Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
mieszkaniec
Dodano: 2016-01-04 12:57:22
Otwarto: 6555

Pojazd uprzywilejowany

Od czasu oddania do użytku obwodnicy Szczuczyna zaobserwowałem, że służby ratunkowe jadące do wezwań zarówno w nocy jak i w dzień nie używają sygnałów dźwiękowych. Chociażby dzisiaj przez centrum miasta przejechała karetka z prędkością na oko 80-90 km/h używając tylko "kogutów". Ta sama sytuacja dotyczy samochodów OSP. Prędzej czy później dojdzie do nieszczęścia z tego powodu... Mimo, że jest obwodnica ruch w mieście nie jest wcale taki mały!
joker
Dodano: 2016-01-04 15:53:00
Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, pojazdem uprzywilejowanym jest pojazd który jednocześnie używa sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej po wcześniejszej zgodzie dyżurnego danej placówki do tego upoważnionej. Jeżeli nie będą spełnione powyższe warunki, to nie jest pojazd uprzywilejowany.

aa
Dodano: 2016-01-04 20:35:00
W takim przypadku to nie jest pojazd uprzywilejowany. Według kodeksu drogowego pojazd uprzywilejowany, to taki, który jednocześnie używa sygnałów dźwiękowych jak też świetlnych.

Man
Dodano: 2016-01-04 23:42:00
Do mieszkaniec prawdę mówiąc nie wiem o co ci chodzi i co ci brakuje . Bywałem w wielu krajach i mam kolegów w służbach ratowniczych .Z tego co wiem to Oni są dumni z tego że potrafią przejechać do wypadku nie stawiając na nogi całego miasta. ( bo i po co szczególnie w nocy ) Sygnału dźwiękowego używają gdy na ich drodze pojawia się jakiś zawalidroga . A ty albo nie pracujesz , szukasz sensacji , albo ci coś brakuje ..... chyba piątej klepki . Ps panowie joker i aa .przeczytajcie kodeks ze zrozumieniem : jeden z sygnałów !!! wystarczy .

onn
Dodano: 2016-01-05 15:18:00
Man, dobrze się czujesz? Jak masz sygnał dźwiękowy, to z daleka wiesz, że coś się dzieje, że musisz uważać, rozejrzeć się, w razie czego ustąpić - same światła nie są tak dostrzegalne. A kierowcy takich pojazdów uprzywilejowanych powinni stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo, więc nie dziwię się oburzeniu mieszkańca. Ale, że takie oczywiste rzeczy trzeba ci tłumaczyć, to już mnie dziwi.

Mieszkaniec
Dodano: 2016-01-06 18:51:00
Man, kto tu powinien kodeks czytać ze zrozumieniem... Cytuję "Pojazd uprzywilejowany – pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi;" Wyjątkiem może być noc. Wcześniej sygnały używane były również w środku nocy, gdzie ruchu nie było praktycznie żadnego a teraz nie są używane nawet w środku dnia.

joker
Dodano: 2016-01-13 13:31:00
Panie/Pani Man,jeżeli nie rozumiesz danego tematu,to proszę nie zabieraj głosu,bo tylko się ośmieszasz.Poproś tych swoich kolegów "ratowniczych" niech Ci dokładnie wytłumaczą.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: