Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Marcin
Dodano: 2016-01-23 21:14:59
Otwarto: 6989

KOD

Co myślicie o manifestacja i ludziach z K.O.D.-u? Osobiście mam ich za zmanipulowanych obywateli wykorzystywanych do celów politycznych. Chciałbym wiedzieć jak to się rozkłada w Grajewie i okolicach. Ile ludzie o nich wiedzą i co o nich sądzą.
Grzes
Dodano: 2016-01-24 07:35:00
Ja podobnie mysle, a nawet mi sie wydaje sa to ludzie PO i Petru. I na tych manifestacjach jest ich mniej niz media podaja. Przeciez wiekszoc glosowalo za PIS i dalej jest za ta polityka.

Wyborca
Dodano: 2016-01-24 08:33:00
KOD to nie są ludzie zmanipulowani. Oni umieją myśleć, umieją czytać ze zrozumieniem i wiedzą, czym grozi pozwolenie władzy na robienie wszystkim "dobrej zmiany". Do wyborów poszła połowa uprawnionych, jedna trzecia z nich głosowała na obecną władzę... Daje mi to, że jedna szósta społeczeństwa uprawnionego głosowała na PiS. Jedna szósta to nie znaczy wszyscy Polacy.

Teo
Dodano: 2016-01-24 09:30:00
19-200 w Grajewie

Kamil
Dodano: 2016-01-24 10:23:00
Marcin i Grzes, a ja, jako osoba chodząca na marsze KOD, uważam was za zmanipulowanych przez PiS i Kukiza. W przeciwieństwie do marszy organizowanych przez PiS, czy to "miesięcznice" czy wiece poparcia rządu, ulica Gagarina w Warszawie nie jest zastawiona autobusami z numerami rejestracyjnymi z całego kraju. To znaczy że na marsze KOD nikt tych ludzi nie zwozi jak na jakiś spęd, tylko sami przychodzą wyrazić swą dezaprobatę dla działań rządu.

kruk
Dodano: 2016-01-24 11:22:00
Kod.ludzie chore które chcą zaprzedać nasz kraj .

Bob
Dodano: 2016-01-24 11:46:00
Do Wyborcy. Sposób liczenia pokazuje jednoznacznie ,że własnie jestes taką osobą zmanipulowaną. A smutne jest ,ze nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.

aNNA
Dodano: 2016-01-24 12:00:00
W Polsce demokracja nie jest w żaden sposób zagrożona tylko ludzie z rządu TUSKA i KOPACZ i pan Komorowski a dlatego, że boją się ujawnienia przekrętów których na robili. ATAK jest najlepszą OBRONĄ

beata
Dodano: 2016-01-24 12:47:00
Wielce i oburzeni Kodowcy !A gdzie byli jak PO majstrowalo przy Trybunale?A gdzie byli jak Komorowski wywalil wszystkich niesprzyjajacych im dziennikarzy? Teraz "dobra zmiana" kole w oczy ale 'by żyło sie lepiej" PO to juz nie kole ? Nawet jesli PIS wybrała częśc społeczeństwa jest to znaczna częśc która dała PIS wiekszosc.Skoro KOD broni demokracji to te wybory nie były demokratyczne tak?Jak PIS chce dac 500 zł to żle ,ale jak PO dało odprawy ,premie swoim w gigantycznych kwotach to ok? Kod to nie zmanipulowani ,to śpiacy nadal ,ślepi ludzie

Bgdan
Dodano: 2016-01-24 13:00:00
Szanowny Wyborco ponieważ matematyka to twój konik to oblicz sobie ile osób głosowało na PO (jedyną i słuszną partię ), za jej rządów. Według mnie nie było to więcej niż jedna dziesiąta społeczeństwa , ale to była "prawdziwa" demokracja . Została ona stworzona w trakcie " nocnej zmiany" przez młodziutkiego pana Tuska wraz panem Pawlakiem i jeszcze jednym budowniczym . Uprzedzając pańską odpowiedż , nie jestem PiS-wcem, "jedyna i słuszna" dla mnie partia to Narodowcy RP z Marianem Kowalskim na czele, pozdrawiam.

XYZ
Dodano: 2016-01-24 14:05:00
Wyborco abyś się nie rozczarował jak będziesz nadal tak myślał. Chcę ci powiedzieć że jesteś w błędzie. Ja w ogóle nie głosowałam ale dziś zagłosowałabym za PiS

ujaK
Dodano: 2016-01-24 14:35:00
Marcin > zmanipulowany to jest Ty skoro nie potrafisz obiektywnie ocenić obecną sytuację polityczną. Boisz się ze swoimi poglądami wyjść na ulicę i zapytać wprost co ludzie sądzą o obecnie sPiSkującym rządzie. Śmiało nikt Ci krzywdy nie zrobi a na pewno sam zorientujesz się jaka to "większość w/g Grzes" aprobuje autokratyczne rządy PiS-owców.

mariusz
Dodano: 2016-01-24 16:04:00
Uczestnicy KOD to usłużni idioci, emerytowani UB-ecy, byli TW, KO, widzowie TVN 24, osoby z lewacką duszą, antyklerykałowie i anarchiści. Skrajnego lewactwa jest margines, ale idzie na to kasa. To są neobolszewicy, którzy pragną Polski w nowym Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. Ostatnio maszerowali przeciw inwigilacji internetu i ustawie o policji. Rzekomemu zamachowi PIS. W zasadzie maszerowali przeciwko ustawie autorstwa PO. Uchwalenie takowej wymagał Trybunał Konstytucyjny i PIS skopiował rozwiązania z poprzedniego projektu. A organizują to manipulanci, którym skończyły się przywileje i dostęp do koryta.

miłosz
Dodano: 2016-01-24 16:58:00
H.j teraz to paliwo może być i po 8 zł - czy już nie pamiętacie takich nagrań z podsłuchów? Jakim trzeba być idiotą żeby takich rzeczy nie pamiętać. Jaki rząd dba o nas w ten sposób? Kto ośmieli się jeszcze poprzeć rządy PO po takim czymś? Ja czekam tylko kiedy rząd PIS rozliczy Tuska za jego rządy , pewnie niedługo będzie ekstradycja słynnego króla Uni. KOD to szopka i działań Schetyny co ujawniono niedawno. Dlaczego ciągle piszą i mówią ( kolejna wpadka PO ) czego nie mówią o Pis? Bo to wielki przekręt te PO który ciągle jest wyłapywany i ujawniany.

jan
Dodano: 2016-01-24 17:55:00
Grajewo to zadupie PiS-u.

ton
Dodano: 2016-01-24 18:40:00
Do "Beata". Proszę Ciebie chociaż Ty nie zaczynaj z tym 500 zł. Mam wrażenie, że cokolwiek obecny rząd robi, to dla tych 500zł. Mamy załatwiony TK, już mieć będziemy rozmowy kontrolowane, wyższe opłaty w bankach, wyższe ceny w sklepach, wyższe składki na ZUS. Nie mamy natomiast 500zł! Nie mamy też wyższej kwoty od podatku, wyższej stawki za godzinę pracy, darmowych lekarstw dla seniorów. Już do wyjazdu za granicę szykuje się kolejna grupa, a ci, którzy Tam są, zgodnie z podpowiedzią Pana Prezydenta, nie mają po co wracać. Jeszcze trochę, t w Polsce zostaną tylko renciści, emeryci i osoby, które nie mają odwagi wyjechać. A my ciągle słyszymy o 500zł...

Wyborca
Dodano: 2016-01-24 19:43:00
Typowe dla słuchaczy pewnego radia w mieście koło Bydgoszczy! Napadać i nie dopuszczać argumentów innych! Moje liczenie Panie BOB i Panie Bgdanie jest tylko matematyką stosowaną. I nadal jedna szósta to nie wszyscy. PO nie mówiła,że wszyscy ją wybrali. I też na nich nie głosowałem i tego nie żałuję.

Taka Prawda
Dodano: 2016-01-24 21:18:00
Do tych całych KODowców o co walczycie? O tych z taśm kiedy mówią, że Polska istnieje tylko teoretycznie,a 'polskość to nienormalność'? O Ryśka 'weź kredyt we frankach to się opłaca' Petru? Znalezliście sobie po 'słońcu Peru', 'słońce Petru'? Może walczycie o Lisa, Lewacką, Kraśkę i tych innych resortowych dziennikarzy, którzy z pluralizmem spotkali się jedynie w książce nawet nie czytając znaczenia tego słowa? Sam Petru nie potrafił wymienić jednego... JEDNEGO nazwiska sędziego z TK, a tak ich broni przypadek? Jeśli te parszywe gnidy krzyczą, że 'demokracja' jest zagrożona, jeśli te lewaki z Unii krzyczą to samo oznaczać może to tylko jedno - demokracja w końcu zmierza w dobrym kierunku. Po prostu Niemcom nie podoba się, że ich pies z łańcucha się urywa, a raczej krowa bo psa nie da rady wydoić - krowę tak, a to jeszcze nie jest jałówka więc podoili by. Teraz czekam o jakieś konkretne argumenty czemu wyszliście teraz na ulicę, a nie np. kiedy PO próbowało nocą sprzedać lasy państwowe, kiedy PO przegłosowało ustawę 1066 (polecam do zapoznania się z nią i wtedy utraciliśmy suwerenność), kiedy PO w pośpiechu powoływało 'swoich' sędziów do TK bo wiedzieli, że wybory są przegrane, a tak mogliby blokować ustawy PiSu. Czekam na odpowiedzi.


Dodano: 2016-01-24 21:57:00
ha ha dobrze ich posumowałeś marcin. zgadzam się z Tobą w pełni. pożyteczni idioci. poglądajcie sobie na youtubie a nie tvn

lolo
Dodano: 2016-01-24 22:23:00
jak tym z kodu nie pasuje to niech jadą do niemiec tam przestrzegają konstytucji tam nie będą mieli problemu chyba że są wysłani w delegacje przez niemców

Kasia
Dodano: 2016-01-24 22:41:00
Wyborco - co dziś do powiedzenia mają Ci,którzy nie poszli na wybory? Wielkie NIC. Trochę za późno się ocknęli. Mieli szansę,a skoro jej nie wykorzystali,to pozostaje zacisnąć ząbki i czekać cierpliwie do następnych wyborów,zamiast robić z siebie idiotów na marszach KODu.

XYZ
Dodano: 2016-01-24 22:51:00
500 zł na każde dziecko, tak STRASZYDŁO powiedziała w trakcie debaty wyborczej, po wyborach już tylko na drugie i kolejne. A czym mój syn różni się od dzieci osób niepracujących? Nie ma co ukrywać bo ten program będzie napędzał tylko patologię, rodzina z 6 dzieci gdzie oboje rodzice nie pracują dostaną 3 tys. z tego programu, 900 zł rodzinnego, kolejny 1 tys. z zasiłku okresowego plus jeszcze inne dodatki i uzbierają około 5,5 tys. zł to po co pracować, dzieci obiady dostaną , paczki z banku żywności też. Żyć nie umierać. A jeszcze jest problem rodzin muzułmańskich (np. Białystok) gdzie jest co najmniej 10 dzieci, ci ludzie pracą się nie hańbią a zasiłki tak samo im przysługują.

polecamLO
Dodano: 2016-01-25 01:29:00
zamiast obejrzec tvn obejrzyj youtube. po co tworzyc wlasny obraz polityki z czyichs komentarzy? nie lepiej samemu wyrabiac zdanie? do kazdej sprawy da sie zrobic komentarz odpowiedni dla ktorejs ze stron. i wtedy zazwyczaj umykaja szczegoly, ktore dla obserwatorow innych zrodel informacji sa podstawa oskarzen. sprawdzic jakie ustawy uchwalono, poogladac obrady sejmu a nie klotnie komentatorow.

Rafał
Dodano: 2016-01-25 08:15:00
Ten cały KOD to jedna wielka bzdura. Ci co tam demonstrują to osoby odsunięte od koryta plus pożyteczni idioci z wypranymi mózgami przez TVN i GW. A gdyby demokracja byłą łamana to służby porządkowe rozgoniłyby ten cały KOD gazem i pałami, a może i nawet gumowymi kulami jak miało to miejsce rok temu za poprzedniej władzy przed kopalniami... Gdzie wtedy był ten KOD ?

krzysiek
Dodano: 2016-01-25 09:12:00
Jak widzę w tv jak taki Giertych skacze na marszu KOD albo polityków z PO to nigdy w życiu nie pojde na te manifestacje. Gdzie był ten cały KOD jak rządziło PO. Jak Tusk podpisał ACTA to nie trzeba było żadnego KODu i ludzie sami wyszli na ulicę. Obawiam się że wkońcu ludziom puszczą nerwy i wyjdą i pogonią ten cały KOD a wtedy może być nieprzyjemnie. Mam nadzieję że do tego niedojdzie.

beata
Dodano: 2016-01-25 09:34:00
To lepiej dostac 5oo zl czy nie dostać?Nawet na 2 i kolejne dziecko?Znam osoby które czekaja jak zbawienia tych pieniędzy.Bo nie mają na życie.Żal d... śćiska bo ktos dostanie tyle a wy nie?Poza tym "ton" do TK dobieralo sie PO ,wyższych cen w sklepach jeszcze nie zauwazylam,w banku takim bierz gdzie jest taniej.Składki na ZUS to nie wiem ,wiec sie nie wypowiem.Ale najnizsza krajowa wzrosla do 1850 od stycznia. Żeby była jasnosc ,nie glosowałam na PIS ale skoro cos tam sie staraja robić dla ludzi jak my ,a w międzyczasie zajmowac sie PO i ich wymysłami i tłumaczeniem sie w Unii to raczej trzeba im to na + zaliczyc.Tym bardziej że rządza dopiero 3 miesiąc

długi
Dodano: 2016-01-25 09:52:00
Do Krzysiek - barzdzo dobrze napisałeś . Gdzie był ten kod jak PO wyjeli kasę z OFE ? Nie pytali ludzi tylko robili swoje, Co z tego że trybunał poparł przeniesienie tych pieniezy skoro byli w nim obsadzenie ludzie z PEŁO. To jaki to niezależny ten trybunał.

ujaK
Dodano: 2016-01-25 11:43:00
Sarkazm i obelgi gdy brak argumentów. Tak panie Taka Prawda. Najjaskrawszym dowodem na brak samodzielnego, logicznego myślenia jesteś Ty sam. Poplecznik flustracji,zwolennik populizmu . W poczynaniach Twojego guru widzisz działań na rzecz dobra ogólnego? Bo ja nie. Bielmo /medycyna/, które Cię dotknęło to skutek oglądania jedynej tej najbardziej "prawdomównej" stacji z okolic Bydgoszczy. Cierpliwości, w niedługim czasie otrzymasz bardziej dobitne dowody "słusznej" polityki sPiSkowców.

szary
Dodano: 2016-01-25 14:22:00
Paraliż Trybunału, ustawa kadrowa, media , Prokuratura i Ministerstwo Sprawiedliwości w jednym WSZECHMOCNYM człowieku, zmiany w policji, inwigilacja prywatnych komputerów ot tak- bez nakazu sądowego, "oficjalne" spotkanie Jego Wysokości z polskim bratankiem węgierskim na szczeblu "apartamentu" Zielona Owieczka, bojkot niemieckich towarów przez osobę, która zaraz po ogłoszeniu bojkotu wsiada z radością do niemieckiego autobusu na niemiecki gaz i jedzie do Jachranki w "biznatyjskie bogactwo", przymiarka do nowej ordynacji wyborczej ( główne elektoraty na wschodzie), skandaliczne wypowiedzi Brudzińskiego, Tyszki, Kownackiego i Szydło ( za dużo tego, by przytaczać...). W/w ustawy przemycane w zwariowanym tempie, po nocach...ale do ustaw socjalnych jakoś nie śpieszno. Nic nie było w kampanii wyborczej na te tematy. Gdzie 500zł? Gdzie darmowe leki dla 75 plus? Gdzie 12 zł za godzinę pracy? Gdzie prezydent wszystkich Polaków? Gdzie nie spojrzeć - zemsta, nienawiść, hipokryzja. Na kim będziecie się mścić pisząc tu o U-bekach? Na staruszkach? Będziecie profanować groby , bo przecież zdecydowana większość z nich już nie żyje ? Co trzeba przyznać monarsze z Żoliborza- udało mu się z pomocą Ojca Dyrektora podzielić naród, wyselekcjonować i rzucić na wokandę najpodlejsze instynkty ludzkiej natury. Nienawiść, jad, zemsta, wyzwiska, kpina z ludzi, arogancja, sortowanie na lepszych i gorszych,podziały na "czystych" i "nieczystych etnicznie"...HIPERkryzja...i to wszystko pod płaszczykiem chrześcijańskiego miłosierdzia. Ludzie litości, przecież to dokładnie cechy przeciwne chrystusowym naukom ( a tak mnie przynajmniej bo tak mnie uczono KIEDYŚ na lekcjach religii). Wy się zastanówcie, czy tego diabeł ogonem nie przykrył i zaciera ręce, kpi śmieje się z pomyślnie wykonanej roboty. Wystarczy odrobina refleksji nad sobą i tylko o to was proszę.

Rafał
Dodano: 2016-01-25 15:18:00
długi - mało tego, prezes trybunału pytał donalda czy może to uznać za konstytucyjne! To był niezależny trybunał ?!

Bob
Dodano: 2016-01-25 17:47:00
Do Wyborcy . Czekam niecierpliwie na Pański kolejny wpis , coś w stylu: 5/6 obywateli naszej ojczyzny to przeciwnicy PIS. No cóż matematyka stosowana....i Pańska logika. Aluzje na temat pewnego radia, Pan pozwoli, ze pozostawię bez komentarza.

Antek
Dodano: 2016-01-25 19:10:00
Wpiszcie sobie w wyszukiwarce i poczytajcie kto to jest Petru i przez kogo jest sponsorowany tak samo KOD: George Soros.

długi
Dodano: 2016-01-25 21:59:00
Moją propozycją jest utworzenie wirtualnych wyborów na e-grajewo. Przez serwis e-grajewo. Wtedy to liczby powiedzą nam prawdę. I tak żeby z każdego kompa można było jedynie raz oddać głos.

Polak,narodowości Po
Dodano: 2016-01-25 23:09:00
Swoją drogą ciekawe ilu jest Polaków w tym , a nie obywateli Polskich?Jak myślicie jest różnica Między Polakiem a obywatelem polskim?A może to jest tak jak z mediami?Są media Polskie i media polsko-języczne?jestem pewien, że na niektórych którzy podskakują na tych pożal się Boże marszach KODu skóra się marszczy jak pomyślą ze PIS może dobrać im się do tej ich skóry.Im strach przed PISem aż wyziera z oczu.Bo Polak który nic nie ma za kołnierzem i rzetelnie pracuje na utrzymanie rodziny nie pójdzie na tą hucpę organizowaną przez nie wiadomo kogo.Dość dojenia Polaków,dość kradzieży w majestacie prawa stworzonego przez PO,dość do rozkradania Polski.Pan Petru robi za celebritę,nie ma żadnych merytorycznych rozwiązań dobrych dla Polski tylko slogany.

krzysiek
Dodano: 2016-01-26 07:58:00
Jak ludziom będzie źle to wyjdą sami na ulice i nie będzie potrzebny KOD. Dla niektórych jest władza są zyski i pieniądze to jest demokracja. Nie ma zysków władzy i pieniędzy -nie ma demokracji. A jeśli chodzi o tą całą nowoczesną i Petru to chyba każdy rozumujący człowiek wie że to partia powstała w obronie interesów banków finanseri i służb. Nagle przegrywa Komorowski i nie wiadomo skąd jak Filip z konopii wyskakuje nowa partia hehehe która lansowana jest w tv na zbawiciela.

szary
Dodano: 2016-01-26 11:27:00
Widzę, że jednak pragniecie zemsty i nie wyciągacie wniosków z historii. Kto dał wam prawo dzielić ludzi na "Polaków" i "obywateli polskich"? Mnie przenigdy takie pomysły nie przyszły do głowy. Jest mi smutno, że nic do was nie dociera, przyjęliście jedną linię za słuszną, za którą stoją wątpliwe argumenty. Nie chcę ludzi w rządzie stojących ponad prawem - to zawsze w historii kończyło się tragicznie- dla "nieobywateli", "obywateli", Polaków, Niepolaków, a w ostateczności ...nawet dla nich samych, nie było wyjątku! Poczytajcie sobie Orwella "Folwark zwierzęcy", "1984". Wszelkie mechanizmy tam opisane są zgodne z tym, co obecnie dzieje się w polskich władzach. Wierzycie w odpolitycznianie mediów i rzetelne informacje, gdy szefem zostaje prężny polityk PIS? To wg was jest ODPOLITYCZNIANIE mediów? Jak mam wierzyć rządom, które twierdzą, że 12-letnie dziecko ( piąta klasa szkoły podstawowej) jadąc do rodziców pod Moskwą natychmiast zostaje agentem KGB? ( Petru) Wybaczcie, ale jakoś trudno w to uwierzyć... Mam wrażenie, że nawet jak upadniemy gospodarczo i politycznie ( a na pewno) to nawet wtedy NIE BĘDZIECIE CHCIELI tego widzieć. Nie obudzicie się nawet wtedy, kiedy brutalnie wtargną wam w wasze intymne życie, zarekwirują komputery, a potem Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny ( dwa w jednym) osądzi was, za np. nielegalne ściąganie gierek i filmów, noszenie futra, wegetarianizm i zamiłowanie do jeżdżenia rowerem ...albo za jakieś tam "miękkie lokowanie gender" - bo przecież za coś trzeba :( Tak chcemy? No to tak będziemy mieli.

ujaK
Dodano: 2016-01-26 11:59:00
Brawo, brawo "szary". Prawda, cała prawda. A Ty "Polak, narodowości Po" jeżeli nie jesteś ślepcem to otwórz oczy, uruchom szare komórki i patrz w przyszłość. Władza nie jest dana raz na zawsze a Twoi polityczni idole pójdą, właśnie dzięki ludziom miłującym wolność i demokrację, wPiSdu. Ostentacyjne odejścia z zajmowanych stanowisk ludzi poprawnie myślących to manifestacja przeciwko temu całemu złu, które wyrządza partia jednego schizofrenika.

Taka Prawda
Dodano: 2016-01-26 12:20:00
ujaK telewizji w ogóle nie oglądam więc nie trafiłeś, a co do reszty Twojego komentarza to odpowiedziałeś sobie w pierwszych zdaniach, bo populizm to tylko Ty tutaj siejesz (jeśli wiesz co to znaczy populizm). Która partia przejmująca władzę niee robi audytów w swoich podlegających instytucjach i nie wymienia kadry pracowniczej Szary? Na dobrą sprawę bez nakazu to na razie policja wtargnęła do redakcji jednej gazety, która ujawniła aferę taśmową wtedy to było demokratyczne? Nikt Cie jeszcze nie sprawdzał więc nie gadaj bzdur szary. Trybunał to sparaliżowała Platforma przepychając na siłę i w sposób niekonstytucyjny trzech swoich sędziów by móc blokować ustawy PiSu. Tak teraz prokuratora i sądy działają super z wiecznie ciągnącymi się sprawami Papały itd jaki wyrok dostał synek sędziny, który wjechał w Sopocie w grupkę osób? Na reszcie ktoś będzie normalnym zwierzchnikiem sądów, które do tej pory czuły się bezkarne i śmiały się nam prosto w twarz. Skandaliczne wypowiedzi? Zapomniałeś chyba o aferach podsłuchowych czy też taki mamy klimat Bienkowskiej. Rozliczasz te rządy po niespełna 100 dniach rządzenia, a gdzie te super drogi, których miały strzec dobrze opłacani policjanci, a w szkołach miały uczyć dobrze opłacane kadry nauczycielskie itd? Mieli na to 8 lat gdzie to wszystko? To nie PiS tylko KOD swoimi demonstracjami próbuje podzielić Polaków, a sam Schetyna mówił przecież, że jak trzeba będzie to i zorganizują drugi Majdan by odzyskać władzę. Powiedz mi gdzie jest ta zemsta, nienawiść czy hipokryzja bo jakoś ja niczego takiego nie widzę? Pawłowicz to osobny przypadek, który nie powinien być w sejmie zresztą podobnie jak Niesiołowski takich ludzi powinno się izolować to fakt, ale brać jej opinię za opinię całego PiSu to kpina i farsa

szary
Dodano: 2016-01-26 17:58:00
Nie zamierzam dłużej wchodzić w polemikę...bo już widzę, że teraz to trzech niekonstytucyjnie przepchnęła PO, a nie dwóch ( za tydzień będzie pewnie wszystkich pięciu). Nie jestem i nigdy nie byłem miłośnikiem PO, ale z dwojga złego wolałbym ich niż PiS. Uważam, że ludzie na wokandzie politycznej- decydując się na taka karierę- chyba zdają sobie sprawę z tego, że będą atakowani, a każda ich wypowiedź komentowana i interpretowana na różne sposoby. Będą atakowani, podsłuchiwani, sądzeni i oceniani - to ryzyko tego typu kariery. Lecz ja jestem zwykłym szarym człowiekiem ze słabiutką pensją, ceniącym sobie spokojne i skromne życie - oczekując spełnień wyborczych PiSu po kilku tygodniach jego urzędowania doczekałem się tego, co wymieniłem w poprzednim poście. W trybie nocno-szybkim? Dlaczego nie wykonali w tym trybie ustaw socjalnych, na których wygrano wybory? Temu nie jesteś w stanie zaprzeczyć - to są FAKTY. Za prywatne zemsty prezesa ma cierpieć cały naród, bez względu na to, czy prawo krzywdzi 38 mln ludzi czy nie ? Fałsz , obłuda, hiperkryzja... Dlaczego teraz jako szary człowiek tak bardzo boję się o Polskę, siebie, swoje dzieci, żonę, Polaków, Niepolaków ( bo to chyba jakaś nowa kategoria), obywateli polskich, lobbystów Balcerowicza i księdza Rydzyka, lewaków, komunistów, czystych i nieczystych etnicznie, złodziei, U-beków, S-beków, wrogów lub sympatyków kościoła, miękkie, czy twarde gender ? Potrafisz mi na to odpowiedzieć? Jestem nikim, nic nie znaczącym człowiekiem, nie odsunięto mnie od koryta i nigdy nie przynależałem do żadnej partii, nikt mi ani razu nie zapłacił za udział w marszach KOD 100zł. jak to twierdzi pan S. Tyszka czy J.Brudziński. Dlaczego wmawia mi się coś czego nie ma? Taki jesteś bez skazy, że nie obawiasz się inwigilacji skrzynek mailowych, for, że bez nakazu sądowego wtargnie do Ciebie byle policjant, bo Cię zna i Cię np. nie lubi ? Mam prawo, jako właśnie szary do prywatności, własnego zdania i budowania szczęścia według własnych priorytetów z dala od polityki - i tak do tej pory się czułem. Dlaczego tak się teraz boję? Wierz mi, niewiele mnie obchodzi synek Papały lub jakieś detaliczne, niewiele znaczące dla całego narodu sprawy, które wyciągacie tak płodnie i z takim jadem na wszelkich forach, gdzie wyzywacie ludzi od komuchów, lobbystów, zdrajców narodu. Oczywiście, że nikt mnie nie kontrolował, bo to nigdy nie działa w jeden dzień i chyba powinieneś to wiedzieć - na razie mamy moment formowania "brygad tygrysa" - kiedy opracują plan działania - RUSZĄ. Opanują wszystkie w miarę istotne stanowiska( patrz ustawa kadrowa przez mianowanie), przeczytają wszystkie słowa jakie wypowiadamy na forach i na zasadzie "kopiuj-wklej" stworzą indywidualne metryczki IP komputerów w specjalnych teczkach ( teraz to chyba w plikach). Nic nie ujdzie im uwagi. Najpierw zajmą się tymi o odmiennych poglądach, więc tacy jak Ty będą nieco dłużej bezpieczni. Potem, kiedy nie będzie już konkurencji wymyślą tak niedorzeczne "haki", że sami zaczną padać swoją ofiarą, a wiesz dlaczego? Bo wybrali świadomie ZŁO - podejrzliwość, nieufność, nieżyczliwość wobec wszystkiego i wszystkich, nawet tam gdzie nie ma ku temu powodów. Polaku, narodowości Po- życzę i sobie i Tobie i wszystkim tym innym zmanipulowanym ludziom oby moje obawy w/w się nigdy nie spełniły. Życzę Ci radości, uśmiechu a przede wszystkim spokoju. Nie będę tu dłużej się wypowiadać, nie jestem zapalonym miłośnikiem forów i kłótni ludzkich. Nie przekonasz mnie do swoich racji, bo wybrałem jasną drogę, takiej jakiej nauczono mnie dawno temu na wspaniałych lekcjach religii. Nie takich jak teraz, gdzie wyzywa się ludzi od pedałów, straszy demonami Hello Kitty, Harry Potterem, pedofilami lub posądza o opętanie 6 letnie dzieci. Wszystkiego dobrego i oby mój pesymistyczny wariant nigdy się nie ziścił. Pozdrawiam, do widzenia.

Logan
Dodano: 2016-01-26 18:21:00
@Taka Prawda Piszesz o "zwierzchnikach sądów"? Nie wiesz o czym piszesz, jakiekolwiek zwierzchnictwo nad sądami przybliża nas w stronę Białorusi, Rosji, Chin, a nie Wielkiej Brytanii czy USA. Niezawisłość sądów to podstawa państwa, w której wolność jednostki jest prawem nadrzędnym. To że sądy u nas nie działają tak jak należy to wina tego że jesteśmy młodą demokracją i dopiero szlifujemy swoje instytucje, natomiast PiS przychodzi i wszystko ora, zaczynając od TK. Jeszcze z drogami wywaliłeś "gdzie te drogi" najwyraźniej siedzisz w Grajewie i poza niego nie wystawiasz nosa. W ciągu 2 lat zostanie ukończona trasa ekspresowa Białystok Warszawa, Do Poznania z Warszawy jedzie się dwie godziny, Warszawa Kraków 3 godziny, będzie szybciej ale jeszcze dwa fragmenty muszą skończyć, już są w budowie. n Pytacie "gdzie był KOD jak nam PO OFE okradało", a co wy robiliście poza siedzeniem na czterech literach? Protestowałem jak PO chciało nam ACTA wprowadzić, protestuję także teraz jak nam PiS chce zrobić państwo policyjne, a do tego zmierzamy rozwalając TK, łącząc funkcje prokuratora generalnego z ministrem sprawiedliwości i zwiększając uprawnienia dla Policji.

szary
Dodano: 2016-01-26 18:30:00
... i jeszcze w odpowiedzi do ujaK ( nieopatrznie kliknąłem na "wyślij"). Nie jestem już pewien, czy w ogóle dojdzie do następnych wyborów, cyt. za prezesem "Raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy", jeśli tak dalej pójdzie idole nie odejdą szybko, zwłaszcza tacy jak oni. Na razie mamy wybór - wolność albo chleb- czuję, że nie będzie ani jednego, ani drugiego. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich, bez wyjątku i podziałów.

Bogusia
Dodano: 2016-01-26 20:05:00
Rafał gratuluję znajomości z Panami W/w,czyżbyś był przy ich rozmowie skoro wiesz o czym rozmawiali.

Bob
Dodano: 2016-01-26 22:19:00
Do Szary . Proszę mi powiedzieć kiedy i gdzie padły z ust prezesa( Kaczyńskiego ,bo chyba o nim Pan mówi ) słowa, które raczył Pan zacytować, jeśli Pan oczywiście takową wiedzę posiada.

Taka Prawda
Dodano: 2016-01-27 08:22:00
@Logan do Białorusi, Chin czy Rosji przybliża Nas fakt, że zaraz 27 lat po transformacji Nasze sądy nigdy nie zostały zlustrowane i to właśnie jest prawdziwa KOMUNA bo komuna tam zasiada. @Szary po pierwsze cytat 'raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy' był wypowiedziany przez członka PO, a nie prezesa PiSu więc nie idź tą drogą pomówień, po drugie cóż za świadomość dopiero niecałe 100 dni po wybraniu PiSu zacząłeś się bać o swoją rodzinę? Nie bałeś się o Nią przy podpisywaniu ustawy 1066 dzięki, której utraciliśmy suwerenność? Ja się nie boję ustaw proponowanych przez PiS, bo jak wiadomo cały świat jest inwigilowany od powstania internetu szczególnie przez wyszukiwarkę google. Ja się kolejny raz pytam o jaką tu zemstę i cierpienie chodzi, bo ja niczego takiego nie zdążyłem zaobserwować, a tak dużo się o tym mówi? Co do obietnic PiSu to po prostu pieniądze nie rosną na drzewach, a ich program jest bardzo kosztowny myślałeś, że ot tak da radę wprowadzić wszystkie te zmiany? PO ze swoich sztandarowych propozycji przez 8 lat nie zrealizowało nawet jednej obietnicy też co 100 dni krzyczałeś o tym? Wyjdzie jakieś 29 razy. Z tego co wiem, to dwa projekty są już w fazach konsultacji społecznych/poprawek, a ustawa +500 do końca kwietnia/maja ma już być. Spójrz kto wywołuje tą powszechną panikę poczytaj o ich koneksjach, a dojdziesz do Sorosa, który jak wiadomo jest królem destabilizacji Europy Środkowej/Wschodniej i to program Sorosa nie Balcerowicza realizowaliśmy w latach 90tych, a pisało już o tym New York Times w 1989 roku (na pewno na internecie odnajdziesz artykuł). Myślisz dlaczego oni wszyscy teraz tak się obruszają ? Czyim uczniem jest Petru? Ile projektów ustaw zgłosiła Nowoczesna przez te niecałe 100 dni? 0 Ile wniosków o przerwę złożyli? Ponad 130. Im nie chodzi o normalnego szarego człowieka tylko o odzyskanie władzy i kontynuowanie dalej własnej polityki. Myślisz, że podatek liniowy dałby biednym? Dałby, ale w kość przecież to są podstawy ekonomii, a Petru przekonuje i wylicza, że najbiedniejsi by zaoszczędzili co za bzdury! Czemu nic nie mówisz o tym, że PiS obcina pensje prezesom państwowych spółek (którzy notabene teraz są również z PiSu) Jeśli masz się czegoś bać to lepiej bój się tego, że liderzy KODu poślą ludzi by zrobili drugi Majdan, bo szkoda będzie tych ludzi nawet jak są niezwykle nieświadomi.

Rafał
Dodano: 2016-01-27 09:08:00
Bogusia w tvn tego nie powiedzą. Ale widzę, że z internetu umiesz korzystać, więc korzystaj i się nie ograniczaj! Tylko uważaj, bo możesz drastycznie zmienić zdanie na temat "tych lepszych" Posłuchaj mądrych ludzi: Wolniewicz, Michalkiewicz, Braun, Cenckiewicz. I zaczekajmy spokojnie na odtajnienie akt IPN - wtedy dopiero zobaczymy co nasze autorytety telewizyjne mają na sumieniu. Szarego nie ma co komentować. Jeśli nie wierzysz politykom (i słusznie) to przynajmniej poczytaj i potwierdź te informacje np. o Petru. A najlepiej przeczytaj książkę "Resortowe dzieci - media" i "Resortowe dzieci - służby". Tylko nie pisz, że to pisowskie książki...

długi
Dodano: 2016-01-27 09:29:00
Logan- masz rację to dzięki Pani Kopacz mamy te drogi ona je wybudowała sam widziaełem jak raz z taczką poprerdal..a pod wawą w Raszynie. To samo się tyczy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz która podudowała stadion a łopaty nawet nie wbiła . Czy myslicie że gdyby był ktoś inny był przy władzy to by tego nie było ? Tylko oni potrafili to zrobić? inni to już są idiotami i nie dali by rady? hehe dali by radę i to wiele więcej i tylko czekam jak dobiorą się do du.y dla Tuska za niewykorzystane pieniądze z uni. Bo widzisz jeśli chodzi o nasze urzędy to powinni wzywać bezrobotnych i namawiać do własnej działalności , pomagać , nie stawać okoniem przy pozyskiwaniu 20 tyś na rozpoczęcie działalności i mówić że Pan to nie może dostac dofinansowania bo nie ma uprawnień np. spawacza, no gdzie oni te szkoły ukończyli skoro nie rozumieją że jako szefowi nie potrzebne są uprawnienia bo pracownik powinien je posiadać.

Grajewianin
Dodano: 2016-01-27 09:30:00
Do wszystkich malkontentów i przeciwników obecnej władzy:Wy już wszystko wiecie co będzie się działo.Wiecie jakie ograniczenia i przepisy narzuci obecna władza.A przed wyborami nie wiedzieliście o tym?To nasza narodowa cecha Polaków,kontestować wszystko i wszystkich.A szczególnie każdą władzę jakiej opcji ona by nie była.Czy uważacie ,że Demokracja daje prawo to wyrażania braku poszanowania wszystkiego i wszystkich?To właśnie w początkowych okresie zrobiono wszystko aby znikły autorytety,żeby szkoły przestały być szkołami,a przechowywalnią dzieci i młodzieży.Gdzie uczniowie mają więcej praw niż nauczyciele.Wiecie po co było propagowane hasło"Róbta co chceta"?Ano po to, żeby Polskę rozwalić od środka.Żeby znikło poczucie Narodowości.Żeby wmówić ludziom, że Polacy to obywatele świata czyli tzw.bezpaństwowcy.I teraz kiedy temu "Lobby"wymyka się wszystko z rąk pod płaszczykiem "obrony fałszywej demokracji"chcą znowu na plecach uczciwych ludzi przejąć władzę.Kraj gdzie jego mieszkańcy nie czują się Narodem przestaje istnieć jako kraj a staje się zlepkiem różnych nacji.Tak jest we Francji,Holandii,a wkrótce będzie w Niemczech.A w odpowiedzi "szaremu"napiszę:jeszcze się taki nie narodził, żeby każdemu dogodził.i pamiętaj:władza nikomu nie jest dana raz na zawsze.Może raczej wróćmy do dyskusji na ten temat za 4 lata.Nie róbmy z Polski drugiej Ukrainy.I jeszcze jedno:Polacy muszą wybrać,albo bezwzględne bezpieczeństwo,albo godzenie się na ograniczenie prywatności aby w Polsce nie dochodziło do zamachów,w których niewinni ludzie tracą życie.Chyba odpowiedż jest jasna dla każdego bo nie chcemy takich tragicznych "wydarzeń "jak we Francji.

ujaK
Dodano: 2016-01-27 12:01:00
@ Taka prawda > ile projektów ustaw wniosła Nowoczesna? Dobre pytanie ale odpowiedzi szukaj u większości parlamentarnej i marszałka sejmu poprzez pytanie: Kiedy pod obrady parlamentarne wejdą sprawy gospodarcze? Ja znam odpowiedz, Ty na pewno też tylko brak Ci odwagi by przyznać się do tej wiedzy. Wybory, po raz pierwszy nie sfałszowane /nie musieli więc szukać pomocy w UE/ ale wygrane dzięki korupcji politycznej. Jak nazwać kupowanie głosów / i to od najbiedniejszych/ obiecanką 500 zł. w sytuacji gdy na to brak środków. W kampanii p. Szydło nosiła pod pachą teczkę, w której rzekomo miały znajdować się gotowe projekty ustaw. I co? Przypomnij jej, że upływa 100 dni. A cha, brak funduszy? Już je mają w mojej i Twojej kieszeni. Więc kto im da 500 zł PiS? Nie ja i Ty. I trzymaj się za kieszeń bo przyjdzie Ci płacić dużo więcej za populizm Twoich idoli. Pozdrawiam.

Bob
Dodano: 2016-01-27 22:59:00
Do ujaK . Kiedy zacznie Pan akcje zbierania pieniędzy na zaległe alimenty dla swojego guru . Chętnie się dorzucę. Cha, cha , cha . A może już Pan zaczął , a ja nic niewiem ...bo z pańskim fanatyzmem to wszystko możliwe.

Logan
Dodano: 2016-01-27 23:46:00
'raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy' powiedział Władysław Gomułka,chyba nie był ani członkiem PiS ani PO XD @Taka Prawda dzięki braku lustracji w środowisku prawniczym taki Stanisław Piotrowicz może ubiegać się o najwyższe stanowiska w kraju :D @Taka Prawda wszędzie się zdarzają skandaliczne wyroki, jak ta z USA gdzie pijany nastolatek zabija 4 osób i dostaje tylko areszt domowy ;-) @Taka Prawda zainteresuj się historią ekonomii. W latach 80 i 90 dzięki rządom Margaret Thatcher i Ronalda Regana, zapewne twoich idoli, głównym nurtem ekonomii politycznej stał się neoliberalizm. To oraz upadek idei państwa socjalnego, gdyż większość uważała że państwo socjalne nie ma racji bytu, sprawiło że ekonomiści pokroju Balcerowicza doszli do głosu. Z tym że był problem bo zapomniano o ludziach, którzy niestety nie byli w stanie przystosować się do nowej rzeczywistości. Niestety wszelkie głosy nawołujące o solidarność z biednymi były zbijane, tak samo jak teraz, że to powrót do komunizmu. Przypomnę tylko że to za czasów PiS i ich ministra finansów Zyty Gilowskiej, także podejmowano dość liberalne posunięcia obniżające podatki. @Taka Prawda Pytasz ile Nowoczesna wniosła ustaw? Podaj ile PiS w ciągu 8 lat wniósł ustaw ;-) @długi czytaj ze zrozumieniem, ja tylko stwierdziłem ze te drogi SĄ, bez oceny czy to dobrze czy źle. Jeżeli miałbym oceniać to więcej bym przeznaczył na inwestycje w infrastrukturę kolejową. @długi zrozum że w grajewskim urzędzie nie siedzi Tusk i nie rozdaje dotacji unijnych. Popatrz na wynik ostatnich wyborów samorządowych i spytaj się czy to nie ma przełożenia na to kto zasiada w urzędach, a jak tak to jaka opcja aktualnie rządzi w UM, podpowiem że nie jest bliska PO :-) @Grajewianin bo pamiętam co było 9 lat temu, a jakaś zbiorowa amnezja nakazuje zapominać że to PiS podsłuchiwał dziennikarzy, którzy niezbyt przychylnie mówili o tamtych rządach. Pamiętam o prowokacjach wobec własnych ministrów, choć nie lubiłem Leppera to po co się brało do rządu człowieka, którego uczciwość dla tamtej władzy była wątpliwa? PS:"Polacy muszą wybrać,albo bezwzględne bezpieczeństwo,albo godzenie się na ograniczenie prywatności" to nie jest wybór między dżumą a cholerą? Myślałem że jedno jest równe drugiemu, a że wybieramy między bezwzględnym bezpieczeństwem, a wolnością osobistą, ale to może ja się mylę XD

Rafał
Dodano: 2016-01-28 08:48:00
Nowoczesna nie ma nawet programu na swojej oficjalnej stronie. Petru gada takie bzdury o cesarstwie rzymskim, świętach itp że głowa boli. Tak samo związana z fundacją batorego (polecam poczytać co to i kto to sponsoruje) pani w okularach, która nie wie jaka jest kwota wolna od podatku w PL - taka ekonomistka... Przypomnijcie sobie ile ustaw uchwaliły poprzednie rządy przez pierwsze 100 dni. Nie zapominajmy, że np. konsultacje społeczne też trwają, a i tak wychodzi ok 1 ustawy dziennie. Jeśli ktoś myśli, że ludzie głosowali na PiS tylko ze względu na te 500zł to współczuję...

Bob
Dodano: 2016-01-28 14:12:00
Dla tych którzy nie czytali polecam wywiad z M Kijowskim ( KOD) dla Rzeczpospolitej. O ile się nie mylę wywiad był jakies dwa tygodnie temu. Polecam zwłaszcza p. Szaremu, ujaK , Wyborcy. Nic dododać , nic ująć . Cały KOD

ujaK
Dodano: 2016-01-30 12:22:00
@Bob > kwestowałem ale w bardziej zbożnym celu. I gwoli ścisłości. Nie jestem zwolennikiem PO, PiS, Nowoczesnej, Kukitza i na nich nie głosowałem i głosować w przyszłości nie zamierzam. Wszystko to co napisałem wcześniej to trzeżwa i obiektywna ocena całej sytuacji, która nastąpiła po zmianie władzy. Możesz się z tym nie zgadzać, to święte prawo demokracji, ale takie jest moje zdanie. I proszę Cię nie przypisuj mnie do jakiejkolwiek opcji politycznej Jestem wolnym człowiekiem i nie akceptuje zmian, które będą ją ograniczać. Pozdrawiam.

krzysiek
Dodano: 2016-02-01 13:42:00
Ten co nie głosuje, nie ma prawa narzekać czy manifestować. Skoro nie ma własnego zdania powinien siedzieć cicho.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: