał w 21 wieku o racjonalności zabijania drugiego człowieka. To nie są tematy łatwe. Każdy może mieć inne poglądy. Ale nie mówmy że uśmiercenie drugiej niewinnej istoty jest ok ( myślę tutaj o aborcji na życzenie) Bo innym tematem jest uszkodzenie płodu) Co do życzeń gwałtu od Perły. Jak można życzyć komuś drugiemu czegoś takiego, skąd w ludziach tyle zła i nienawiści. Skąd tyle zła w ludziach. Jak dla mnie odpowiedź jest tylko jedna. Każdy z nas jest czyimś dzieckiem, wnukiem. Nasi rodzice, dziadkowie podejmowali inne decyzji, chociaż żyli w czasach o wiele gorszych niż my i byli przede wszystkim prawdziwymi ludźmi. Życzę więcej empatii i refleksji nad własnym życiem które mam ktoś dał.

Do Perła.Współczuję.

Do perła: nie życz nikomu co Tobie nie miłe.

Dziecko po poczeciu nie nalezy juz do matki ale do Boga i narodu

Do perła..dzięki za życzenia!!! He. Na pewno wspomniane złowrogo wręcz brzmiące jak klątwa osoby nie usunęłyby ciąży z gwałtu. Moja rodzina ma traducje katolickie i cale szczęście w odróżnieniu do ciebie "madko" nie zabiły by swojego dziecka nawet jeśliby miało wady genetyczne.

Do Kasia, niech ciebie ktoś odda.....

Do Kasia, nie jestem madką, tylko matką. Dobra rada na przyszłość: nie bądź niczego taka bardzo pewna, bo życie zweryfikuje Twoją pewność i wtedy się mocno zdziwisz. Danuta: nie potrzebuje współczucia. Do Sabina: Kasia w poście wyżej, sama napisała, że to nic strasznego urodzić dziecko z gwałtu i je oddać. Tylko, że to tak fajnie sie mówi o kimś, trudniej się wyraża takie opinie jak sprawa dotyczy właśnie córki, siostry, wnuczki, czy nas samych.

Do wiem: naprawdę tak myślisz, czy wyprano Ci mózg? A możesz podać PESEL jakiegoś dziecka po poczęciu, które rzekomo należy do narodu? To jakiś koszmar! Myślenie gorsze od komuny...

Do Kasia. Zazdroszczę Ci siły i odwagi. Ja nie wyobrażam sobie, żeby po gwałcie ( bólu, upkorzeniu, poniżeniu) nosić w sobie życie gwałciciela, oprawcy, kata. Wylądowalabym chyba w psychiatryku, gdybym musiała na siłę urodzić. Czasami mam wrażenie, że niektórzy piszą coś tylko, żeby napisać.

Do Wiem. Nie wszyscy wierzą istnienie Twojego Boga

Do niedzielny: Kościół Katolicki zabrania stosowania środków antykoncepcyjnych. Inne kościoły, w tym Cerkiew Prawosławna, tego nie zabraniają.

Niedzielny polecam film TYLKO NIE MÓW NIKOMU

Przez 27 lat był względny kompromis. Nie było źle, nie było tez idealnie, ale jakoś funkcjonowało. Po co było to ruszać.

Kasiu, jak sama piszesz TWOJA rodzina nie zrobiła by tego, czy tamtego.I super, nikt Cię do tego nie zmusza.Ale Twój wybór nie musi być wyborem innych ludzi. Czy to tak trudno pojąć???

Widac , ze w Grajewie sa jeszcze madre Panie/kobiety, a nie same "Kasie"- wypisujace bzdury.
Pozdrawiam wszystkie Panie walaczace o swoje prawa i przylaczam sie do protestow!!!

A co z niepelnosprawnymi, którzy już są na swiecie i walcza o przetrwanie bo Państwo nie pozwala na godne zycie i rehabilitacje? Ochrona zycia konczy sie po porodzie? Ci za i przeciw aborcji może w jakikolwiek sposób wesprą te osoby.
Ponadto nie wszyscy sa osobami wierzącymi, szanujmy to. Przez 27 lat nie zmieniali ustawy, teraz nagle to wyciągają, po co? Nikt moim zdaniem nie powinien mieć prawa do decyzji jaką podejmą rodzice, którzy mają informację o ciężkiej wadzie swojego dziecka...Czy pomyśleliście o tym, że przy nakazie urodzenia takiego dziecka może ono trafić do ośrodka w którym chyba wszyscy zdają sobie sprawę warunki są jakie są i na pewno nie zapewni im to takiego wsparcia jak dom rodzinny. Chcecie miec na sumieniu krzywdę tego dziecka?...... A kościół, który btw prowadził agitację polityczną i bardzo chętnie popierał partię rządzącą po co?

Kasia, załóżmy taka hipoteze, ze w akcie gwaltu zaszlabys w ciaze i zdecydowalbys sie to dziecko urodzic i oddac do adopcji , co bys zrobiła w momencie, jesli to twoje dziecko juz jako dorosla osoba szukaloby swoich prawdziwych rodziców i dowiedzialoby sie prawdy ? Co bys wtedy powiedziała ?


Wybór, a nie zakaz?

Polacy, ktoś tu nieopatrznie rozumie to hasło. Chcę się z Wami podzielić pewnym spostrzeżeniem. Gdyby chodziło o taki dylemat jak ,,wybór, a nie zakaz" , to każdą życiową okoliczność w jakiej się znajdziemy można do tego przyporządkować i się tym usprawiedliwić. Podam 3 banalne przykłady:

1. Ktoś jedzie samochodem. Prawo nakazuje jechać 50. Ktoś jedzie 100. Bo ma wybór.

2. Ktoś jest w sklepie. Prawo zakazuje kraść. Ktoś kradnie. Bo ma wybór.

3. Ktoś ma zarządzone alimenty. Prawo nakazuje je płacić. Ktoś nie płaci. Bo ma wybór.

Itd.itp.

Teraz widzimy, że to sformułowanie jest kuriozalne, bo nielogiczne. Dlatego przestańmy się nim posługiwać i traktować jako argument, bo nim nie jest. Nie łudźmy się. To nie chodzi o wybór, zakaz czy coś innego. W tym całym proteście chodzi o aborcję na życzenie. A jak przejdzie, to eutanazję. I co jeszcze?...

Czy katolik w takim razie może brać udział w tych protestach?

Nie może. Ponieważ tu chodzi o aborcję. A my, jako katolicy jesteśmy przeciwni wszelkiej aborcji. I to nie jest mój wymysł tylko Ewangelia. SORRY.

A Wy - co myślicie o tej całej sytuacji? Jak ją postrzegacie? Jakie macie refleksje?

Nie rozumiem o co macie problem katopsychole? Jeżeli tak sobie gębę wycieracie Bogiem, to czemu nie wyjdziecie po prostu z założenia, że ten, który na własne życzenie dokona aborcji, będzie się wiecznie smażył w piekle? Czyżby piekła nie było, a może wątpicie w swoją ślepą wiarę? Skoro to takie boskie, to zostawmy to Bogu, a nie regulujmy prawem. Niech jeden z drugim żyją z sumieniem zakrwawionym krwią nienarodzonych dzieci, a potem niech się smażą w piekle. Przecież dobrowolna aborcja, nie oznacza, że jesteś zmuszony ją robić. Co was to interesuje? Zajmijcie się swoim życiem, bo chyba go nie macie, albo jest tak nudne, że musicie zajmować się życiem innych.

Ja mam takie pytanie jacy katolicy dyktuja nam prawo corka Kaczynskiego 3ch mezow, Kuchcinski, Glinski, Czarnecki, Kurski drugie zony,Mazurek, Krynicka, Zalewska, Terlecki rozwiedzeni i szereg innych, Jaroslaw z kotem nigdy nie mial zony i dzieci. Co moga powiewdziec biskupi i ksieza na temat rodziny jak sami nie maja, a na slubach kosielnych przyjmuja przysiege co Bog polaczy to czlowiek nie ma prawa rozlaczyc, to dlaczego udzielaja drugi slub ??. Jak dla biskupa czy ksiedza dasz smazone jajko to on nie zje bo to poczety kurczak trzeba do jajka dolozyc jeszcze boczku. Moim zdaniem kazda kobieta ma prawo do aborcji to jest jej sprawa osobista i ona decyduje nikt inny. Jeszcze jedno ile dzieci kalekich i niepelnosrawych adoptowali czlonkowie PiSu, te dzieci puki zyja rodzice to jeszcze maja jakas opieke a w razie przewleklych chorob to musza szukac pieniedzy na zbiurkach u ludzi, a gdzie jest PiSland Rzad i Kosciol. W tej chwili to PiSlandu rzad ma wiecej limuzyn jak w calej Polsce karetek pogotowia i jeszcze kupuje 300 limuzyn. Od 1989 r powstalo 7 szpitali i 1365 kosciolow to jeszcze malo trzeba wiecej tylko kto ma placic, Polska nie jest krowa dojna, gdzie zaklady pracy OOOOOOO.

Do wybór nie zakaz. 1 Ja przekraczam prędkość, ja ponoszę kosekwencję nie Ty. 2 Ja kradne, ja ponoszę konsekwencję nie Ty. 3 ja nie płacę alimentów, ja ponoszę konsekwencje nie Ty. Cokolwiek ja robię Ty nie ponosisz za to kary, tylko Ja. Ja decyduje się na usunięcie ciąży obarczonej licznymi wadami, Ja ponosze konsekwencje mojego czynu i to moje sumienie nie Twoje. Ja decyduje się na urodzenie niepełnosprawnego dziecka, Ja będę z nim do końca jego lub moich chwil,a nie Ty. Niech każdy zajmie się sobą i swoim życiem. W tym calym protescie nie chodzi o aborcję na życzenie, ale żeby bylo tak jak to funkcjonowało do tej pory. Po co było to ruszać, jaki był w tym cel? Przez 27 lat nikomu nie przeszkadzalo, a teraz nagle zaczęło. Wez też pod uwage że nie wszyscy są katolikami

Wybór nie zakaz- niech kazdy sie martwi o wlasne "cztery litery"- dotyczy to was "porzadnych", ktaolikow oraz kosciola , ktoremu tak bardzo zalezy na tym , by spoleczenstwo bylo wychowane po katolicku !
Zboczency w sutannie i skrajni prawicowcy decyduja o wartosciach rodzinnych i aborcji w tym kraju, ktora powinna byc wolnym wyborem w normalnym swieckim panstwie !

Wybór nie zakaz, nie tylko te 3 przyklady, ktore podjasze sa banalne ,lecz caly twoj wpis jest poprostu jednym wielkim banalem !

"Naród, który zabija własne dzieci,
jest narodem bez przyszłości.
Naród, który zamiast bronić bezbronnych, sięga po aparat aborcji, będzie nosił w przyszłości ciężar tych zbrodni.
Narody,które mają dziś nowe obozy zagłady,to te narody, które dopuszczają zbrodnie na nienarodzonych"
- św.Jan Paweł II, papież

Niech sie Emilewicz odwali sie od kobiet, niech pilnuje swego MEZA bo jest podejrzany o sprawy kryminalne.

Seba- tyle zbrodni ile kosciol katolicki ma na swoim sumieniu nie da sie porownac z ochrona zygoty to sa przestepstwa na skale swiatowa , ktorych sie nie da wymazac z historii!!!

Renata- bardzo madra i rzeczowa riposta,ktora swiadczy ,ze jestes inteligentna osoba !!!

Ludzie co wy z tym kościołem , to nie kościół napisał konstytucje W 1993 r, tylko wasza kochana lewica to oni zapisali to w konstytucji nie kościół. I żeby wprowadzić aborcję na życzenie to trzeba zmienić to w konstytucji . Ani PiS ani PO ani nawet lewica nie może tego zrobić samodzielnie tylko większością . Więc nie wiem po co walczycie z kościołem on nie ma wpływu na to . . Żadna wiara nie poprze aborcji i kościół nigdy się z tym nie krył od zawsze jest to grzechem ktory dotyczy tylko katolików, więc po co niewierzący tak się bulwersuja. Jest to indywidualna sprawa każdego państwa. Tak samo jak i zapis w konstytucji o małżeństwie kobiety i mężczyzny. I żeby wprowadzić malzensta tej samej płci, też trzeba to zmienić w konstytucji a nie toczyć wojnę z kościołem albo rządem A że nasi posłowie w żadnej sprawie nie mogą dojść do porozumienia , więc zmiana konstytucji może być tylko marzeniem . Ale kochani obrońcy Konstyucji powinni o tym wiedzieć. Jeszcze niedawno tak o nia walczyli.

Pokolenie śmierci dziś dzieci za parę lat rodzicow bo nie wygodni.
Wam rodzice dali szansę.
Niech Wam Bóg błogosławi i dotyka swoją miłością otwiera wasze serca na Miłość wtedy wszystko zakumacie.

Do a
Tak kościół ma na swoim sumieniu zbrodnie ale dlaczego?Bo kosciol to my grzesznicy tak jak ja i ci co walcza teraz za aborcja.Kazdy jest grzesznikiem i kościół pomaga nam w oczyszczaniu się z grzechu.To zależy od nas czy podejmiemy ta walka z grzechem.A Jezus nas kocha i chce zbawić każdego z nas czeka na nas w kościele właśnie.Czeka pomimo brudu,poronienia i niedoskonałości.Taki Kościół kocha Jezus kościół realny a nie Kościół naszych marzan.

Pytanie za 100 pkt. Kto wogole czytał postanowienie trybunału ? Polecam przeczytać później protestować i się wypowiadać .

Edyta- ja o chlebie - ty (o watpliwym niebie) piszesz bzdury, ktorych nie da sie przelozyc na realia , bo nie maja odziewrciedlenia w normalnym zyciu.
Modl sie o te twoje zbawienie i zycie wieczne i o wszystko inne co jeszcze wam szamani wymysla i pozol zyc innym w normalnym, realnym swiecie !!

Brawo to teraz
Kto z protestów na Grajewie za wolontariusza do szpitala covidowego Grajewskiego
Hop hop hop
Pokażcie siłę i odwagę
w was ona jest!!!

Abc- Jezeli kosciol nie chce aborcji to niech uczy swoich katolikow a nie miesza sie do polityki i innych wyznan, kazdy ma swoje sumienie i podejmuje decyzje. Konstytucja 3 Kaja zostala obalona przez Polskich Biskupow i Ksiezy a byla druga po konstytucji Amerykanskiej ktora obowiazuje do dzisiaj i nikt jej nie zmienia, tylko naszym Biskupom nie pasuje nasza bo za molo maja wladzy i pieniedzy chca stac ponad prawem. Moze tak policzyc jak przestrzegaja nauke koscola sami wierni ile przerwali ciaz, niech zaczna od siebie a nie pouczac innych i zmieniac prawo, jezeli sa katolikami to niech postepuja tak jak nakazuje im wiara i nie narzucaja swojej wiary innym.

Dagmara- i czego to dowodzi? Prostesty sa slusze i basta - madre dziewczyny i panie /kobiety- nie chca kato-talibanu , bez wzegledu na to co jest napisane w tym kato-pislamskim postanowieniu trybunalu !!!

A... Aborcja nadal jest dopuszczalna jeśli jest zagrożone życie matki lub ciąża z gwałtu . Ustawa nie jest nowa a jeszcze z lat 90. Kwestia nad którą głosował trybunał dotyczy przede wszystkim aborcji dzieci z zespołem Downa oraz innymi chorobami które również przy zagrożeniu życia kobiety dopuszcza aborcję .Jestem za wolnym wyborem oczywiście dlatego że każdy ma swoje sumienie. I żeby było jasne nie jestem za żadną z partii rządzących bo każda z nich ma w interesie swoje dobro nie obywateli. A ludzie sami nakręcają się między sobą,sami sieją nienawiść. Więcej empatii

Marek- Z calym szacunkiem co ty porownujesz protest kobiet do wolantoriatu chyba siedzisz na ukradzionym ksizycu razem z Kaczynskim, dlaczego nie ma wolantoriatu to przypomnij sobie jak burmistrz przegrywal sprawy sadowe z pracownica MOPSU obstawil sie swoimi ludzmi to jest przyczyna i nie ma chetnych nikt nie pojdzie bo sie boi kto bedzie ich bronil ???? napewno nie sady ZIOBRY i PiSu, i burmistrz. Niech rodzina burmistrza, dzialaczy miejskich razem z fanatykami religinyjnymi wlacza sie do Wolantorjatu, w tej sytuacji pytam gdzie sa ksieza,zakonnice i zakonnicy oni powinni byc na pierwszym miejscu tak jak bylo dawniej udestempniali koscioly, klasztory na szpitale, a teraz co czekaja na pieniadze, a gdzie chorzy ???.

Dagmara- aborcja dzieci ? Wiecej emapatii wobec kogo - PiS-u i kosciola?
Ja solidaryzuje z protestujacymi, poniewaz maja racje walczac wylacznie o swoje prawa.
Z koncowa czescia Twojego komentarza zupelnie sie zgadzam , tylko nie wie o co ci chodzi z ta emaptia !

Chłopcy w spódnicach będą mówić kobietom co mogą, a co muszą.
Przypominam mam rok 2020 nie 1410. Bajki o życiu i jego ochronie proszę recytować w ciemnym pokoju w dps-ie, gdzie obsmarowane g.wnem ściany słyszą wieczny ból. nikt tu nie chce robić aborcji przed śniadaniem, katoliczki jeżeli tak im mówi wiara niech rodzą i umierają, bo reszta chce mieć wybór.

Do gorszy sort co ma protest do wolontariatu a to że przy pandemii macie wywalone na wszystkich i wszystko na wasze rodziny wasze babcie i covidusia roznosicie A potem do pomocy w szpitalu to byście mieli cykoria iść jako wolontariusz i pomoc jak w razie będzie taka potrzeba.Poszed byś czy poszla byś na pomoc?

Do gorszy sort zmiana zaczyna się od siebie.A nie spychanie na innych.

Mariola- Pan Bog dal mi wolna wole i kazdy postepuje tak jak uwaza a nie pod paragrafy cywilne ktore chca dyktowac fanatycy religijni, jak ty nie chcesz aborcji to nie rob to twoja sprawa, przed toba nikt nie musi sie tlumaczyc bo ty nie jestes bogiem tylko fanatykiem, wiare zostaw dla siebie, a nie dyktuj innm w co kto ma wiezyc napewno nie w ciebie, ja jestem katolikiem i nikomu nie dyktuje kazdy ma swoie sumienie wedlug niego postepuje, bo takie dal mu PAN BOG a nie ty. Ci co krzycza zakazac aborcji to robia najwiecej, wykozystuja BOGA to niech sami sie rozlicza ile zrobili aborcji ?????? cicho sza temat tabu nie wolno mowic.

gorszy szort- dobrze komentujesz- nalezy polac Tobie !

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.